Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jak będziecie zwlekać, to ta tężnia niedługo będzie kosztowała milion


Kiedy konkretnie wybudowane będą tężnie i czy we wskazanych lokalizacjach? Dlaczego nie został zrealizowany projekt, który zwyciężył w budżecie obywatelskim?. Dlaczego rada zabrała te pieniądze  w tym budżecie, gdzie  zostały przesunięte, na jaki inny projekt bądź cel? Takie pytania stawiał na wczorajszej sesji rady miasta Wiesław Moszczyński jeden z inicjatorów budowy mini tężni w ramach projektu budżetu obywatelskiego. Zarzucił też burmistrzowi mówienie nieprawdy.   


Budowa dwóch mini tężni solankowych  to zwycięski projekt budżetu obywatelskiego z października 2017 roku, który miał kosztować niecałe 300 tys. zł. Od tej chwili minęło 14 miesięcy i tężni nie ma, a nawet nie wiadomo dokładnie kiedy będą i czy będą dwie. W tym czasie urząd miasta dwukrotnie ogłaszał przetarg na wykonanie dokumentacji i raz na wyłonienie firmy do budowy tylko jednej tężni na Wólce, ale wykonawcy nie udało się znaleźć. Nie udało się też uzyskać zgody Mazowieckiego Konserwatora Zabytków na budowę drugiej tężni  w parku przy Placu 1-go Maja.

 – Ta kwota została przekazana na środki niewygasające. Tylko jest pewien problem. Wygrał projekt na budowę dwóch tężni solankowych. Mieszkańcy głosowali na budowę dwóch tężni w konkretnej lokalizacji. A wszystko wskazuje na to, że 300 tys. zł starczy na zaledwie jedną. I co wtedy? Nie zrealizujemy projektu, który wygrał. Czekamy na rozstrzygnięcie przetargu, będziemy wiedzieli jaka jest ostateczna kwota i będziemy proponowali podjęcie takiej ostatecznej decyzji co dalej z inwestycją – wyjaśniał burmistrz Sławomir Kowalewski.

Taką odpowiedź nie zadowoliła pytającego, a jedynie zmusiła do zadawania dalszych.  Podniósł, że projekt był weryfikowany przez urzędników burmistrza i z tych wyliczeń wynikało, że na te dwie tężnie wystarczy. Powoływał się też na urzędowe pisma, według których tężnie miały powstać w IV kwartale 2018 roku.

– Wnioskodawcy zmienili lokalizację. Dlatego powiedziałem, że dwie tężnie w konkretnych lokalizacjach to jest wniosek mieszkańców. I trzeba dążyć do realizacji tego przedsięwzięcia. Ja na kolejną sesję mogę przygotować harmonogram realizowanych przez urząd działań – ripostował burmistrz Kowalewski.

– Propozycja zmiany lokalizacji na MOSiR padła w momencie, kiedy konserwator nie wydał zgody na budowę tężni na Placu 1-go Maja.  A miejsce tej drugiej tężni na Placu 1-go Maja wyznaczyli urzędnicy miejscy (wnioskodawcy proponowali w projekcie lokalizację w parku miejskim – red.) – polemizował Moszczyński.

Nad dyskusją usiłował zapanować przewodniczący rady Lech Prejs. Przypomniał, że w tym punkcie porządku sesji nie przewiduje się dyskusji i manifestów a jedynie zadawanie pytań. Zagroził też pytającemu odebraniem mikrofonu. Stwierdził również, że dla niego wypowiedź burmistrza jest zrozumiała, a środki na tężnie zostały przesunięte na rok 2019.

Z tym stanowiskiem nie zgodził się pytający. Uznał, że  nie ma odpowiedzi, czy dwie tężnie powstaną w lokalizacjach na Placu 1 Maja i Wólce, ani kiedy zostanie to zrealizowane. – Kiedy konkretnie zostaną wybudowane tężnie? –  skierował to pytanie do przewodniczącego Prejsa.

– Nie wiem.  Ja nie jestem od budowania tężni – odpowiedział przewodniczący rady.

Nie udało się też wyjaśnić gdzie jest w budżecie zapisane 300 tys. zł, które w 2018 roku były przeznaczone na budowę tężni.  Ani z ust burmistrza, ani przewodniczącego takie wskazanie nie padło. Z wcześniejszego toku sesji i informacji skarbnika miasta w uchwale rady miasta w sprawie środków niewygasających z upływem roku budżetowego znalazła się jedynie kwota 6 150 zł z zapisem w tytule „Budowa mini tężni solankowych”.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
137 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Bracka
Bracka
5 lata temu

Ciekawy jestem jednego czy ci piszący tutaj wszyscy naprawdę znają na żywo Pana Przybyszewskiego i znają jego sytuację rodzinną i społeczną jaką ma na swojej ulicy.
Czy znają jego matkę? Brata?
Czy wiedzą jak się zachowuje na codzień on i jego rodzina i czym się zajmują? Jakie mają podejście do innych ludzi i czy jest szacunek jakikolwiek czy też aby krzyczenie swego JA!
Kto wie ten niech piszę komentarze. A nie wyssane z palca głupoty.

Wieśyou
Wieśyou
5 lata temu

Weśta się za robote, bo od tego ciągłego gadania to się flaki gotują i zbierają wiatry.

Green
Green
5 lata temu

Panie Prejs Rada Miasta jak sama nazwa wskazuje jest jest moja twoja i nasza i nie można mówić że się zastanowię czy na następnej sesji nie wyłączać mikrofonu, sesja miasta to nie jest teatr jednego aktora, spokojnych świąt życzę

dzidek z bliska
dzidek z bliska
5 lata temu
Reply to  Green

Bardzo słuszna uwaga–Green, tylko do tego trzeba dorosnąć, ten Pana Prejs, wyznaje zasady jeszcze z poprzedniej epoki, i będzie się tak zastanawiał przez 5 lat, A zresztą zostal powołany tylko po to aby realizować to co sobie życzy Pan Burmistrz,

Mławianie
Mławianie
5 lata temu

Pomysł z tężniami do bani ,szkoda pieniędzy.Głosowali chyba tylko pomysłodawcy!Mławianie z którymi rozmawiałem byli przeciwni tężniom.

Zima zima
Zima zima
5 lata temu
Reply to  Mławianie

Święta prawda jestem przeciwny temu

szef
szef
5 lata temu

O ile możliwe są tutaj obraźliwe komentarze to można było by tutaj napisać cały poemat, ale chyba nie o to tutaj chodzi na tym forum ( tutaj apel do moderatora proszę nie pozwolić aby te forum komentarzy przerodziło się w prywatną wulgarną wojnę na ambicję) to może zaszkodzić portalowi. Oczywiście że każdy może myśleć i wyrażać swoje opinie jak chce od tego jest demokracja ale w sposób normalny. Bowiem obrzydza się czytać takie komentarze co całemu portalowi codziennik mławski urąga na reputacji! To że zebrała się grupa wzajemnie lubianych i się nawzajem pokrzykują to nie oznacza że mają odstraszać od czytania publikowanych tutaj wiadomości mieszkańców. Z całym szacunkiem.

every
every
5 lata temu
Reply to  szef

Nie podoba się? – nikt nie musi czytać komentarzy, a codziennikowi nic nie zaszkodzi.
Nie bądź człowieku takim nadwrażliwcem.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
5 lata temu

MŁAWSKI PANICZU!!–Ale mnie pozytywny zaszczyt spotkał, bo tego się nie spodziewałem a porównanie mnie, i stwierdzenie wprost, że jestem Kamilem Przybyszewskim, to dla mnie plus, bardzo chciałbym mieć te lata co Pan Kamil, wtedy bym dołączył do tych chłopaków, i być może byśmy działali razem dla dobra nie tylko Wólki ale całej Mławy, ale to już nie te lata, mogę jedynie kibicować ich pomysłom, popierając ich incjatywy na portalu, bo takich ludzi potrzeba jest więcej, ludzi młodych z wieloma pomysłami, no i bezinteresownego patrzenia Władzy na ręce i na to by realizowali swe obietnice, a nie bujali w obłokach– to dla mnie wielka satysfakcja. Pozdrawiam Panie Kamilu!!!–proszę się nie przejmować tymi negatywnymi postami, bo według mnie są one mimo wszystko, pozytywnym wynikiem i oceną Pańskich działań, A OD LUDZI Z WIELKIM SERCEM, NIECH PAN SIĘ UCZY JAK NAJWIĘCEJ—-A OD LUDZI Z WIELKIM EGO PROSZĘ SIĘ NIE UCZYĆ NICZEGO. Cierpliwości w działaniu—a przyjdzie czas że będzie Pan realizował swe marzenia. Mławski Paniczu jesteś bardzo miernym obserwatorem mławskich wydarzeń….

inny
inny
5 lata temu

niech pan Kamil realizuje swe marzenia nikt mu nie zabrania
ale niech zrobi to z serca dla Mławy i mieszkańców
(za darmo bez jakiejkolwiek diety radnego czy innych dochodów z tej funkcji)
niech udowodni o co mu tak naprawdę chodzi czy o Mławę czy o swój portfel!
Wiem z doświadczenia iż wielu młodych pcha się ku władzy wyłącznie dla pieniędzy i poklasku.
ilu młodych kandydowało do Rady miasta w tym roku i ilu z nich się dostało
bez komentarza

dzidek z bliska
dzidek z bliska
5 lata temu
Reply to  inny

inny—w tych czasach szukasz JUDYMA, to na pewno go nie znajdziesz, młodzi maja dobre wzorce w dzisiejszych czasach, nie ma nic za darmo, wielu mlodych moze się pchac do Wladzy, tylko jak zwykle wybieraja tych, co wiedza jak ciagnac tą kasę, /diety/ a mlodzi wedlug Ciebie niech to robia za fryko. CZASY SPOLECZNYCH DZIAŁACZY JUZ DAWNO MINĘŁY, teraz liczy sie tylko Kasa misiu.

Magnes
Magnes
5 lata temu
Reply to  inny

Ja to za darmo?

every
every
5 lata temu
Reply to  inny

Przecież jest dwóch Kamili Przybyszewskich i nie ten Kamil jest radnym, tylko inny.
Ludzie coś Wam się pomyliło.

Wrona
Wrona
5 lata temu
Reply to  every

Moim zdaniem ktoś specjalnie wystawił innego Kamila Przybyszewskiego na listę, aby właściwemu zmniejszyć szansę wejścia do Rady Miasta bo ludzie się mylili i skreśli nie przy tym Kamilu co chcieli

Szpak.
Szpak.
5 lata temu
Reply to  Wrona

Nikt się nie pomylił. Jeden ma 2 imiona i zdjęcia były obu kandydatów. Więc po co znów dziury w całym szukasz wrono. Słaby był i nie wszedł. Pocieszenia nie szukaj dla niego. Niech spokornieje.

Wrona
Wrona
5 lata temu
Reply to  Szpak.

Chyba na wybory nie chodzisz Szpak. Od kiedy zdjęcia kandydatów są na listach wyborczych?? Oj postarał się ktoś, żeby Przybyszewski nie wszedł do Rady…

every
every
5 lata temu
Reply to  Wrona

Masz rację Wrona – nie przejmuj się szpakiem. Szpaki to szkodniki, a wrony to piękne ptaki, a w dodatku bardzo mądre., a szpak zostanie tylko szpakiem.
Kiedyś w Polsce też już miała miejsce taka sytuacja i też ludzie się mylili.
Zdjęcia to i owszem są, ale na ulotkach.
Teraz też ludziska piszą o Kamilu jakby był radnym, a to drugi jakiś koleś na jego plecach wskoczył na radnego i podejrzewam, że pewnie z komitetu burmistrza.
Kamil niepotrzebnie startował z Komitetu Moszczyńskiego, komitet dostał w sumie zbyt małe poparcie i w sumie nikt z tego komitetu nie mógł znaleźć się w gronie radnych. Tak samo przegrał Kacprzak.

Wrona
Wrona
5 lata temu
Reply to  every

Jak ma ktoś chwilę to niech sprawdzi ale właśnie mi się wydaje że z tej listy puścili Przybyszewskiego

Szpak
Szpak
5 lata temu
Reply to  every

Obaj chłopcy w sweterkach wystarotwali z jedynek, nie dając szansy poprzez losowanie innym i to było przyczyną ich tragedii. Niech się nie martwią już za 5 lat następna szansa. Tylko praca, praca i praca.
Ludzie wiedzą co robią, są zbyt świadomi politycznie, dziś nie ma głupców.
Życzę im by wyciągnęli wnioski i zaczęli uczyć się od tych co wygrywają.

Sickes
Sickes
5 lata temu
Reply to  Szpak

Tak słucham i słucham.
Przecież wyniki niektórych osób chodzi o indywidualne nie były takie złe.
Osoby z liczbą głosów 101 i do 150 weszły do rady.
Nadal widać, że chłopcy bronią tężni, bo mieszkańcy głosowali gromadnie na ten projekt.
Jeśli już się za to wzięli, to dobrze, że chcą sprawę diciągnąć do końca.
Przysłuchując się sesji Rady miasta, doszedłem do wniosku że burmistrz nie wie, co z tymi tężniami zrobić.
Ale koniec końców koszty są do ogarnięcia w kwocie 300 tysięcy.
Sprawa jest to prosta: Jakas tam grupa urzędników kontrolowała ich pomysł i dopuściła do głosowania.
Więc pretensje należy kierować do urzędu miasta, który pozytywnie zaopiniował projekt pod procedurę obywatelskiego głosowania.
Burmistrz zatem jest zobowiązany do wykonania tej teżni, czy tego chce czy nie.
Wiele osób czeka na realizację.
Warto w tym miejscu zadać pytanie, czy obecny projekt Park Solankowy posiada wlasne urzadzenia solankowe?
Bo z projektu wynika jasno, że tężni pomysłodawca nie zamierza budować ani temu podobnych urządzeń.

Szpak
Szpak
5 lata temu
Reply to  Wrona

.”..kto szuka ten znajdzie: Wrono. cienki jest i tyle… bardzo cienki

Edek
Edek
5 lata temu
Reply to  Szpak

Brawo szpaku za odwagę i słowa prawdy

Szef
Szef
5 lata temu
Reply to  Szpak.

Słowa prawdy szpaku

Anonim
Anonim
5 lata temu
Reply to  inny

Starzy nie są lepsi, też się tam pchają dla kasy, bo to całkiem łatwa i przyjemna kasa, ja nie mam tyle emerytury co tam mają diety

Zdzich
Zdzich
5 lata temu
Reply to  Anonim

Proponuję żeby bohater Kamil wywalczył emerytury i ulgi w podatkach A nie zajmował się pierdolami jak solanka

Krzysztof
Krzysztof
5 lata temu
Reply to  Zdzich

Zdzich, Edek i Bracka to ta sama osoba!!! Bezmyślność nie zna granic!

Mławski panicz
Mławski panicz
5 lata temu

Dziadek z bliska to Kamil Przybyszewski

?????
?????
5 lata temu

Masz na to dowody?
Czy tylko posługujesz fałszywymi oskarżeniami?

Anonim
Anonim
5 lata temu

Mławski panicz to cymbał

zima
zima
5 lata temu
Reply to  Anonim

widać jacy ludzie popierają pana Kamila
chamstwo bez inteligencji
szkoda słów

Anonim
Anonim
5 lata temu
Reply to  zima

Wcale nie popieram P. Kamila, ale jeśli ktoś ma problemy z myśleniem i dedukcją, to niech się za to nie bierze.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
5 lata temu
Reply to  zima

Widać ze brak Ci jakiejkolwiek inteligencji, przecie takie chamy jak ty nieuku nie beda go popierać. to normalne, jak przyjdzie wiosna to z tymi swymi mądrościami, poplyniesz do morza, ibedzie spoko!!!

dzidek z bliska
dzidek z bliska
5 lata temu
Reply to  Anonim

Bardzo trafna, ocena tego jegomoscia, on taki Panicz,jak z koziej d###y trąbka

Panicz
Panicz
5 lata temu

Ty dziadek uważaj na siebie i słowa
I nie udawaj prawdziwego dziadka z bliska

Ramzes
Ramzes
5 lata temu

Mieszkańcy chcieli burmistrza mającego ich w poważaniu i takiego wybrali. W czym zatem są problemy i pretensje do niego? Jak mieszkańcy zagłosowali tak mieszkańcy mają.

PiS
PiS
5 lata temu

Ty dzidek z bliska właśnie zadarles z partia rządząca w tym kraju

Green
Green
5 lata temu

No i teraz zatorzanie bójcie się, aglomeracja znaczny obowiązkowe podłäczenie się do do sieci kanalizacyjnej pod karą administracyjną

Marcin
Marcin
5 lata temu

Ty dzidek z bliska naucz się pisać. Robisz takie byki że paraliżuje. Idź lepiej chłopie do szkoły.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
5 lata temu
Reply to  Marcin

Marcin na tyczki z tobą nie chodziłem,faktem jest że robię błędy szkoły kończyłem 50 lat temu, więc błędy mogą się zdarzać,ale tylko w tedy kiedy piszę z komórki–jednak staram się w miarę możliwości to naprawiać, ale dla mnie, ważniejsza jest treść, mych postów, ale z takim uczonym bykiem jeszcze się na portalu nie spotkałem. Ale tak to jest ŻE UCZYŁ MARCIN MARCINA A SAM GŁUPI JAK ŚWINIA.—NAPISAŁEM TO TYLKO DLATEGO ABY CI UZMYSŁOWIĆ , że na portalu prezentują się nie tylko takie dzieciaki jak Ty, które przywiązują wagę do ortografii, i błędów jakie popełniam, ale tylko dlatego że treścią postów nie jesteś zainteresowany, A jeśli cię sparaliżowało, to zgłoś się szybko do lekarza może da się Ciebie wyleczyć z tego paraliżu bo szkoda takiego talentu.

Marcin
Marcin
5 lata temu

Te mini też ie to chybiony projekt. Nie ma szans żeby nawet 2 takie mikruski pobudowac za taką kwotę. Wnioskodawca nie zna realiów. To porażka tego człowieka.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
5 lata temu
Reply to  Marcin

I jak byku, komuś zwracasz uwagę a sam co robisz MARCINIE

Green
Green
5 lata temu

Szkoda że tyle trolli rautuszowych włączyło się do dyskusji, osobiście obejrzałem ten spektakl IV SESJI i mam inne odczucia , jako rodowity mlawianin od pół wieku, szacun dla Panów Przbyszewskiego i Moszcznskiego kto inny jak nie Wy będzie walczył o Wólkę, dziś tężnie solankowe, a jutro ruchome płyty przy „handlowcu”

mieszkanka
mieszkanka
5 lata temu
Reply to  Green

Pomyśl o tym co napisałeś, nawet nie złapali progu wyborczego, totalna porażka z którą nie mogą się pogodzić. Nikt nie wszedł z ich listy do rady. To kara za brak szacunku do wyborców. Może kiedyś wyciągną wnioski, na razie ich nie wyciągnęli. To smutne także, że kowalewski znów jest burmistrzem ale demokracja dokładnie wskazała kto mam być szefem miasta, a kto ma być z daleka od władzy.

PiS
PiS
5 lata temu

Ty Abd Uważaj i nie obrażaj Rady Miasta , bo Cię sięgniemy za obrazę.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
5 lata temu
Reply to  PiS

pis—przestań straszyć bo tylko potrafisz, ABD, MA 100% RACJI BO TAKIE SĄ FAKTY, ŻE JAK NIGDY W TEJ Radzie Miasta znalazło się tylu pachołków ZŁOTOUSTEGO, ale przeżyjemy to przyjdzie i na was pora.

tolerancyjny
tolerancyjny
5 lata temu

To jest przerazajace co Wy wypisujecie!!! Gdzie jest szacunek do drugiej osoby!!! ” Sukces rodzi wrogow”i to jest prawda!!!. Pan Burmistrz został demokratycznie wybrany wiekszoscia głosow.. Sam sie nie wybrał !!! Dostał mandat rzadzenia i prosze to uszanować. Nie każdy potrafi sie wysłowić tak jak P Burmistrz wiec rozumiem ze wyraz ”złotoustny”jest wyrazem uznania. A co do P Moszczyńskiego to zawsze nastepuje ten pierwszy krok w dażeniu do czegoś a młodość to duży plus…Państwo krytykanci Prosze pochwalić sie tyloma dyplomami ile ma P Moszczyński… Każdy z nas bez ambicji nic nie osiagnie ale ambicja musi być poparta praca,checia a nie lezeniem i wypisywaniem przymiotnikow z zazdrości…………

Miki
Miki
5 lata temu
Reply to  tolerancyjny

Tak. Pięknie napisałeś „pracą i chęcią”, tylko tego nie widać w Urzędzie Miasta…

dzidek z bliska
dzidek z bliska
5 lata temu
Reply to  tolerancyjny

Jesteś w błędzie Burmistrz dostał ksywkę ZŁOTOUSTY, bo zawsze gada jak najęty, tylko nie jednokrotnie w tych opowieściach jest nie wiele prawdy. Z twego postu wynika że jesteś pierwszy raz na portalu więc nie dziwię się twojemu zdiwieniu, Pan Kowalewski został wybrany, większością, tylko że połowa mławian nie poszła do wyborów.

Mława moja kochana
Mława moja kochana
5 lata temu

To mogła iść do wyborów…
Na Tym polega demokracja
A nie ktoś mówi co by było gdyby
Licza się fakty

Green
Green
5 lata temu
Reply to  tolerancyjny

Połowa z połowy to nie cale miasto….wystarczy że pozostali nie są w klubie seniora i tyle

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  tolerancyjny

Hmm…. no i co z tych dyplomów Wiesława M. ? Ma jakoś sensowną pracę ? W każdej pracy jakoś dziwnym trafem mu dziękowali 🙂 Trzeba być człowiekiem dla drugiego człowiek, a nie udawać kogoś innego, kogoś z wyższych sfer….

Piotr
Piotr
5 lata temu

Proponuje przypomniec sobie wyniki sondy przedwyborczej kiedy to po usunieciu powtarzajacych sie glosow przez administratora strony jeden z panów z pierwszego miejsca przeniosł sie na ostatnie

Mławianka
Mławianka
5 lata temu

KASA KASA

Mławianka
Mławianka
5 lata temu

Tężonie to projekt obywatelski i teżnie muszą być wybudowane. Tylko gdzie jest KADSL co była przeznaczona na ten cel !!!

Piotr
Piotr
5 lata temu

Każdy czlowiek wie że takie 2 czy nawet 3 mini tężnie to za mało żeby stworzyć mikroklimat taki jak np w Ciechocinku. Kolejny nietrafiony pomysł..

Mława moja kochana
Mława moja kochana
5 lata temu

Trzeba było głosować mamy demokrację

xeze
xeze
5 lata temu

a na co komu te tężnie ?????????????

cvau
cvau
5 lata temu
Reply to  xeze

Jak to na co. W jednej będzie siedział Przybyszewski w drugiej Moszczyński.

Z bliska
Z bliska
5 lata temu
Reply to  cvau

A ciebie wynajma, abyś ich pilnował, bi wiecej do niczego sie nie nadajesz.

xeze
xeze
5 lata temu
Reply to  Z bliska

A NA CO NAM TEK KAKTUS

Reaktywator
Reaktywator
5 lata temu
Reply to  Z bliska

Hmm! No tak! To by się zgadzało oni są jak dzieci w piaskownicy, więc trzeba ich pilnować.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
5 lata temu
Reply to  Reaktywator

Czy naprawdę trzeba Ci wkladac łopatą do tego pustego łba abyś cokolwiek zrozumiał, tak są dziecmi ale swych rodzicow, tylko że mają wiecej rozumu od Ciebie, i w swych dzialaniach mają.wiecej osiagniec od Ciebie, A że Burmistrz, ma nie raz z nimi klopot, ale tylko dla tego,.ze nie lubi aktywnych ludzi ktorzy zadaja trudne pytania, i sa w swych srodowiskach bardzo aktywni,

mieszkaniec
mieszkaniec
5 lata temu

buta i arogancja to ślepa uliczka

Abd
Abd
5 lata temu

Co do rady miasta to nawet ciezko komentować. Nawtykali tam pachołkow Złotoustego i kolejna kadencja minie bez zbędnego pier…. i tlumaczenia sie przed mieszkańcami. Sztywny elektorat z urzędów zrobił swoje.

jasne
jasne
5 lata temu

fajne sweterki mają i moszcz przytył

Abd
Abd
5 lata temu

Jak to mówią ” mata co chcieliśta”, gdyby chodziło o sprzedaż gruntów dla dewelopera za grosze to Złotousty by nadstawił cztery litery, zeby było wykonane na cito.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
5 lata temu
Reply to  Abd

Nie wszyscy tego chcieli, ale cóż zrobić TAKIE są prawa demokracji. Tak Burmistrzowi, najlepiej wychodzi, wspolpraca w ramch PARTNEWRSTWA PUBLICZNO PRYWATNEGO

Były
Były
5 lata temu

Nowy Przewodniczący Rady Miasta Pan Lech Prejs nie nadaje się do sprawowania tej funkcji! Butny, arogancki, niczego w życiu zawodowym nie dokonał. Poczekajcie co będzie dalej! Na razie kompromitacja!

Z bliska
Z bliska
5 lata temu
Reply to  Były

Burmistrzowi, są potrzebni, tylko tacy, jak Prejs, ktorego jedyna pracą jest stanie za lada, i sprzedaż, ksiazek i nie tylko, ale jaki to znany akrywista w ilu gremiach mlawskich zasiada, i w jazdym nie ma z niego żadnego pożytku, A Rada dala plamę, jak mozna bylo wybrac takiego Przew.Rady, ktory ze swymi 83 glosami ledwo się zalapal.Maja rację niektorzy komentujący, bo juz gorszego nieudacznika nie mozna było znaleźć, wazne ze ma ta cechę, ze jest butny i arogancki.

Left
Left
5 lata temu
Reply to  Z bliska

Nie zadzieraj z Lechem. Lech jest the best

roan
roan
5 lata temu
Reply to  Z bliska

To zdecyduj się – nieudacznik, dający sobie wchodzić na głowę czy butny arogant? Połącz mózg z językiem , jak piszesz.

kondzio
kondzio
5 lata temu
Reply to  Z bliska

Głosów 182, wszystkowiedzący.Najwięcej w swoim okręgu. Taki mądry jesteś, a nie wiesz,że że ilość głosów jest proporcjonalna do liczby mieszkańców okręgu?Jak się zabiera głos w dyskusji, to się nie oczernia ludzi…

Ewka
Ewka
5 lata temu
Reply to  Z bliska

Ty Z BLISKA masz chyba jakiś problem ze sobą. Nic nie wiesz o człowieku, a rozpowszechniać nieprawdę. Skoro jesteś taki mądry, za jakiego się uważasz, to powinieneś wiedzieć, że Prejs dostał najwięcej głosów w swoim okręgu, bo aż 182, a głosy są proporcjonalne do liczby mieszkańców w okręgu. Nie jest on głośnym aktywistą, ale od 20 lat jest prezesem stowarzyszenia Wyspianum i współtwórcą tej szkoły. I wyobraź sobie, nie ma z tego pieniędzy! Robi jeszcze wiele innych rzeczy. Nie trzeba wszystkiego robić na pokaz.

Bolo
Bolo
5 lata temu
Reply to  Ewka

A co jeszcze takiego robi przewodniczacy!? Oświeć nas Ewka

Ewka
Ewka
5 lata temu
Reply to  Bolo

A co ty zrobiłeś dla swojego miasta? Umiesz tylko hejtować pod przykrywką. Najłatwiej krytykować innych. Rzeczywiście, jak ktoś napisał wyżej, tu jest chamskie towarzystwo własnej adoracji. Żeby dyskutować, to trzeba mieć o czym i umieć…

dzidek z bliska
dzidek z bliska
5 lata temu
Reply to  Ewka

EWKA —problem ze sobą to chyba masz, sama. Sam juz nie wiem obojetnie jaki temat podejmuje w swych postach, to jestem idioto, alkocholikiem , chorym na głowę, chorym na umyśle, kierowany jestem do lekarzy, żyje w Mlawie, już bardzo dlugooooo! I JAK MOZNA nie znac takiej osobistosci, jak Prejs, taki aktywny, a nue potrafi Sesji poprowadzić, nawet jak jest 182głosy to o 182 za malo aby sprawowac tak poważna funkcję. Piszcie co chcecie , gdybym nie wiedzial to bym nie pisał, i tak jest w wielu poruszanych przezemnie, sprawach, wiedzac co w trawie piszczy poruszam te sprawy, a ze nie jestem niczyim klakierem, tylko reprezentuje sam siebie, a że co niektórym bywalcom, od swiwta na portalu to nie pasuje, TO JUZ WASZ PROBLEM. A jeśli CHCECIE juz pisac w kontrze do mnie, to powinniście się opierac na faktach.

Ewka
Ewka
5 lata temu

Dziadek z bliska: Mam dla ciebie jedną radę – nie udzielaj się tak aktywnie na tej stronie, bo zdominowaleś wszystkich i wystraszyleś swoim bełkotem. Nie masz nic mądrego do powiedzenia, klepiesz ciągle to samo, jak zdarta płyta… Idź się pomódl do Rydzyka, macie wspólne zainteresowania – kasę. Może pomoże ci to na głowę…

osa
osa
5 lata temu
Reply to  Były

Pewnie powinien dać sobie wejść na głowę, jak poprzedni, to by wszystkim pasowało…

mieszkaniec
mieszkaniec
5 lata temu

nawet do rady , to miał zaledwie 83 , to bardzo mało w skali miasta.

Donek
Donek
5 lata temu
Reply to  mieszkaniec

Ponad 180, jeżeli już

Loschcezemnagracwpokera
Loschcezemnagracwpokera
5 lata temu

Przepraszam, a to ten Kowalewski jest już 12 lat Burmistrzem ?

Mito
Mito
5 lata temu

o 12 lat za długo

Jarek
Jarek
5 lata temu

Moszczynski , a ile on miał głosów , bez komentarza !

mławianka
mławianka
5 lata temu
Reply to  Jarek

ale w opozycji byłby dobry, takich trzeba w radzie, a nie potakiwaczy, którzy przyklepują wszystko co burmistrz sobie zażyczy. Facet śmiały, bezkompromisowy.
Jasne na burmistrza nie, ale w radzie by się przydał jak nic.

Leszek
Leszek
5 lata temu
Reply to  mławianka

Cieniasy, szczególnie ten Przybyszewski. Jak widzi kamerę to szczeka mu dretwieje hihihi

dzidek z bliska
dzidek z bliska
5 lata temu
Reply to  Leszek

Ty cieniasie Przybyszewskiemu, i Moszczynskiemu, to do piet nie dorastasz, ..Wlasnie rację ma mlawianka, że wlasnie tacy mlodzi i sprawni intelektualnie, sa potrzebni, aby, Burmistrz Kowalewski, przestal być tylko celebryta, na miejskicj imprezach, a zajął się wreszcie rzadzeniem, bo jak do tej pory , to dla Mlawy jego 12 letnie rzady , nie przyniosly nic dobregoi nastepne 5 lat tych rządów, moze przyniesc jeszcze wieksz zadłużenie.

Wieśyou
Wieśyou
5 lata temu

Przegraliśta wybory, to weśta się do roboty, a nie choćta i sie nie kłóćta bo wioche robita wszędzie. Mam dla was łonuce, gumaki i palta. Troche w oborze porobita i wam przejdzie chynć na stołki.

Nemo
Nemo
5 lata temu
Reply to  mławianka

Komu by się przydał ? proszę ochłonąć. Ludzie ocenili go podczas wyborów poprzez ilość oddaną głosów. Przypadek? Czyżby ? Ludzie dobrze wiedzą i czują kto czym trąci…

Nemo
Nemo
5 lata temu
Reply to  Nemo

Nemo ? Czego to człowiek doczekał 🙂 Niechże Pan wymyśli własny podpis.

Nemo
Nemo
5 lata temu
Reply to  Nemo

nie jednemu psu Burek na imię,

Nemo
Nemo
5 lata temu
Reply to  Nemo

Miło że się Pan przedstawił Panie Burek.

Nemo
Nemo
5 lata temu
Reply to  Nemo

jego zwieracz się odezwał?

Wieśyou
Wieśyou
5 lata temu
Reply to  Nemo

Uspokójta się, ten Nemo, tamten Nemo, toć to plaga jakaś, mata cóś do gadania to gadajta, a nie o byle co zwady czynicie. Zazdrośniku – przeciwniku włodarza, odpuść co by ród wstydu nie musiał wieczność nosić. Włodarz wygrał, za 5 lat będzie kto inny. Niech praca za wami mówi, a nie próżne gadanie

Czytamy zawsze
Czytamy zawsze
5 lata temu
Reply to  Jarek

Święta prawda robią nagonkę bo władzy im się chce młodzi ludzie w głowach się przewraca

Z bliska
Z bliska
5 lata temu
Reply to  Czytamy zawsze

Sam sie zastanawiam, czy ty naprawdę potrafisz, czytac ze zrozumieniem, najadles się tych Wigilijnych potraw, i juz zaczynasz kadzic, Burmistrzowi.

c iekawy
c iekawy
5 lata temu

Przybyszewski okłamał mieszkańców, że da się zbudować 2 tężnie za 300 tysięcy. Wyszło na jaw. Blamaż i oszustwo Przybyszewskiego i Moszczyńskiego. Teraz kombinują ze zmianą lokalizacji. Jeżeli brakuje pieniędzy na tężnie, to Panowie powinni dołożyć ze swojego, jako karę za kłamstwa wobec mieszkańców.

Burmistrz nie powinien pobłażać takim ludziom i jak wyceniali, że się nie da to nie dopuszczać papraków aby nie oszykiwali mieszkańców. Głosowałem za tym projektem i się czuję bardzo oszukany przez Przybyszewskiego.

mławianka
mławianka
5 lata temu
Reply to  c iekawy

Jak oszukali? złotousty dał się nabrać? jeżeli źle wyliczyli koszty, to taki projekt nie powinien trafić pod głosowanie mieszkańców. To nie oni oszukali, ale ci co go przepuścili pod głosowanie są winni.

Poseł
Poseł
5 lata temu
Reply to  c iekawy

Święta prawda!!!!!!!!!
Walczą o władzę i pieniądze po trupach i oszukują mieszkańców

marcin
marcin
5 lata temu
Reply to  c iekawy

Zgadzam się z komentarzem „c iekawego”. Nic więcej dodawać nie trzeba.

fdgd
fdgd
5 lata temu
Reply to  marcin

…chyba Pani rzecznik

Z bliska
Z bliska
5 lata temu
Reply to  marcin

Jest taki wierszyk, UCZYŁ MARCIN MARCINA A SAM G&&&l jak św…..a

Gregory
Gregory
5 lata temu
Reply to  Z bliska

Znaczy, że Burchacki kogoś uczył czy on był nauczany???

dzidek z bliska
dzidek z bliska
5 lata temu
Reply to  Gregory

Czy kazdemu psu, na imię burek.A jesli chodzi o Burchackiego, to on ze swymi wiadomosciami, zagonil by ciebie w kozi róg.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
5 lata temu
Reply to  c iekawy

To nie Przybyszewski z Moszczynskim, OSZUKALI , mieszkancow. A te swoje pretensje, to skieruj do Burmistrza, i jego ekipy która zarządza ze nie potrafią się z tym tematem TEZNI uporać.

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
5 lata temu

Panie prejsiepan reprezentuję mieszkańców nie burmistrza
A logika powala dla mnie wypowiedź burmistrza jest jasna i zrozumiała k
To kiedy nie wiem

dzidek z bliska
dzidek z bliska
5 lata temu

Masz rację, tylko ze PREJS, teraz swym działaniem musi teraz spłacać dług Kowalewskiemu, że byl tak wspanialomyslny, że wziął go na swoje listy, no i zrobil go Przewodniczacym Rady, a 3,000 tys zł dla skromnego ksiegarza, drogą nie chodzi, tak ze Prejs musi sie teraz wykazać, co juz pokazuje na Sesjach. To w ogóle ciekawy uklad, teraz poczekajmy, kogo z Radnych Burmistrz zaproponuje na Sekretarza Miasta, bo ma to być czlowiek od specjalnych poruczen, i coś dlugo z tym wyborem zwleka, czyzby nie mial jeszcze, kandydata, cos mi się wydaje że może to być byly Przew.Rady. /bo takie wieści chodzą po miescie/

Urzędnik
Urzędnik
5 lata temu

Tylko na pięć lat.

Myk
Myk
5 lata temu

Chłopie, Prejs by cię kupił dziesięć razy. Co ty o nim wiesz. Radnym jest nie tylko dla kasy. Nie każdy jest taki pazerny, jak ty.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
5 lata temu
Reply to  Myk

Myk bardzo dobrze wiem kim jest i co sobą reprezentuje PREJS,,ja nie muszę byc taki pazerny na pisanie takich glupot jak Ty, a jesli Prejs jest Radnym nie dla kasy, co za problem, to nich te diety przekazuje, dla biednych. A żeby, tak jak piszesz mie kupic, to musial by jeszcze worek soli zjeść. A na przyszłość nie zjeżdżaj mi z takimi tematami, bo nie wiesz kim jestem , i w swej ocenie bardzo dzieciaku się mylisz.

Myk
Myk
5 lata temu

Już wiem, kim jesteś. Małym, zawistnym nowobogackim prostaczkiem, który uważa, że w życiu najważniejsze są pieniądze. I do tego niewyksztalconym, bo nie rozumiesz slowa: pazerny. A na co Prejs przeznacza kasę, to już nie twój interes. Skoro jesteś takim filantropem (mam nadzieję, że rozumiesz to słowo, ha, ha) to rozdawaj swoje pieniądze. Ty też nie wiesz, kim ja jestem i bardzo byś się zdziwił…

Myk
Myk
5 lata temu

Acha, i pisze się mnie, a nie mię, ha, ha… V

Kim
Kim
5 lata temu

A kim ty jesteś chłopcze w wyciągniętym sweterku.? Jak ty się zachowujesz? Piszesz te bzdury pod nikami i obrażasz wszystkich dookoła. Żenada. Uważasz się za wyrocznie miasta, plujesz i ujadasz na każdego. Dostałeś mizerne poparcie i nie możesz sobie poradzić sam ze sobą. Skończ i wstydu oszczędź.Zero szacunku dla innych….mudiało być ukarane takim wyniikiem wyborczym. Ludzie się poznali i nie zagłosowali.

Anonim
Anonim
5 lata temu
Reply to  Kim

Kim, co Ty wiesz, „dzidek z bliska” nie jest tym za kogo go uważasz, chłopie zamiast snuć jakieś insynuacje weź się do porządnej roboty. „Dzidek z bliska” to nie chłopiec w wyciągniętym sweterku, to poważny człowiek. W tych bzdurach jak to określasz, jest dużo prawdy.
Piszesz o obrażaniu, a Ty nie obrażasz? Wydaje mi się, że Ty jesteś jeszcze gorszy w obrażaniu, a twoja dedukcja jest tynfa warta. Coś kiepsko pracują ci te twoje szare komórki.

Koki
Koki
5 lata temu

Ha, ha. Co za tekst, chyba do szkoły nie chciało się chodzić…

Myk
Myk
5 lata temu
Reply to  Koki

Wprost przeciwnie, ponuraku. Należę do ludzi pogodnych i niezłośliwych 🙂

Pakuje walizki
Pakuje walizki
5 lata temu

Niestety trzeba powiedzieć – „na co glosowaliśta to mata”…
Była możliwość zmiany burmistrza.. była możliwość zmiany rady a ile się zmieniło? Kilka osob??
Jak może Pan Wiesław M. Nie jest dobrym kandydatem na burmistrza (moje zdanie) tak Pan Sławomir nie oszukujmy się – już się wypalił.
A Jego radni?? Pan „parkingowy” co dla dzielnicy Wólka nic nie zrobił (nie przypominam sobie).
Mieszkańcy zrozumcie – oni tam siedzą dla niezłej miesięcznej kasy!!!
Przyjdą czy nie przyjdą maja kasę bez podatku.
Uważam też że takie osoby jak Pan Kamil P. Powinno trafić do rady. Dobrze że jest chociaż z tego osiedla naprawdę wartościową Pani Urszula.
Kobieta co zna to osiedle i chyba każdego mieszkańca.
A co do budżetu.. miał być park i miał opóźnienie.. tężnia… Standardowo to samo.. park solankowy może do końca kadencji ruszy praca…

Zima zima
Zima zima
5 lata temu
Reply to  Pakuje walizki

Tak pan Kamil w Radzie Miasta
I co sesja rady to krzyki i zatargi ze wszystkimi Plus z burmistrzem porachunki jakieś bo pan Kamil jest najmądrzejszy przecież
Takich ludzi co sieją zament i nagonkę nie potrzeba nikomu ich miejsce nauczyć się sluchac i pokory

Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 lata temu
Reply to  Pakuje walizki

Pan Kamil to tylko potrafi dziamgac
Efektów zero
Co on zrobił dla osiedla jako przewodniczący
Nić!!!!!!!!
Tylko przypisał sobie czyjeś zasługi
Po swinsku!!!!@!@

dzidek z bliska
dzidek z bliska
5 lata temu
Reply to  Pakuje walizki

Tak to jest jak w wyborach glosuje tylko50 procent mieszkancow, i wybieraja najmniej aktywnych leserow i klakierów, WLADZY, na prawdę szkoda jest kasy, na takich nierobów, no ale co wybralismy to mamy.

Towarzysz Często Opluwany w Mediach
Towarzysz Często Opluwany w Mediach
5 lata temu

Jaka opozycja, z szacunkiem dla tych Panów to tylko wichrzyciele i nic więcej… Przykre jest że działają jak widzą kamery… A pan Moszczyński jak taki wspaniały jest to niech pochwali się wynikiem wyborczym, … Bez komentarza, więc niech spokojnie sobie działa i nie przeszkadza profesjonalistom

Anonim
Anonim
5 lata temu

Profesjonalistom? – jakim profesjonalistom? od czego? od mamienia mieszkańców?
Najlepiej tym profesjonalistom wychodzą… włosy i mamienie mi9eszkańców właśnie

dzidek z bliska
dzidek z bliska
5 lata temu
Reply to  Anonim

No tak i dlatego ten peofesjonalista, zlotousty swieci już nam mlawianom,przez 12 LAT ,a tu jeszcze trzeba się będzie meczyc jeszcze 5 lat, trzeba miec nadzieje że moze przez te 5 lat, pokaże nam wreszcie czego się nauczyl , przez te lata.

David
David
5 lata temu

Jego wynik wyborczy = d n o

dzidek z bliska
dzidek z bliska
5 lata temu
Reply to  David

David Ty dno juz widac ze dawno juz osiągnąłes, wiec postaraj się z tego DNA wydostac

dzidek z bliska
dzidek z bliska
5 lata temu

Towarzyszu—-widac ze dobrze pamietasz ten czas, wiec przywylkes do opluwania, akurat w temacie tych mlodych z Wolki, jest odwrotnie to kamery ich widza.A gdzie ry w tej Radzie, Towarzyszu widzi profesjonalistów

Andrzej
Andrzej
5 lata temu

Wczoraj było gorąco.
Padło też pytanie, co stało się z podpisami za likwidacją straży miejskiej.

mławianka
mławianka
5 lata temu
Reply to  Andrzej

Ktoś odpowiedział? Tylko czy padła jakaś konkretna odpowiedź w tym temacie?
Gorący okres przedświąteczny, nie bardzo mam czas na przesłuchiwanie tego.

Do Ciebie...
Do Ciebie...
5 lata temu
Reply to  mławianka

Przestań się ośmieszać. Podpisujesz się jako mławianka ale doskonale wiemy kim jesteś……… 🙂

mławianka
mławianka
5 lata temu
Reply to  Do Ciebie...

To kim jestem według Ciebie?, bo nie wiem o co Ci biega. Jestem mławianką jakby na to nie patrzeć.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
5 lata temu
Reply to  mławianka

Jak nie wisz o co Ci biega, to się nie odzywaj, i bedziesz miala spokoj.Czyżby w Urzedzie, twoja praca polegala na pisaniu postów na portalu.??

Qwerty
Qwerty
5 lata temu
Reply to  Andrzej

Jak to co się stało – do niszczarki poszły. Toż to dane osobowe nie można tego przetrzymywać.

Anonim
Anonim
5 lata temu

Tak, taka opozycja przydałaby się w radzie miasta. Szkoda że ci ludzie mieli za wysokie ambicje…, ale niech pilnują burmistrza, a pan Prejs niech nie wsadza nosa między wódkę a zakąskę.

Fan
Fan
5 lata temu
Reply to  Anonim

Pan Prejs to jest Lech a z Lecha to drwić nie wolno. Basta.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
5 lata temu
Reply to  Fan

No i co z tego zer Lech, niech najpierw sie nauczy Sesje prowadzic, bo na razie to jrst cienias, chyba ze za 4 lata bedzie tp wygladalo inaczej, chociarz po jego wystapieniach na Sesjach ma duze watpliwosci, predzej wroci do swego sklepiku.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
5 lata temu
Reply to  Anonim

No ale cóż zrobić jak Pan Przewodniczący, najlepiej, odnajduję się miedzy wódką a zakąsko, a z nosem musi uważać aby jakieś drzwi w urzedzie mu go nie scisnely.

Jolka
Jolka
5 lata temu

Ty chyba masz coś z głową, prawda? Jak się czyta twje komentarze, to czuje się, jak w matrixie. Może ty jesteś alkoholikiem, skoro tak lubisz pisać o wódce i zakąsce? No, hejtuj, czekam, ha, ha

dzidek z bliska
dzidek z bliska
5 lata temu
Reply to  Jolka

Dla takiej postaci jak ty to szkoda nawet hejtu—lecz się na tą głowę a jak wytrzezwiejesz to może znowu coś wymyślisz.

137
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x