Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uczniowie sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia u spacerowiczów w parku


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to okazja przypomnienia sobie jednej z podstawowych reguł matematyki, przydatnej w życiu. Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej zorganizowali szkolny konkurs, a potem sprawdzali praktyczne umiejętności w tym zakresie swoich nauczycieli, a nawet spacerowiczów w miejskim parku.


25 września w  Szkole Podstawowej nr 2 w Mławie przeprowadzony został XII konkurs z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Zgłosiły się cztery grupy czteroosobowe oraz osoby rezerwowe z klas IVa, IV b, V a i VB. Pani Marzena Dęby oraz Pani Anna Paszko z pomocą uczennic z IIIc gimnazjum przeprowadziły konkurs z wykorzystaniem Kart Grabowskiego.

Uczniowie musieli indywidualnie rozłożyć odpowiednie karty z iloczynami liczb przy ich wyniku. Za wynik klasy uznawano najdłuższy indywidualny czas ucznia z danej klasy z doliczonym czasem za każdą źle położoną kartę.  Z czterech las przystępujących do konkursu wygrała klasa Va, a najlepszy czas indywidualnych uzyskali Julia Bartkowska z klasy IV b i Maciej Szczeciński z klasy Va. Wyżej wymienione osoby i klasa zostały nagrodzone dyplomami i ocenami. Gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach.

Potem uczniowie klasy trzecich gimnazjum ze swoim nauczycielem od matematyki egzaminowali w czasie przerw uczniów i nauczycieli szkoły, a później wybrali się  do miejskiego parku, aby sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia u mieszkańców Mławy.  Uczniowie wytrwale nakłaniali przechodniów, aby odpowiadali na wylosowane zestawy zadań z tabliczką mnożenia. Mieszkańcy naszego miasta brali chętnie udział w danym badaniu, co skutkowało bardzo dobrymi wynikami i otrzymaniem przez nich certyfikatów z tabliczki mnożenia. Dziękujemy wszystkim osobom, które zdecydowały się przystąpić do egzaminu.

oprac. red

źródło i fot. SP nr 2

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x