Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Domowi Detektywi „Jaś i Małgosia na tropie” w SP 3


Dnia 6 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 3 w Mławie odbył się Wieczór Jasia i Małgosi, spotkanie podsumowujące prowadzony od października program profilaktyczny Domowi Detektywi „Jaś i Małgosia na tropie”, który jest pierwszą częścią programu profilaktyki alkoholowej dla klas 4 i 5.


Program opiera się na przekonaniu, że normą jest stan, w którym młodzież szkolna nie pije alkoholu. Przekazywany jest konkretny komunikat „Nie pij”. Program obejmuje następujące tematy: prawdy i mity na temat alkoholu, wpływ reklamy i mediów na kształtowanie przekonań na temat alkoholu, rodzaje presji rówieśniczej, powody dla których młodzi ludzie sięgają po alkohol oraz konsekwencje picia alkoholu przez dzieci i młodzież.

Program składa się z dwóch części – domowej i szkolnej.

Część szkolna realizowana była na godzinach wychowawczych raz w tygodniu przez okres 7 tygodni. Część domowa realizowana była w domu przez okres 4 tygodni.

Program składa się z czterech zeszytów z dowcipnymi historyjkami – komiksami oraz zadaniami do pracy w domu wspólnie z rodzicami.

Program Domowi Detektywi „Jaś i Małgosia na tropie” jest programem rekomendowanym przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Podczas Wieczoru Jasia i Małgosi dzieci zaprezentowały prezentacje dotyczące alkoholu, oraz przygotowały wiele ciekawych zabaw dla dzieci i rodziców. Wieczorowi towarzyszyła dobra zabawa i miła atmosfera.

Źródło i fot. SP 3

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x