Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przed przyjazdem premiera trwa „malowanie trawy na zielono”


Już dzisiaj są pierwsze, pozytywne efekty zapowiadanego na jutro przyjazdu do naszego miasta premiera Mateusza Morawieckiego, choć jeszcze przecież do Mławy nie przyjechał.


Chodzi o park miejski, który teraz jednak naprawdę zyska na wyglądzie. Trwają intensywne prace porządkowe, przycinane są krzewy, czyszczone i przygotowane do skoszenia trawniki, grabione alejki. Nawet spróchniałe deski w estradzie z tej okazji są wymieniane na nowe.

Jednym słowem ze wszech miar nie mają racji ci, którzy uważają, że Mława nie będzie miała z tego tytułu żadnych korzyści. One już są. Może premiera trzeba zapraszać znacznie częściej? Może odwiedzić by też zechciał zalew i kilka bocznych uliczek?

red.


Zobacz także…

https://codziennikmlawski.pl/2019/05/06/zachwaszczony-i-zaniedbany-park-to-smutny-widok/

https://codziennikmlawski.pl/2019/05/09/w-sobote-premier-morawiecki-odwiedzi-mlawe/

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
51 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ramzes
Ramzes
3 lata temu

Trafny artykuł. Jak ktoś „ważny” odwiedza Mławę to nagle wszyscy biorą się do roboty i robią porządki. Kilka lat temu podobnie było z Komorowskim – po inscenizacji bitwy pod Mławą miał przyjechać do Ambrozji na ul. Z. Morawskiej to w ciągu zaledwie 3 dni nowe trawniki się zazieleniły

Anonimowoz R
Anonimowoz R
3 lata temu

Bardzo biedny czlowiek stara sie jak moze a ludzie go opluwaja ale jak ma sie takich ludzi w Pisie jak w naszej mlawie to nawet szkoda gadac .Mysle ze by tu nieprzyjechal bo to wstyd .Wladza to nie uklady zPo i moznymi tylko praca dla wszystkich ludzi a nie dla siebie i swich znajomkow panowie .Dosc smrodu i kurnikow

zażenowna
zażenowna
3 lata temu

przemówienie – to była jedna wielka kampania wyborcza dla kandydata PiSu do europarlamentu

every
every
3 lata temu
Reply to  zażenowna

Przecież wiadomo było od razu po co ta wizyta, czego się spodziewałaś „zażenowana”?
Ja tylko nie wiedziałam, ze tylu pisiorów jest w Mławie i że starsi ludzie z takim entuzjazmem będą widać i z takim entuzjazmem będą przytakiwać temu panu. Widownia po prostu rozpływała się w ochach i achach – żenada, prawdziwa żenada… Jednak te trzynaste emerytury (jednorazowe) przewróciły co niektórym w głowach, a to tylko celowe zagrywki przedwyborcze. Opłacą im się takie szopki, oj opłacą… w parlamencie europejskim dopiero się urządzą….

wirek
wirek
3 lata temu

No proszę zapowiadało się że estrada będzie do końca sezonu wyłączona z użytku a jednak się udało, można było załatać dziury i wymienić klepki…….. brawo wy

Ktoś
Ktoś
3 lata temu
Reply to  wirek

Gdyby też zalew chciał zobaczyć to i pomost Nowy by już byl

Niearchadzki
Niearchadzki
3 lata temu

Morawiecki wie doskonale, że w miastach, w których żyją inteligentni ludzie zostałby obrzucony jajami za swoje brednie. Dlatego jeździ do takich dziur jak Mława. A Mławianie – udają, że w mieście nie ma syfu… Swój wart swego.

Luśnia
Luśnia
3 lata temu
Reply to  Niearchadzki

Następna sierota PO tusku dała głos.

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Luśnia

Luśnia—nie długo sam będziesz sierotą po PIS. a więc wyżywaj się teraz bo pózniej możesz płakać, za tym swoimi pisiakami.

Nie lubię pisu
Nie lubię pisu
3 lata temu
Reply to  Niearchadzki

No i BINGO. Całkowicie zgadzam się z tą opinią. Inteligentni ludzie używają mózgu. Ciemnota żyje przyziemnych sprawami. Aby zjeść, pospać, napić się i brać jak rozdają. Inteligentni patrzy teraz i w przyszłośc. Czeka nas Grecja albo i gorzej.

Narodowiec
Narodowiec
3 lata temu

Nie lubię POpaprańców.
To taki mój „język nienawiści”.
Biało-czerwone sztandary do boju z lewakami…

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Narodowiec

Narodowiec, jak można lubić kogoś skoro samemu się takim jest, PRZYJDZIE CZAS ŻE TE SZTANDARY NARODOWCÓW, zachowają sie tylko w muzeum ku przestrodze aby tacy fanatycy, nie podnosili tych ogolonych łbów, bo to WSTYD DLA POLSKI.

Janek z Czarnolasu
Janek z Czarnolasu
3 lata temu

Mateuszu drogi. Wszakże odwiedzasz Nasze skromne progi. Wspomnij o rewitalizaji i jadłu swoim. Może Naszym pierwyjim opadną zasłony. Może jeno Oni pomyślą i ruszą zastoji. Bo smrodyjem i devepolyrjem ta „Muława” stoji. Jakoż po wszystkich izbach panował ruch wielki, nic nie pomoże, to jeno chrustełki… Czekamy na jasność, słońca ciepłotę… Czy Jarosławya odmieni tę ciemnotę…?!

Wyborca
Wyborca
3 lata temu

Cienizna, jesteś mierny i małki. Naśladownictwo w twoim wykonaniu próżno krzyczy o ratunek.

Wyborca
Wyborca
3 lata temu

Co to za wypociny?

@@@
@@@
3 lata temu

po co wipasz, wysrarczy ze kozlaki przewietrzą kurniki. Sie morawiecki nawdycha 🙂

Zdechła kura
Zdechła kura
3 lata temu

Proponuję aby WIPASZ w tym dniu rozpylił swoje zapachy

Paparacci
Paparacci
3 lata temu

Jak Morawiecki zobaczy opłakany stan Mławy to napewno przekaże jakąś dotacje na dziurawe drogi i obskurne kamienice przekona Jarka że jest klęska.

every
every
3 lata temu
Reply to  Paparacci

Człowieku o czym Ty piszesz? Dotacje dostaje się jak się złoży odpowiednio napisany wniosek, który zdobędzie odpowiednią ilość punktów, a nie według czyjegoś widzimisię. Mława nie składa wniosków to i nie dostaje dotacji. Przy dotacjach nie można tak partaczyć jak przy rewitalizacji wokół Handlowca. Tę inwestycję mieli okazję obserwować wszyscy mieszkańcy i to nie tylko naszego miasta. Inwestycja w centrum miasta była rzeczywiście pokazówką zdolności projektanta, UM i wykonawcy. Po wizycie premiera pewnie znów fachowcy od siedmiu boleści będą coś tam dłubali co jakiś czas, aż w końcu cały ten teren pokryją kostką brukową.

Hmmm
Hmmm
3 lata temu

Nagle naprawiana jest estrada? Ale Pani niedorzecznik estrada miała być modernizowana i przerabiana już od kilku lat. A może złotousty co kłamał w kiełbasie wyborczej się wypowie??
Ludzie odejdźcie ze stanowisk. Pokażcie że macie resztki godności

Ktoś
Ktoś
3 lata temu
Reply to  Hmmm

Oni nie wiedzą co to jest godność

archadzki
archadzki
3 lata temu
Reply to  Hmmm

Jak w kiełbasie, to znaczy – Kiełbiński?

Anonim
Anonim
3 lata temu

Park w ogóle nie wypiękniał (stan na godz.19.00 dn.10.05.2019r.):
Trawa niepomalowana, chwasty jak rosły tak rosną, nawet przy samej głównej bramie wejściowej między kostką granitową, za pomnikiem J. Piłsudskiego nawet żadnych bratków nie ma, ogrodzenie też nie pomalowane – po prostu obraz nędzy i rozpaczy.

żaba
żaba
3 lata temu

Park jutro będzie wyglądał pięknie, jeszcze tylko żeby pogoda dopisała.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Witamy w powiecie mlawskim chlebem i sola.

Ktoś
Ktoś
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Witamy smrodem śmieci i obornika kurzego

mławianka
mławianka
3 lata temu

Ogrodzenia chyba nie zdążą wyczyścić i pomalować, a to ogrodzenie jest w fatalnym stanie.

Wólczanin
Wólczanin
3 lata temu

Proponuję przywieść Morawieckiego na ul. Brukową. Niech posłucha przez 15 minut tego ciągłego jazgotu tirów. Jeśli nie wpadnie od tego w nerwice, to może sypnie groszem na obwodnicę Mławy

rzywieść pre

Krysia
Krysia
3 lata temu
Reply to  Wólczanin

Guzik go to obchodzi. On jeździ z kiełbasą wyborczą.

Alfonso Pawlacz
Alfonso Pawlacz
3 lata temu
Reply to  Wólczanin

Okej to juz jest czepialstwo. Moge nie kochac PIS ale to ze jezdza gdzies tiry i to komus przeszkadza – to bezzasadne pretencje

Mlawiak
Mlawiak
3 lata temu

Niech się przejedzie ul.Studzieniec

ewa m
ewa m
3 lata temu

park na tym skorzystał

Mławianka
Mławianka
3 lata temu

Modlić się zeby tylko szczury nie biegały po parku!

uważna czytelniczka
uważna czytelniczka
3 lata temu

Do tej „Mławianki” przez duże „M”. Kilka dni temu niektórzy „mieszkańcy” wyrażali się w komentarzach o naszym parku, że jest zadbany i doradzali lupę wziąć, bo wszystko cacy, a teraz nagle miasto wzięło się za porządki i to w dzień przed przyjazdem premiera? Jak było tak zadbane, to po co sprzątacie? Dobrze że się wzięliście wreszcie do roboty, ale Szkoda że potrzebujecie do tego SPECJALNEJ OKAZJI.

Ktoś
Ktoś
3 lata temu

Normalne jaja.malo się nie zesraja

o_O
o_O
3 lata temu
Reply to  Ktoś

Oj nie, raczej rozpylą Chanel N°5 🙂

Nie- Mlawianka
Nie- Mlawianka
3 lata temu
Reply to  o_O

Niekoniecznie N5, mogą być inne byle by nie smierdzialo kurnikami w tej wiosce. Co wtedy zrobią wladze miasta?

Marcin
Marcin
3 lata temu
Reply to  Nie- Mlawianka

Może przyspieszyłoby to prace nad ustawą antyodorową.

mławianka
mławianka
3 lata temu

Nad rzeczkę „Seracz” zapraszam jest pięknie.

Mlawianka
Mlawianka
3 lata temu

A może to zwyczajne wiosenne porządki ale tu zawsze trzeba snuć teorie spiskowe

podatnik
podatnik
3 lata temu
Reply to  Mlawianka

W Mławie „Nie ma przypadków. Są tylko znaki” …

ziomek
ziomek
3 lata temu
Reply to  Mlawianka

haha od lat takich porządków nie było ale jak staną się codziennością czy tradycją to oki

Roch
Roch
3 lata temu
Reply to  ziomek

Piszę, bzdury. Zobacz, jakie parki są w innych miastach, zielsko, połamane ławki, rachityczne kwiaty. Nasz park cały rok wygląda ładnie. Nigdy, jak mieszkam tu 40 lat, taki ładny nie był. Ale tacy, jak ty, w domu syf, a jedno zielsko w parku mu przeszkadza…

s*och
s*och
3 lata temu
Reply to  Roch

Zielska w parku to były całe grządki i nie nakręcaj się tak, bo Ci sprężyna wyskoczy.
comment image?bwg=1557111685

ala
ala
3 lata temu
Reply to  Roch

Przestań jeździć po wiejskich zabawach w zapadłych dziurach i wieczorem. Chociaż przepraszam, znam wsie, gdzie może nie parki a skwerki są wypielone, zadbane i obsadzone w przemyślany sposób kwiatami. Ale ta wieś to nie jest niestety Mława. Tu wszystko jest na pokaz, zrobione tylko od frontu i pod publiczkę.

And
And
3 lata temu
Reply to  Roch

Nie naśladuj burmistrza w tępym samozadowoleniu. Mława moje miasto kochane, Mławianki są najpiekniejsze itp. wyświechtane frazesy nie powinny przysłonić jak to naprawdę wygląda. A wygląd porównujmy z lepszymi, bo tylko w ten sposób można się rozwijać

dzidek
dzidek
3 lata temu
Reply to  Roch

Roch–z tego wszystkiego co napisałeś to jednak dobrze że się przyznałeś że masz w domu SYF, / BO MŁAWA JEST NASZYM DOMEM / to zacznij sprzątać może Morawiecki cię odwiedzi. A dalej szkoda słow na te miejskie pokazówki, z twej wiedzy wynika że mieszkasz w MŁAWIE O 40 LAT ZA DŁUGO !!!!

mławianka
mławianka
3 lata temu

Przejażdżka np. ulicą Okólną mogłaby dostarczyć niezapomnianych wrażeń 😉

alternatywy4
alternatywy4
3 lata temu

Wspaniale, wzruszyłem się, naprawdę.

Nie- Mlawianka
Nie- Mlawianka
3 lata temu
Reply to  alternatywy4

Bardzo trafny Nick. Alternatywy 4. Hahahahaha. No wypisz, wymaluj, cała Mlawa hahahaha…Później wrócimy do starych porządków.

Ktoś
Ktoś
3 lata temu
Reply to  Nie- Mlawianka

Kabaret nadający się do telewizji

51
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x