Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Marsz Białych Serc – przeciw narkotykom i przemocy


Marsz Białych Serc odbył się w ramach trwającej XIV Kampanii Białych Serc – EUROPEJSKIEGO SOLIDARNEGO PROTESTU PRZECIWKO NARKOTYKOM I PRZEMOCY. Młodzież protestowała niosąc białe balony i transparenty mówiące o szkodliwości narkotyków. Nad bezpieczeństwem uczestników marszu czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mławie i organizatorzy.


W dniu 19 października 2018 r. funkcjonariusze wydziału prewencji KPP w Mławie zapewnili bezpieczeństwo oraz wzięli udział w Marszu Białych Serc, który odbył się na terenie Mławy. Udział w przemarszu był głośnym, ale pokojowym i solidarnym protestem przeciwko narkotykom oraz rosnącej liczbie ofiar uzależnień. W marszu wzięli udział uczniowie ze szkół pow. mławskiego. Został on zorganizowany w związku z XIV Kampanią Białych Serc trwającą od 12.10.-21.10.2018 r. Organizatorami wyżej wymienionej Kampanii było Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie oraz Grupa Zalewski Patrol w Mławie. Komenda Powiatowa Policji w Mławie objęła patronat honorowy nad kampanią organizowaną przez Grupę Zalewski Patrol, która skupia wolontariuszy z całego regionu, działających na rzecz osób bezdomnych i uzależnionych.

Przesłanie tegorocznej Kampanii Białych Serc pod nazwą „100% DLA ŻYCIA”:

Napoje energetyczne reklamowane są jako cudowny środek, który usuwa zmęczenie i sprawia, że możemy dłużej i efektywniej pracować, bądź się bawić. Tak naprawdę nie dają nam energii a oszukują mózg, który zaczyna wierzyć, że nie jest zmęczony. Długotrwałe przyjmowanie tych środków prowadzi do uzależnienia, a także chronicznego przeciążenia organizmu i może owocować niebezpiecznymi dla zdrowia i życia objawami takimi jak kołatanie serca, skoki i spadki ciśnienia, nagłe utraty przytomności, zawał – śmierć. Pod względem psychicznym, energetyki powodują typowe do innych uzależnień objawy jak przymus picia napoju, poczucie bezsilności, depresję, spadek samooceny. Kolejnym zagrożeniem jest częste mieszanie napojów energetycznych z alkoholem, co wywołuje efekt jak w przypadku przedawkowania amfetaminy. Obok zawrotów głowy i drgawek, pojawia się także arytmia serca oraz napady psychozy.

źródło i fot. mł. asp. Aneta Prusik KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ela
Ela
2 lata temu

Z PATROLU nie lubią P BURMISTRZA BO ICH ROZSZYFROWAŁ.

CIEKAWY
CIEKAWY
2 lata temu

Pani ze SZWECJI która was panie sefie ODWIEDZIŁA ILE KASY PODAROWAŁA?

DEREKTOR
DEREKTOR
2 lata temu

Mogli by daćparę złotych na budynek w Kulinie nie kwapią się .KIEDY ZOSTANĘ DYREKTOREM?

byłem
byłem
2 lata temu

Co na to patrol z…..ki?

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Nie rozumiem idei tych marszy, moim zdaniem to dla uczniów strata czasu. Owszem, trzeba wyjaśniać dzieciom, że narkotyki czy nawet napoje energetyczne to syf, ale rzeczowo, na spokojnie, podczas lekcji – samo uczestnictwo w pochodzie nic nie zmienia.

ojciec
ojciec
2 lata temu

Meta na kościelnej (wymoderowano) wszyscy o tym wiedzą.P.Z…..KI NIE angażujcie dzieci żeby samemu zaistnieć.Namierzać meliny handlarzy cieczą zwaną wódką narkotykami i zgłaszaać na POLICJĘ TO BĘDZIE POŻYTECZNE I UZDROWI NASZĄ MŁAWĘ.CHYBA ŻE Pan się boi.?

MATKA
MATKA
2 lata temu

Panie sefie patrolu pan dobrze wie co w trawie piszczy.Pomożę pan Policji a uratuje się dużo młodzieży ZAMIAST MASZEROWAĆ I RZUCAĆ PUSTE HASŁA.

MŁAWIAK
MŁAWIAK
2 lata temu

Po co kampania zrobić nalot na meliny i po zamiatane.Każdy wie gdzie na WÓLCE można napić się trucizny alkoholowej cz kupić środki odurzające czy papierosy. Spytać się tych co na ławce na RYNKOWEJ URZĘ DUJĄ.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x