Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski kandydat do sejmiku PSL Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Uczniowie sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia u spacerowiczów w parku


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to okazja przypomnienia sobie jednej z podstawowych reguł matematyki, przydatnej w życiu. Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej zorganizowali szkolny konkurs, a potem sprawdzali praktyczne umiejętności w tym zakresie swoich nauczycieli, a nawet spacerowiczów w miejskim parku.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

25 września w  Szkole Podstawowej nr 2 w Mławie przeprowadzony został XII konkurs z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Zgłosiły się cztery grupy czteroosobowe oraz osoby rezerwowe z klas IVa, IV b, V a i VB. Pani Marzena Dęby oraz Pani Anna Paszko z pomocą uczennic z IIIc gimnazjum przeprowadziły konkurs z wykorzystaniem Kart Grabowskiego.

Uczniowie musieli indywidualnie rozłożyć odpowiednie karty z iloczynami liczb przy ich wyniku. Za wynik klasy uznawano najdłuższy indywidualny czas ucznia z danej klasy z doliczonym czasem za każdą źle położoną kartę.  Z czterech las przystępujących do konkursu wygrała klasa Va, a najlepszy czas indywidualnych uzyskali Julia Bartkowska z klasy IV b i Maciej Szczeciński z klasy Va. Wyżej wymienione osoby i klasa zostały nagrodzone dyplomami i ocenami. Gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach.

Potem uczniowie klasy trzecich gimnazjum ze swoim nauczycielem od matematyki egzaminowali w czasie przerw uczniów i nauczycieli szkoły, a później wybrali się  do miejskiego parku, aby sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia u mieszkańców Mławy.  Uczniowie wytrwale nakłaniali przechodniów, aby odpowiadali na wylosowane zestawy zadań z tabliczką mnożenia. Mieszkańcy naszego miasta brali chętnie udział w danym badaniu, co skutkowało bardzo dobrymi wynikami i otrzymaniem przez nich certyfikatów z tabliczki mnożenia. Dziękujemy wszystkim osobom, które zdecydowały się przystąpić do egzaminu.

oprac. red

źródło i fot. SP nr 2

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500