Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wiśniewo. Już poznają zasady ruchu drogowego


Mławscy policjanci wraz z rozpoczęciem roku szkolnego kontynuują działania ukierunkowane na bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta i powiatu. Tym razem, tj. 24 października, profilaktyk mławski wraz z dzielnicowym mł. asp. Krzysztofem Dobrzyńskim odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej we Wiśniewie.


Przedszkolaki ze  Szkoły Podstawowej we Wiśniewie uczestniczyły w spotkaniu z profilaktykiem z mławskiej komendy i dzielnicowym. Policjanci wprowadzili dzieci w świat ruchu drogowego. Głównym celem spotkania było przekazanie pieszym jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Zajęcia z policjantem są dla maluszków zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego. Przedszkolaki miały też okazję przymierzyć sprzęt policyjny, np. hełm, kamizelka ochronna, tarcza i przebrać dyrektora szkoły „za policjanta”.

Dzieci za wykazanie się znajomością zasad w ruchu drogowym otrzymały w nagrodę od funkcjonariuszy elementy odblaskowe. Ich szczery uśmiech był podziękowaniem dla policjantów.

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” każdy dzielnicowy w swoim rejonie służbowym podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą rozmawia o tym jak unikać zagrożeń na drodze, w domu, na podwórku oraz jak niebezpieczne mogą być spotkania z nieznajomymi, np. w Internecie.

źródło: mł. asp. Aneta Prusik KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x