Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dzień Głośnego Czytania


29 września obchodzimy Ogólnopolskie Dzień Głośnego Czytania, który został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001r. Z tej okazji klasa IV s ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie przygotowała krótkie przedstawienia pochodzące z ich ulubionych książek. Mieliśmy okazję spotkać się z Czerwonym Kapturkiem, Trzema Świnkami, Harrym Potterem, a także usłyszeć ciekawą wersję „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Fragmenty utworów odczytywane były przez narratorów, pozostałą część młodzi aktorzy przedstawiali w formie scenek. Całości dopełniała piękna dekoracja, niezwykłe kostiumy oraz wspaniała zabawa, która towarzyszyła temu projektowi.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Uczniowie klasy 6b również nie zapomnieli o  święcie przypadającym na 29 września i dzień wcześniej na lekcji języka polskiego zorganizowali jego obchody. Każdy przyniósł swoją ulubioną książkę i odczytał jej fragment. Dyskutowaliśmy na temat tego, jak głośne czytanie stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Chętni uczniowie przygotowali także plakaty reklamujące głośne czytanie, ze szczególnym zwróceniem uwagi na korzyści z niego płynące.

W miłej i przyjemnej atmosferze  uczniowie  spędzili lekcje języka polskiego, propagując ideę czytania i rozpowszechniania książek. Czwartoklasiści dodatkowo poznali opowieść  Elżbiety Zubrzyckiej „Słup soli”.

Miłym przerywnikiem głośnego czytania była rozmowa o przeczytanych przez uczniów książkach, które chcieliby polecić kolegom i koleżankom.

Źródło i fot. SP 7

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x