Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Waldemar Rybak rekomendowany na dyrektora mławskiego szpitala


Wczoraj w starostwie zakończyła pracę komisja konkursowa, której zadaniem była ocena kandydatów ubiegających się o stanowisko dyrektora SP ZOZ w Mławie. Po rozmowach kwalifikacyjnych, jakie komisja odbyła z każdym z pięciorga kandydatów,  najlepiej oceniła Waldemara Rybaka, obecnego dyrektora Biura Administracyjno-Gospodarczego Narodowego Funduszu Zdrowia w Warszawie.


– Werdykt komisji był jednogłośny. Wszyscy zagłosowali za wyborem Waldemara Rybaka. Kandydat ma bardzo duże doświadczenie zawodowe. Był dyrektorem szpitala na Solcu w Warszawie oraz szpitala w Konstancinie. Od 10 lat pracuje w Narodowym Funduszu Zdrowia mówi przewodniczący komisji konkursowej wicestarosta Zbigniew Markiewicz.

Ustalenia komisji konkursowej stanowią rekomendację kandydata, ostateczną decyzję co do jego wyboru podejmie prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu zarząd powiatu. Zarząd powiatu ustali również rodzaj umowy, którą nawiąże z nowym dyrektorem (kontrakt menedżerski lub umowa o pracę) oraz wysokość jego wynagrodzenia.

 Waldemar Rybak kierowanie szpitalem przejmie od 1 marca br. Do tego czasu bowiem placówką kieruje ustępujący dyrektor Jacek Białobłocki.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
47 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
pracownik
pracownik
4 lata temu

Dyrektor Białobłocki jako kierownik placówki sprawdzał się i tego zarzucić mu nie można, postawił na nogi ten szpital, a ludzie mają krótką pamięć i zapomnieli jak wyglądał. Nikt nie jest idealny, a Dyrektor jest też tylko człowiekiem, a kto nie zna go jako człowieka niech go nie osądza. Dlaczego nie odezwą się ludzie, którym pomógł? Jak wiemy jest ich bardzo dużo. Tylko na koniec najlepiej wylewać pomyje, zamiast podziękować mu za 16 lat ciężkiej pracy jako gospodarza placówki, a był i jest w tym dobry. Niech ludzie też się zastanowią jak zachowują się w stosunku do personelu, a później wymagają , każdy niech zacznie od siebie.

Obserwator
Obserwator
4 lata temu
Reply to  pracownik

Jeżeli niczego w tym szpitalu nie było tzn jedzenie głodowe jak w obozie pracy, leki przynieś najlepiej ze sobą , brak podstawowych środków higieny typu papier mydło, usługi medyczne każdy z nas wie na jakim poziomie, nie na próżno w okolicy szpitAl nazywany był umieralnia lub rakarnia, i ta misja tego wspaniałego misjonarza za 50000 zł to nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby takie posty pisać .

every
every
4 lata temu
Reply to  pracownik

Jeżeli dyrektor Białobłocki był człowiekiem, to dlaczego pacjentów nie traktował jak ludzi?
Gdy by był człowiekiem to każdy pacjent byłby dla niego człowiekiem, a nie tylko ten z kasą. Dla mnie Człowiekiem to był dyrektor śp Okoński.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
4 lata temu

w internetach to każdy mundry ale robić to nima komu !

Gość
Gość
4 lata temu

Czy jest gdzieś lista kandydatów na to stanowisko. Ochrona danych jest ale wszędzie kandydat wyraża zgodę na udostępnienie danych do celów rekrutacji inaczej kandydatura nie jest brana pod uwagę. Chyba że coś lub ktoś jest do ukrycia….

XXL
XXL
4 lata temu

Pan menadżer, ostatnie 10 lat zajmował się sprawami gospodarczymi w nfz:

http://www.nfz.gov.pl/kontakt/centrala-nfz/

BolekxnCyj
BolekxnCyj
4 lata temu

Mogli wziac tego zAgencji tego etatowego rzadziciela on juz wszedzie byl. Moze w szpitalu by sie sprawdil tam by ze trzy godziny wszystkich wital a liste obecnosci sprawdzal cale 8godzin no te czupiradlo by ze soba zabral tam by dopiero miala kogo inwigilowac

rthgreht
rthgreht
4 lata temu
Reply to  BolekxnCyj

Brawo!! Ktoś to wreszcie napisał! Ale pamiętajmy. Karma wraca. Na nich tez przyjdzie czas. A suchej to już się myli od tego krętactwa

Leon
Leon
4 lata temu
Reply to  rthgreht

Jak ta pani jest na punkcie to Ja wychodze bo ona wszystkich traktuje jak smieci i zgory a. sama nie wie co robi odsyla ludzi mysli ze taka wazna i na Nia przyjdze pora I kierownik nie pomoze

Zartowniś
Zartowniś
4 lata temu

Nazwisko Rybak” mówi samo za siebie”obłowi się i przejdzie na inne jezioro .

Pacjent
Pacjent
4 lata temu

Wszyscy inni byle nie Białobłocki!!

every
every
4 lata temu
Reply to  Pacjent

Znasz to:
„po złym panie jeszcze gorszy nastanie”?

Bolek
Bolek
4 lata temu
Reply to  every

E powinni wziac Krajewskiego na dyrektora ta jeszcze go niebylo a wyszlo by to na dobre Agencji Modernizacji na dobre i na sekretarki by zabral ta swoja powiernice nieprzyjemna Wszyscy by na Msze dali jakby Go tam wzieli Bo to skandal zeby plywaczka Agencja Rolnicza rzadzila

Media
Media
4 lata temu
Reply to  Bolek

Którego Krajewskiego Bo rlten jeden to już wszędzie był i Coo…do czego się nadaje do NICZEGO.

Wrona
Wrona
4 lata temu
Reply to  Bolek

Ta baba jest tak nieprzyjemna, że aż się nie chce chodzić do Agencji Rolnej. Mam nadzieję, że po wyborach ja wywala. Niech spływa. Tam jej miejsce

dzidek z bliska
dzidek z bliska
4 lata temu
Reply to  Bolek

No i tak Krajewski, plywa w Mławie, juz od 1994 roku. Widac ma mocnych mecenasow, i ma dobrą ochronę, aby w Mławie nie stala mu się zadna krzywda.

BolekxnCyj
BolekxnCyj
4 lata temu
Reply to  Pacjent

Ma Pan racje szpitala nie zadluzyl bo nie leczyl badan nie robia lecza byleczym

Jka
Jka
4 lata temu
Reply to  Pacjent

A co ci nie pasuje? Moze gdy poszedles po porade to dostałeś nakaz rzucenia palenia, picia i zdrowego odżywiania sie, a.chciales tylko tabletki? Wiadomo – pacjent wie lepiej od lekarza co mu dolega i co dla niego dobre

Jajajaja
Jajajaja
4 lata temu

Czemu nie podali kto wgl startował na dyrektora

do jaja
do jaja
4 lata temu
Reply to  Jajajaja

Bo nie mogą – RODO i warunki konkursu tego zabraniają.

Jajajaja
Jajajaja
4 lata temu

No to juz po mławskim szpitalu. Ladne jaja sie dzieją.
Rybak zadłużył szpital na solcu i prawie doprowadził go do upadku w konstancinie.

Anonim
Anonim
4 lata temu

Wojnarowski został dyrektorem w Dąbku???
Dlaczego wszyscy o tym milczą???
Dlaczego nie ma tych informacji ani na naszych portalach, ani nigdzie?
No jestem zszokowana…

Aninimowo
Aninimowo
4 lata temu
Reply to  Anonim

Ja zauważyłem, że nasz portal internetowy ,,Codziennik Mławski” tylko pisze o tym co jest korzystne dla naszych włodarzy. Artykuł z dnia 6 grudnia 2018 roku został pięknie opisany przez portal, a dotyczył tego, że mendy okazały się mędrcami co w rzeczywistości nie jest prawdą. Podejrzewam gdyby mendy naprawdę okazały się mendami, to ten artykuł na stronie by się nie pojawił. Portal dostał oryginalne nagranie i do tej pory tego nie puścił na swojej stronie internetowej. Internauci ocenili by co rzeczywiście słychać na nagraniu, a wtedy okazało by się czy wójt czy radny ma rację. Wiemy, że biegli słyszą to, co chcą usłyszeć.

every
every
4 lata temu
Reply to  Aninimowo

Czemu tego nagrania nie puszczono do sieci, np. na you tubie? – przecież nagrania z sesji winny być jawne, a wtedy i mendy jeśli były mendami by się obroniły i specjalistom biegłym nie udałoby się wciskać kitu. Do codziennika mógł ktoś dostarczyć nagranie, a dlaczego nie upubliczniono nagrania w internecie? – nie rozumiem i działa to niestety na korzyść mędrców.
Chcieliście się wyręczyć codziennikiem? – oj, nieładnie.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  every

Powiedz every jak to umieścić na you tube anonimowo. Nawet nie zdajesz sobie sprawy co by czekało tego człowieka, który by to umieścił oficjalnie ze strony wójta. My codziennikiem się nie wyręczamy ale skoro umieścił taki artykuł, to myśleliśmy, że ten temat pociągnie dalej i jak napisałem internauci by ocenili prawdomówność wójta. Przecież są wolne media.

every
every
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Fikcyjne konto? – nie wiem. Może ktoś spoza gminy, nie mający rodziny w gminie, tak żeby wójt nie mógł dojść koligacji i dokonać zemsty.
Przecież jeśli nagranie jest autentyczne, to co by wójt mógł komukolwiek zrobić? Sprawy sądowej chyba nie mógłby wytoczyć za puszczenie autentycznego nagrania w sieci.
Później wystarczyłoby udostępniać na portalach społecznościowych.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  every

W naszych sądach wójt nie ma prawa przegrać żadnej sprawy co już nie jeden się przekonał. Kiedyś powiedział prawdę, że kto ma pieniądze i znajomości, to może robić co tylko chce. Zawsze jakiś biegły się znajdzie co się podłoży i to aż z Poznania. Jeśli komuś wytoczy proces, to na pewno go wygra.

Sluchajcie
Sluchajcie
4 lata temu
Reply to  Aninimowo
every
every
4 lata temu
Reply to  Sluchajcie

Super, tylko dlaczego jedno nagranie jest w trybie przyspieszonym i faktycznie słychać tam coś w rodzaju „takich mendów jak pan” a następne w wykonaniu tego samego pana leci jakby zupełnie coś innego i jakby zupełnie kto inny mówił? Może to tylko 2 litery „rc” zostały wycięte? hm… trudno mi to stwierdzić. Ja pisałam o oryginalnym nagraniu, a nie o nagraniu fabrykowanym.
Z tymi psami, to jest wytłumaczenie: przecież ten pan jest bardzo prostym człowiekiem… więcej nie będę pisać.

Sluchajcie
Sluchajcie
4 lata temu
Reply to  every

Proszę bardzo. Całość

https://soundcloud.com/user-188611967/713-0284mp3

A przyspiesza to nie nagranie a osoba mówiąca ze względu na zdenerwowanie 🙂
Słowa do interpretacji padają ok. 39 minuty

every
every
4 lata temu
Reply to  Sluchajcie

No super, faktycznie dziwne, że mendy stały się mędrcami. Tu nie trzeba biegłego żeby usłyszeć słowa wójta. Wójt się spienił aż się zapluł, ale co wymagać od takiego elokwentnego i tak „bardzo wykształconego” człowieka. Całkowity brak kultury i brak jakiejkolwiek ogłady wylazł z butów.
P.S. Dopięłam swego i usłyszałam nagranie – dziękuję 🙂 Szkoda tylko, że wcześniej, przed sprawą nie zostało ono upublicznione.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  every

Every sama usłyszałaś co słychać na nagraniu i jest to nagranie oryginalne, a wójt nadal wmawia ludziom, że słychać mędrcy. Gdyby nawet było upublicznione wcześniej, to i tak werdykt biegłego by nie zmienił się, bo wójt zawsze spada na cztery łapy. Zapewne do prokuratury poszło nagranie z mędrcami, a te to tylko podróba. Najgorsze jest w tym to, że 15 radnych zatwierdziło protokół z mendami, później 10 z nich podpisało oświadczenie, że padło słowo mędrcy. Sama widzisz, że w naszej gminie mieszkają sami mędrcy, a takiej mądrej rady to tylko pozazdrościć.

every
every
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Znam Waszą gminę i znam wójta – człowiek który nie nadaje się moim zdaniem na żadne stanowisko, chyba ze na majstra albo brygadzistę w LG. Pół gminy to koligacje rodzinne w samym Urzędzie Gminy także. Tyle lat na stołku, ma chłop (celowe użycie tego słowa) kasę i znajomości.
Nie ma na świecie sprawiedliwości, a w Polsce to już w ogóle.
Tam faktycznie pasowało słowo „mędrcy”, a nie „mendy”, ale widzisz anonimowo, podejrzewam, że wójt nie odróżnia albo nawet myli te słowa. Ludzie czasami nie rozumieją słów, których używają.Tam naprawdę powinno być: „statut był zatwierdzany nie przez takich mędrców jak pan”

Leon
Leon
4 lata temu
Reply to  Anonim

Ta robi Psl koles kolesiowi daje stolki pan Marszalek go tam wsadzil emeryta jaki wstyd jak tak mozna synusia kilka lat mial za asystenta no to teraz pora Tatusiowi zapkacic za glosy kampanie i co za tym idzie za stolek.

ślepy
ślepy
4 lata temu

widziałem P. na emeryturze a tu takie stanowisko człowiek orkiestra?

Obsrewator
Obsrewator
4 lata temu

Co robi starosta w Dąbku ?

Pumba
Pumba
4 lata temu
Reply to  Obsrewator

pasie się 🙂

Ewka
Ewka
4 lata temu
Reply to  Pumba

Tak jest PASIE SIE …starosta dziadek nie daje spokoju wszędzie się pcha z dupskiem jeszcze malo…kto za tym wszystkim stoi to CYRK.

Abc
Abc
4 lata temu

Pan Rybak zadłużył szpital na solcu i prawie doprowadził go do upadku w konstancinie był dyrektorem 3 miesiące. Panie rakowski sprzedałeś wysypisko czyżby planujesz sprywatyzować szpital ?

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,95190,4480661.html?disableRedirects=true

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  Abc

No to super – zamienił stryjek siekierkę na kijek.

Mlawiak
Mlawiak
4 lata temu
Reply to  Anonim

To Ci co go wylonili z konkursu beda odpowiadać za to…co będzie jeszcze jesteśmy my ludzie…to jakis koszmar w tej Polsce

every
every
4 lata temu

Czy ten pan jest z jedynej słusznej partii?
Panu Białobłockiemu załatwcie etat ordynatora w Rypinie, bo pacjenci go nie trawią, chyba że zmieni swoje podejście do pacjenta i zauważy w końcu, że pacjent to też człowiek.

xxx
xxx
4 lata temu
Reply to  every

Jest duże prawdopodobieństwo, że Pana Białobłockiego od 1 marca zabiera do Dąbku były starosta.

Janusz
Janusz
4 lata temu
Reply to  xxx

Ładnie się Pan Wojnarowski wkręcił na dyrektora w Dąbku. Na emeryturę a nie młodym blokuje drogę rozwoju!!

xxx
xxx
4 lata temu
Reply to  Janusz

On już emeryturę ma, dietę radnego, ale to mało i zwrócił się z prośbą do pana Adama, a ten koledze nie odmówił.

Ewka
Ewka
4 lata temu
Reply to  xxx

Po co wybrali Adama….niech to się wreszcie skończy .

Mława
Mława
4 lata temu
Reply to  Janusz

Ludzie nie piszcie tylko wreszcie wezcie sie za to.

47
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x