Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
Upominki Handmade Lucky&Berry

Zawodowy zawrót głowy w SP nr 2


Wraz z koleżankami z oddziałów zerowych SP nr 2 postanowiłyśmy przybliżyć naszym dzieciakom pracę dorosłych. W ten oto sposób powstał pomysł na projekt edukacyjny pt.: „Zawodowy zawrót głowy – Kim chcę zostać w przyszłości?”


Dzięki takim zajęciom przedszkolaki będą mogły bliżej przyjrzeć się ludziom i sprzętom potrzebnym do wykonywania różnych zawodów. Zastanowią się, co chciałyby robić w przyszłości. W szkole ta wiedza zostanie pogłębiona, a dla uczniów ostatnich klas podstawówki przewidziano zajęcia doradztwa zawodowego.  Dzieci w przedszkolu nauczą się, co lubią robić, opowiadać o sobie i o tym kim, chciałyby zostać

Nasi najmłodsi uczniowie coraz częściej interesują się pracą zawodową swoich rodziców i dziadków, próbują opowiadać o ich pracy. Dzielą się takimi informacjami z innymi podczas zabaw dowolnych. Dlatego głównym założeniem tego programu jest poszerzenie wiedzy  dzieci na tematy różnych zawodów. Polega on na organizowaniu w naszej placówce comiesięcznych spotkań z przedstawicielami różnych zawodów oraz uczestnictwo  w zajęciach warsztatowych  poza terenem naszej placówki. Celem ogólnym jest zapoznanie się z pracą ludzi w różnych zawodach oraz wyrabianie u dzieci szacunku dla pracy ludzkiej.

Rodzice będą mieli okazję zaprezentować wykonywane zawody przed swoimi  pociechami. Ponad to będą mieli możliwość własnego rozwoju.

źródło i fot. SP nr 2

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Media Expert Mława
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
Marek
Gość
Marek

Wspaniała inicjatywa 🙂 już od małego dzieci uczą się swoich prawdziwych zawodów jakie czekają ich w dorosłym życiu. Co prawda nie wszystkich ale sporej części 🙂 teraz czas na wizytę w LG.