Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Planujesz wolne weekendy? Sprawdź kiedy przypadają święta i dni wolne


W 2019 roku na pracowników czeka aż siedem długich weekendów. Pierwszy już na początku maja, następne w czerwcu i sierpniu. W 2019 roku czeka nas 251 dni pracujących i 114 wolnych –  a więc dokładnie tak samo jak w mijającym roku. Przy sporządzaniu zakładowych planów urlopów warto wiedzieć, w jakie dni przypadają święta, aby odpoczynek można było sobie skumulować.


ksp Mława
Reklama

Pierwszy długi wolny weekend można zaplanować sobie w przyszłym roku na początku maja. Święto Pracy wypada w tym roku w środę, a Święto Trzeciego Maja podczas w piątek. Tu do niemal tygodniowego wypoczynku potrzeba jedynie urlopu na czwartek i mamy naprawdę długą majówkę. Dla tych, którzy dodatkowo mogą wziąć wolny poniedziałek i wtorek to okazja do 9 dni wolnego od pracy.

Następne okazje do dłuższego wypoczynku kalendarz podsuwa w czerwcu i w sierpniu. Boże Ciało 2019 wypada 20 czerwca w czwartek. Podobnie jest w sierpniu, gdyż 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego przypada również w czwartek. Tu do czterodniowej przerwy w pracy również wystarczy zaplanowanie urlopu na piątek.

Na kolejną okazję do dłuższej przerwy w pracy poczekać trzeba do listopada. Wszystkich Świętych przypada w piątek, więc żeby cieszyć się długim weekendem należy złożyć wniosek o urlop na czwartek 31 października lub poniedziałek 4 listopada. Z kolei Narodowe Święto Niepodległości będziemy obchodzić w 2019 roku w poniedziałek. Daje nam to 3-dniowy długi weekend bez konieczności brania dodatkowego urlopu. Ci, którzy mają taką możliwość mogą wziąć wolne na 7 i 8 listopada lub 12 i 13 listopada. Zyskamy wtedy 5-dniowy długi weekend.

Atrakcyjnie zapowiada się również grudzień 2019 roku. Wigilia Bożego Narodzenia wypada we wtorek, więc 25 i 26 grudnia to środa i czwartek. Biorąc tylko pięć dni urlopu (23, 24, 27, 30 i 31 grudnia) można zyskać, aż 12 dni odpoczynku. Sylwester 2019 wypadnie we wtorek, a Nowy Rok 2020 to środa. Zatem jeśli dostaniemy urlop, do pracy wrócimy dopiero w czwartek, 2 stycznia. Jeśli jednak szef będzie dobroduszny i wyrazi zgodę na urlop 2 i 3 stycznia 2020, to będziemy mogli cieszyć się nawet 17 dniami wolnego od pracy, a do pracy wrócimy dopiero we wtorek, 7 stycznia.

Dni ustawowo wolnych od pracy 2019 nie ma w lutym, marcu, lipcu, we wrześniu i w październiku. Przy okazji planów na wolne weekendy warto też przypomnieć, że w 2019 roku w większość niedziel sklepy będą zamknięte. Zgodnie z przepisami handlowa będzie tylko jedna, ostatnia niedziela miesiąca. Wyjątkiem od tej reguły będą tylko miesiące kwiecień i grudzień – w kwietniu handlowe niedziele będą 14 i 28, w grudniu – 15,22 i 29.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Troglo
Troglo
3 lata temu

Najlepiej wcale nie pracować i mieć 365 dni wolnego, niech ktoś inny wypracowuje PKB

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x