Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Teraz Karta Dużej Rodziny dla wszystkich z co najmniej trójką dzieci


Od nowego roku weszły w życie zmiany dotyczące Karty Dużej Rodziny. Teraz przysługuje rodzicom, którzy mają lub w przeszłości mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci – bez względu na ich wiek w chwili składania wniosku. Karta daje przywilej korzystania ze zniżek u partnerów programu w całym kraju. Do mławskiego MOPS już wpłynęło kilkanaście wniosków o wydanie karty.


W poprzednio obowiązujących przepisach, KDR mogli otrzymać jedynie rodzice dzieci uczących się. Teraz wystąpić o nią może każdy rodzic co najmniej trójki dzieci, w dniu składania wniosku nawet dorosłych i samodzielnych.

Osoby zainteresowane wystąpieniem o kartę mają do wyboru dwie drogi. Kilkustronicowy wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny można składać w swojej gminie (w Mławie w MOPS) lub za pośrednictwem Platformy Informacyjno-Usługowej Emp@tia (www.empatia.mrpips.gov.pl).

We wniosku od razu określamy, czy chcemy otrzymać kartę w formie tradycyjnej (plastikowej), czy mobilnej w formie aplikacji na telefon. Możemy wystąpić też równocześnie o obie formy. Do wydania karty nie jest potrzebne zdjęcie ani wnioskodawcy, ani dzieci. Do przyznania karty nie jest konieczne spełnienie żadnego kryterium dochodowego.

Karta Dużej Rodziny (KDR) to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. To zniżki np. na przejazdy kolejowe, niższe opłaty paszportowe, możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych, księgarni czy w końcu zniżki na zakup ubrań, obuwia, kosmetyków, książek czy… paliwa. Posiadanie Karty ułatwia więc dużym rodzinom dostęp do rekreacji oraz obniża koszty codziennego życia.

W programie Karta Dużej Rodziny (KDR) uczestniczy wiele instytucji kulturalnych, ośrodków sportowych i turystycznych oraz centrum rozrywki. Rodziny wielodzietne mogą korzystać z tańszych biletów wstępu m.in. do: teatrów, muzeów i parków krajobrazowych, a także z tańszych karnetów na basen i siłownię.

Listę partnerów programu znaleźć można na wspomnianej Platformie Informacyjno-Usługowej Emp@tia. W powiecie mławskim zgłoszonych jest ponad 30 punktów, oferujących różne zniżki z tytułu KDR. Pamiętajmy jednak, że ze zniżek możemy korzystać na terenie całego kraju.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x