Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ksiądz, który przejechał młodego strażaka pod Strzegowem uznany winnym. Wyrok w zawieszeniu


16 października zapadł wyrok w sprawie tragicznego wypadku, w wyniku którego poniósł śmierć dwudziestoletni strażak-ochotnik z Glinojecka. Po dwóch latach od wypadku, mławski sąd uznał księdza oskarżonego o spowodowanie wypadku winnym i skazał na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata próby oraz grzywnę.


Tragedia rozegrała się 20 września 2016 roku na „siódemce” w okolicy Strzegowa. Przejeżdżający tą drogą młodzi ludzie, wśród których był dwudziestoletni Karol Prusakiewicz, zatrzymali się chcąc pomóc stojącemu na poboczu kierowcy zepsutego auta. Gdy stali na poboczu, wówczas w Karola uderzyło jadące renault megane, za kierownicą którego siedział 36-letni ksiądz. Karol z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala w Warszawie. Przez kilka miesięcy był w śpiączce. Po wybudzeniu wymagał dalszego leczenia i rehabilitacji. Zmarł 17 maja 2017 roku.

Mławska prokuratura sprawcy wypadku postawiła zarzuty nie zachowania szczególnej ostrożności, nieuważne obserwowanie przedpola jazdy i naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Taki czyn w wyniku którego następstwem jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu zagrożony jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Ksiądz nie przyznał się do stawianego zarzutu.

Po trwającym od czerwca 2018 procesie mławski sąd skazał oskarżonego na karę jednego roku pozbawienia wolności, z warunkowym zawieszeniem na okres trzech lat próby, zobowiązując oskarżonego do informowania sądu o przebiegu okresu próby. Sprawca wypadku ukarany został też grzywną w wys. 2 tys. zł oraz obciążony kosztami i opłatami sądowymi.

Jednocześnie sąd uznał, że zarówno kierowca pojazdu, który uległ awarii, jak i kierowca auta, którym zatrzymali się przejeżdżający, niewłaściwie sygnalizowali postój tych pojazdów na drodze, czym przyczynili się do powstania tego wypadku drogowego.

Wyrok jest nieprawomocny.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Prawnik
Prawnik
5 lata temu

Wyrok jest nieprawomocny, więc według prawa ,kierowca nie jest jeszcze winny.

milo
milo
5 lata temu

winny śmierci na drodze, a odpowie jak za drobną kradzież 🙁

klo
klo
5 lata temu

Burchacki jest z PSL listy

abc
abc
5 lata temu
Reply to  klo

wyluzuj. i tak wygra 🙂

Kierowca
Kierowca
5 lata temu

niech klecha idzie siedziec.

Anonim
Anonim
5 lata temu
Reply to  Kierowca

…bo klecha… – dobrze, że nie ty wydajesz wyroki.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x