Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wystawa „Dzieje bursztynu” do końca marca w mławskim muzeum


„Dzieje bursztynu” – tak zatytułowano nową ekspozycję dostępną dla zwiedzających w Muzeum Ziemi Zawkrzeńsiej w Mławie. Uroczysty wernisaż zorganizowano 11 stycznia. Przedstawiciele Polskiej Akademii Nauk i Muzeum Ziemi w Warszawie otworzyli wystawę wspólnie z Barbarą Zaborowską – dyrektor MZZ. O historii dziejów bursztynu opowiedziała Katarzyna Kwiatkowska.


Dział bursztynu istnieje od 1950 roku, a więc już prawie 70 lat. Eksponaty, które możemy podziwiać, zostały zakupione i podarowane przez warszawskie muzeum. Wystawa jest koncepcją prof. Barbary Kosmowskiej-Ceranowicz. Ekspozycja została podzielona na następujące działy: geneza bursztynu, występowanie, wykorzystanie, żywice kopalne  świata i imitacje bursztynu. Będziemy mogli ją podziwiać do 31 marca br.

źródło i fot. UMM

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lata temu

Lepiej to teraz wygląda niż kiedyś w tym muzeum. Wystarczyło tylko trochę towarzystwo odświerzyć i odmłodzić panie burmistrzu. Najwyższy czas ale lepiej późno niż…

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x