Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
meblolux

Narodowe Święto Trzeciego Maja w Dzierzgowie


Uroczystą mszą świętą w parafialnym kościele, starannie przygotowanym programem artystycznym, a także złożeniem kwiatów pod pamiątkowym obeliskiem oraz pomnikiem Tadeusza Kościuszki mieszkańcy gminy Dzierzgowo uczcili Święto 3 Maja a także przypadający 4 maja dzień patrona strażaków świętego Floriana.

jmj7 czyszczenie kostki brukowej i elewacji Mława i okolice
Reklama


Okolicznościową mszę świętą w intencji Ojczyzny, a także strażaków celebrował miejscowy proboszcz ks. prał. Piotr Joniak. W jej trakcie młodzież szkolna przedstawiła okolicznościowy program słowno–muzyczny, nawiązujący do historii uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Bezpośrednio po mszy, wszyscy uczestnicy zatrzymali się przed ustawionym przy kościele obelisku z pamiątkową tablicą poświęconą wysiedlonym, poległym i zamordowanym mieszkańcom ziemi dzierzgowskiej. Tam delegacje uczniów, władz samorządowych i kombatantów złożyły kwiaty. Następnie poprzedzani orkiestrą i mażoretkami zebrani przeszli pod pomnik Tadeusza Kościuszki. Tu również po okolicznościowym przemówieniu wójta Rafała Kucińskiego delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem.

  JK

Zobacz film:

« 1 z 3 »

 

Udostępnij:
Media Expert Mława
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500