Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Epilog MAZOVII – i w tym sezonie nie ma już nic


Przed zawodniczkami i zawodnikami Mazovii jeszcze jeden ważny termin w kalendarzu. 28 października prowadzony przez cały sezon przez Cezarego Zamanę peleton spotyka się w Mławie. Będzie ściganie się na zaprojektowanej na nowo trasie i ognisko przy akompaniamencie gitary.


Takie towarzyskie pożegnanie z sezonem to powrót do lubianej tradycji Mazovii, zapoczątkowanej jeszcze w pierwszym roku jej działalności I zarazem jedna z charakterystycznych cech tego cyklu, tak mocno współtworzonego przecież przez zawodników. „Ci, którzy przyjadą do Mławy, będą mogli podzielić się swoimi pomysłami na przyszłoroczny cykl, który jest dla przecież dla Was, uczestników a nie dla nas, organizatorów” – podkreśla dyrektor sportowy Cezary Zamana. „Okazji do rozmów nie braknie, po maratonie zapraszam wszystkich na ognisko. Kto wie, może to właśnie wtedy, przy buchających iskrach ktoś błyśnie rewelacyjnym pomysłem na dopieszczenie Mazovii?”– zastanawia się kolarski mistrz Polski.

Dopieszczeni będą też sami zawodnicy. Czekać na nich będzie nowoczesny obiekt MOSiR Mława z przebieralniami i prysznicami, rozgrzewająca herbata Mazovii oraz regenerujące przekąski od Super Drób. Komfort zawodników na pierwszym miejscu.

Zanim jednak w górę wystrzeli płomień z ogniska, trzeba będzie przejechać przygotowaną przez organizatorów trasę. Tym razem będą to trzy skrócone dystanse, co pozwoli na czerpanie maksymalnej przyjemności z jazdy, nawet mimo długiego i niełatwego sezonu, jaki za sobą mieć będzie większość zawodników.

Najmłodsi kolarze będą ścigać się na dystansie Hobby, wytyczonym na stadionie MOSiR Mława. Każdy rocznik wystartuje osobno, co w połączeniu z wysokiej jakości bieżnią stadionu zwiększy komfort jazdy i poziom bezpieczeństwa. Rodzice i kibice będą mogli dopingować swoich podopiecznych przez cały wyścig.

Dystans Fit (17 km) pojedzie niby krótkim dystansem, ale już na drugim kilometrze zmierzy się w dwóch wariantach na Łysej górze by dalej ruszyć łagodniejszymi już leśnymi duktami.

Natomiast ½ Pro (32 km) To nowy kierunek tras które chcielibyśmy w przyszłym roku częściej przygotowywać. Zawodnicy z dystansu ½ Pro (32 km) dwukrotnie pokonają wzgórza Łysej Góry, gdzie czeka na nich interwałowo urozmaicony 4-kilometrowy odcinek o profilu XC z krętymi zjazdami i podjazdami idealnymi na przełożenie 1/12. Sporo kalorii trzeba będzie też spalić przy pokonywaniu najwyższych wzniesień w środku dystansu. Finisz zaplanowany na mławskim stadionie dodatkowo podkręci rywalizację.

„Hobbyści dostaną podwójną lekcję: czym jest MTB, ale także na czym polega prawdziwa kolarska rywalizacja łokieć w łokieć. Fit to okazja dla każdego, kto chce zacząć zabawę w MTB, jak i dla tego,komu czas nie pozwala na większe zaangażowanie się w treningi.½ Pro to najlepszy wybór dla wprawionych już kolarek i kolarzy oczekujących wyzwań MTB – podsumowuje Cezary Zamana.

Zapisy na ostatni tegoroczny maraton Mazovii już trwają. Warto pamiętać, że tym razem będzie to coś więcej niż wykręcanie jak najlepszego czasu. Dlaczego więc nie skorzystać i nie zameldować się w Mławie?

Współorganizatorem maratonu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie.

Biuro zawodów: Mława, ul. M. Kopernika 38

Harmonogram zawodów:

8.00 – 11.30 – zapisy w Biurze Zawodów

10.15 – ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i opiekunów dzieci do lat dziesięciu

10.30 – start dystansu Hobby

11.25 – ustawianie zawodników w sektory startowe na dystansie Fit

11.40 – start dystansu Fit

11.45 – ustawianie zawodników w sektory startowe na dystansie ½ Pro

12.00 – start dystansu ½ Pro

12.30 – dekoracja dystansu Hobby

13.30 – dekoracja dystansu Fit

14.30 – dekoracja dystansu ½ Pro

15.00 – zakończenie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x