Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Większość radnych opowiedziała się za najtańszą wersją tunelu


Tym razem nie było przed tym głosowaniem dyskusji. Co więcej, trudno nawet powiedzieć jaką formą wypowiedzi radnych były głosowania dotyczące wariantów tunelu na ulicy Kościuszki. Przewodniczący rady miasta Leszek Ośliźlok nazwał je rekomendacją. Próżno jednak szukać takiego określenia w przepisach samorządowych.  Rada może wyrażać opinie, zajmować stanowisko czy podejmować uchwały. W tym przypadku takiego punktu nie było nawet w porządku obrad wczorajszej sesji rady miasta.

Tym niemniej radni jedynie dociekali, czy opowiadają się za opcją, w której jest planowane dofinansowanie z ministerstwa, czy też nie. Przewodniczący Ośliźlok wyjaśniał, że dla rekomendacji nie jest to w tej chwili istotne.

W głosowaniu trzynaścioro radnych opowiedziało się za wyborem wariantu budowy tunelu dla pieszych i rowerzystów o szacowanym koszcie budowy ok. 5 mln zł.

Dwójka radnych zagłosowała za wariantem tunel dla pieszych, rowerzystów i samochodów osobowych, którego koszt szacowany jest na 35 mln. zł.

Również dwoje radnych opowiedziało się za budową tunel dla pieszych, rowerzystów, samochodów osobowych i ciężarowych w ciągu ulicy Grota Roweckiego z szacowanym kosztem 28 mln zł.

Należy domyślać się, że po takich głosowaniach, burmistrz zleci wykonawcy dokumentacji opracowanie szczegółowego projektu budowy tunelu dla pieszych i rowerzystów. W tej sprawie warto jednak przypomnieć, że nie odbyły się żadne konsultacje społeczne, choć burmistrz Sławomir Kowalewski kilka razy je zapowiadał.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

70
KOMENTARZE

avatar
1500
wolka
Gość
wolka

lumpy to lumpy nie ma inaczej.

Wyborca
Gość
Wyborca

Oby życue cię tak nie musiało doświadczać byś rozumiał drugiego człowieka

Anonim
Gość
Anonim

Tym „lumpem” możesz stać się w jednej chwili nawet z bogacza. Wystarczy zbieg nieszczęśliwych zdarzeń i zostajesz bez firmy, bez domu, bez kasy i sam jak palec – ale co takiemu tłumaczyć… on i tak nic nie zrozumie

WSTYD
Gość
WSTYD

KTO BĘDZIE TUNEL SPRZĄTAĆ?TAM SIĘ BĘDZIE DZIAŁO W ZIMĘ…..LUMPY BĘDĄ TAM ROBIĆ CUDA NIEWIDY.

WSTYD
Gość
WSTYD

Jest na RYNKU NA WÓLCE PARK dla 5 pijaków.Ławki obsikane śmierdzi na kilometr,piją dynx leżą na trawie śpią wstają i od nowa.MAJĄ STRAJK WŁOSKI .SIKAJĄ BEZ WYJMOWANIA SPRZĘTU.GDZIE SŁUŻBY?JAK ŻYĆ?MASAKRA..

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

To także ludzie. Co to za zwrot ” lumpy”

John
Gość
John

Podobno Burchacki miał przyjść na sesję ale cykora dostał i Antaczaka przysłali. Ciekawe czy faktycznie był.

Wera
Gość
Wera

To chyba jakaś kpina ten komentarz. A niby po co Burchacki czy Antczak mieliby iść na sesje? W jakim celu? Złotoustego podziwiać, jeszcze jak by było kogo…

mławianka
Gość
mławianka

Ci z UM i wszelkiej maści klakierzy złotoustego będą teraz wydziwiać i podpuszczać na Burchackiego, bo się boją wraz ze swoim panem o stołeczki, a stołeczki cieplutkie, pewniutkie.
Jesteście śmieszni i żałośni w tym UM

wólczanin
Gość
wólczanin

Mądra decyzja rady miasta. Jeśli będzie przejście tunelowe dla pieszych i rowerzystów. to temat najbardziej gorący będzie praktycznie rozwiązany. A kto ma samochód to większe odległości poprzez wiadukty nie będą już tak rzutowały na bezpieczeństwo mieszkańców zatorza. Teraz tylko przyśpieszać maksymalnie wykonanie dokumentacji i budowy tego przejścia podziemnego.

wstyd
Gość
wstyd

urzędas było się podpisać i nie udawać kogoś kim się nie jest, oddaj mi ze swojej pensji, która Ci Kowal załatwił, 500 zł za paliwo, to będę jezdził przez wiadukt. Kowal kłamał na sesji a Ty kłamiesz na portalu, banda obłudnych ignorantów, aby przy korycie sie zachować zrobią wszystko.

Wstyd 2
Gość
Wstyd 2

Chcesz odciągnąć innych od koryta i sam łeb wsadzić? Jak taki ktoś chce być gospodarzem?

wstyd
Gość
wstyd

Kowal ukradł przejazd cygana powiesili. Burmistrz umywa ręce, wszyscy wszystko wiedzieli a przejazd zamknął się sam. Mieszkańcy Zatorza marzą o kładce, a jakieś złe moce im w głowie mieszają, ale Burmistrze uratował sny mieszkańców. Na Zatorzu mieszkają sami kolarze i spacerowicze. Taki kabaret Kowalewski urządził na sesji,

Inny
Gość
Inny

Pytanie do radnych – dlaczego wybrano najtańsze rozwiązanie czyli tunel pieszo – rowerowy ? Państwo radni czyżby wam nie była bliska sercu przyszłaść Mławy, czy to najtańsze rozwiązanie jest najlepsze ? Uważam, że powinno się wziąść pod uwagę wersję z ruchem samochodów osobowych z uwzględnieniem pojazdów ciężkich służb ratunkowych. Bierzcie państwo radni pod uwagę przyszłość Mławy, nie ograniczajcie jej rozwoju przez kilka milionów.

Rafi
Gość
Rafi

Pamiętajcie Mieszkańcy Mławy! Jak widać po weryfikacji głosów Kiełbiński jest najuczciwszy. Wybór należy do Was.

Anonim
Gość
Anonim

Zafałszowanie głosów to nie wina kandydatów, oni na to nie mają czasu.
Po co piszesz takie bzdury

Darek
Gość
Darek

Jaki kandydat taki elektorat!

Wyborca
Gość
Wyborca

A skąd to wiesz, że to nie wina kandydatów tylko zwolenników.? Kazałeś to zrobić? Palą grzechy?

mławianka
Gość
mławianka

Jak widzę boicie się w Ratuszu tej Wólki, oj boicie, tylko nie rozumiem czemu ją tak drażnicie. Toż to od Wólki w sumie zależy Wasze BYĆ ALBO NIE BYĆ, bo Wólka jak się skrzyknie do urn na 21 października, to wysadzi Kowalewskiego z ratusza w I turze i co wtedy poczniecie zagorzali krytycy wólczan? – będziecie z Ratusza wypadać za swoim szefem w podskokach, b o przyjdzie nowe i was wymiecie.

Marcin
Gość
Marcin

Elza, podaj jeszcze tych karierowiczow? Jestem ciekaw

Marcin
Gość
Marcin

Eliza a o kim mowa?

benzomino
Gość
benzomino

zaorac wolke i posadzic buraki , zawsze cos nie pasuje wiadukt w zlym miejscu teraz dla 8 osob kombinacje , rampa kolejowa zła, stacja paliw zła, skład opału złu , plac zabaw zły , ludziom z wolki zawsze jest zle !!! to jest jakas farsa robi sie to chore,nudne i w prostej linii poj…e , kazdemu cos nie pasuje ale tam zawsze jest zle , ludzie ogarnijcie sie i prosze pamietac, ze to jest dzielnica przemyslowa a to chyba mowi samo za siebie !!!!, jeszcze teraz zakaz tonazowy powodzenia zycze miastu jak kolej protest wytoczy ciekawe kto wstanie i powie… Czytaj więcej »

wyjazd
Gość
wyjazd

Przez Wólke popłyniesz ze stołka na dno !

Kaszub
Gość
Kaszub

Jaki falszywy ten Kowalewski. Teraz nakazal swoim stolkowiczom aby sie podszywali pod mieszkancow i pisali ze tunel nie potrzebny. A ja mam pelno znajomych z innej czesci Mlawy i uwazaja ze na Zatorzu tunel jest potrzebny i sami by korzystali. Nawet rozmawiajac z ludzmi co juz dawno z Mlawy sie wyprowadzili tez twierdza ze ludziom przejazd sie nalezy. Ale wiadomo kazdy kto sie ciezka praca nie z hanbil i mu Kowall zalatwil prace. Bedzie pisal ze ma dojsc tego tematu.

Szok
Gość
Szok

Arogancia chamstwo i podlosc. Wczorajsza sesja chyba dobitnie wszystkim pokazala jakim klamca jest Kowalewskim. Mieszkaniec to jest poddany ktory sam nie wie co jest dobre i lysy cesarz za niego zdecyduje co on chce. Mieszkancy wykszyczeli czego chca.

Elza
Gość
Elza

Oglądając sesje jestem zażenowana postawa przewodniczącego rady miasta. Dostał pan fuchę przewodniczącego i tak we wszystkim pan przytakuje złotoustemu, a o panu który w każdych wyborach startuje z innej partii to już nie wspomnę. Był PiS był Kukiz a teraz Kowalewski. Razem z radnym Olszewskim i Kwiatkiem tworzył taka opozycje że szok… a teraz…Zarzucacie innym obłudę nazywacie ludzi karierowiczami a najwięksi Karierowicze są w komitecie kolarza. Od kiedy skarbnik nie musi uczestniczyć w całej sesji? Tak tak pani skarbnik tak lubi pracować, że nie może siedzieć na sesji, a sesja to co nie praca? Dostała posadę to chyba powinna być… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

Elzo, dodaj jeszcze do tego kompletu panią Budzichowską i mamy piękny zespół grający na jednej trąbce

Aldona
Gość
Aldona

Elzo, tak jak wpominał Anonim też bym do tego zespołu tą Panią dołożyła. ale nie tylko ją. A pan Naczelnik nowo powstałego wydziału? Tez tak przytakuje, że o mało głowa mu się nie urwie. Jeszcze niezastąpiony „liczyciel” głosów i Rysio… może lepiej nie wymieniać bo aż wstyd!

Anonim
Gość
Anonim

Jako mieszkaniec Wólki muszę stanąć w obronie tej dzielnicy. Nie wszyscy jej mieszkańcy to zakompleksieni i roszczeniowi ludzi. Wiekszość mieszkańców to fajni, inteligentni ludzie, podobni do tych z pozostałych części miasta. Nieprawdą jest, że problemem tunelu na Kościuszki żyje cała Wólka. Wiekszość mieszkańców ma tego tematu serdecznie dość. Osobiscie jestem bardzo niezadowolony, że niewielka grupa ludzi zabiera głos i wmawia innym, że takie zdanie ma cała dzielnica. Jakby na Wólce nie było żadnych innych problemów. Według mnie ten temat jest wałkowany non stop dla osobistej korzyści kilku osób, które chcą na tym zbić polityczny kapitał. A już opowiadanie o tej… Czytaj więcej »

Zatorze
Gość
Zatorze

Jak bys mieszkal na Wolce to bys wiedzial ze szlabany dla karetek byly otwierane mimo zamknietych rogatek. Kazda minuta ratuje zycie, ale Ty jestes na garnuszku burmustrza i liczy sie kasa z ratusza. Pisanie w imieniu niby mieszkanca Wolki to zwykla podlos ale Kowal i jego ludzie to podli ludzi .

Do Anonima
Gość
Do Anonima

Anonim lepszej bajki nie mogles wymyslec?

rrtt
Gość
rrtt

najtańszy tunel w razie gdyby kto chciał potem jednak ! by transport samochodowy to może być juz kolejne 100 lat czekania na taką okazję… czyli że POlak to genetycznie jest mądry dopiero PO szkodzie… a we muławie to rzeczywiscie muły rządzom a nie rozum !!! a jest takie powiedzenie że tanie mięso to psy żrą… i wogóle co to znaczy tanie pranie ? w codziennym użytkowaniu solidna mądra inwestycja zwróci się w bardzo krótkim czasie ! i należy patrzeć jak w sąsiednich Przasnyszu czy Żurominie czy Nidzicy a nawet Iłowie ale przecież tu tylko muły bezmyślne dokazują bez mocy sprawczej… Czytaj więcej »

Z bliska
Gość
Z bliska

A ja po przeczytaniu tego postu, myślałem, ze Ty piszesz z miejscowosci TWORKI, lepiej tam zostań i nie wracaj do Mlawy, nam takich intelektualnych tuzów nie potrzeba.

mławianka
Gość
mławianka

No chociaż raz mądrze napisałeś. Masz rację w Mławie rządzą muły i nie znają się na niczym. Ekipę mułów trzeba zmienić na ludzi umiejących myśleć perspektywicznie.
Tunel to nie wycieraczka pod drzwiami, że można ją zmieniać i 3 razy do roku, ale tunel to inwestycja i jaka jego wersja powstanie, taka już zostanie.

Wiesław
Gość
Wiesław

z WÓŁKI – to super radny z Wólki , tutaj urodzony i dbający o nas , szacunek Panie Wilamowski .

Zdrajca
Gość
Zdrajca

Sprzedal Wolke dla Kowala. Wilamowski to zdrajca!

Wielkie żarty
Gość
Wielkie żarty

Skoro taki dobry Pan radny Wilamowski to proszę napisać co dobrego zrobił dla mieszkańców Wólki przez 2 kadencje? Gdzie był, jak mieszkańcy walczyli z sortownią węgla, natężeniem ruchu, przejazdem kolejowym? Pojawia się jak sprawa jest już na finiszu! Oddał głos w budżecie obywatelskim na plac zabaw? Miał swój projekt a na otwarcie z burmistrzem się lansował

Larson
Gość
Larson

Dobrze, że na Wólce startuje Wilamowski, bo reszta to szkoda słów.

Zatorze
Gość
Zatorze

Wilanowski za bycie z Kowalem zdradzil Wolke. Wlasny interes jest wazniejszy od wyborcow.

Moniuszki
Gość
Moniuszki

To wspaniały radny

Z bliska
Gość
Z bliska

Niech lepiej pilnuje roboty parkingowego, bo dla Wolki z tego ze jest Radnym, a małżonka pracownikiem urzędu, To obydwoje nie zrobili nicpo prostu ZERO.

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Odsłuchałem fragment nagrania sesji dotyczącej tej sprawy. Przewodniczący Ośliźlok ma rację. Zresztą posłuchajcie i oceńcie sami.

Kaszub
Gość
Kaszub

Olac mieszkancow i nie dac nikomu o tym dyskutowac. To dla Ciebie racja. To jest kpina

z bliska
Gość
z bliska

Panie Wojnarowski, przez te lata chodzenia po sali w to i z powrotem, należy się PANU ODPOCZYNEK, DZIWNE ŻE PRZY DZISIEJSZEJ TECHNICE NIE ZAINSTALOWANO elektrycznego liczenia głosowań, ale chyba tylko dlatego że jest Pan w tym liczeniu specjalistą.

Andrzej
Gość
Andrzej

Zazdrościsz Wojnarowskiemu i tyle. On jest liderem listy kowalewskiego i wygra te wybory.

Z bliska
Gość
Z bliska

Jak nie masz co pisać to przestań pisać takie bzdury.

do z bliska
Gość
do z bliska

O! Zabolało chyba. Czyli jednak zazdrościsz.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Jest elektroniczny system liczenia głosów, ale Rada 100 lat za elektroniką, tylko po co wydawali kasę, na to co jednak tam nie ma racji bytu, bo się nie znają.

Zorientowana
Gość
Zorientowana

hmmm Burmistrz nie podjął sam odważnej decyzji o budowie tunelu? Tyle odważnych i śmiałych decyzji podejmował nie pytając nikogo o zdanie, nie konsultując a teraz nagle zwraca się do RM. To manipulacja czy zrzucenie odpowiedzialności? A zwracał się do RM o rekomendacje przy przebiegu Alei Marszałkowskiej, Św Wojciecha czy też kluczowej dla miasta S7? Zastanówcie się.

Niko
Gość
Niko

Bo to jest tak, żeby przed wyborami ładnie wyglądało. To jest zachowanie tchórza. Kowalewski to tchórz i manipulant.

z bliska
Gość
z bliska

W całym tym postępowaniu, mocno zastanawiająca jest postawa, Przewodniczącego Rady Miasta Pana Oślizloka, który wspiera Burmistrza, czyżby Pan zapomniał kto Pana wybierał, do tej Rady, bo że Przewodniczącym Rady został Pan z rekomendacji Burmistrza, i Radni to przyklepali, a teraz swym postępowaniem tak ochoczo wspiera Pan Kowalewskiego—pomyliły się Panu rolę winien Pan, przy takim swym postępowaniu być raczej z-co Burmistrza, bo takimi wystąpieniami nie formalnie taką rolę Pan sprawuje, z pewnością po raz OSTATNI.

Zatorzanka
Gość
Zatorzanka

A jaka była mowa na początku jak tunel zamknęli. Oczywiście nie powinno to w ogóle się wydarzyć, ale jednak. Co mówili mieszkańcy „zatorza” na zebraniach, że wystarczy kładka, że aby było jakiekolwiek przejście. Teraz naobiecywali złotych gór jakieś tunele dla aut itp. itd. Zastanówcie się ludzie sami czego chcecie, bo zdanie zmieniacie z dnia na dzień. A najbardziej mieszają w tym nasze kochane Panie „radne” załatwiając swoją wojnę przez mieszkańców. Niech biorą łopatę i kopią ten tunel. Gdzie były wcześniej jak go zamykali. Tak tak nikt nic nie wiedział. To po co tam siedzą. Ręce opadają na to wszystko!

ramzes
Gość
ramzes

Wiedzieć to akurat pewna pani wiedziała, która sama przyznała, że się „tym nie interesowała”.

Ott
Gość
Ott

Byl protes mieszkancow jak go zamykali. Radna byla razem z nami. A Pani niby z Zatorza gdzie byla? Ludzie chcieli od zawsze przejazd. To ze burkistrz podle klamie ze ktos chcial kladke to podlosc i oczernanie kieszkancow przez klamstwa Kowalewskiego to chamska gra polityczna.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

To było do przewidzenia.
Tak nie powinno być!!!!!!!!!!!!!!!!
Złotousty tyle czasu zwlekał z tunelem, to nie powinien teraz o nim decydować za mieszkańców, niech poczeka do wyborów i dopiero po wyborach zadecyduje, ale on chce jak zwykle postawić na swoim.
Takie ot jest, to jego wsłuchiwanie się w głos mieszkańców.
A radni? – brak słów. Nie powinni dopuścić do tego głosowania.

Z bliska
Gość
Z bliska

Zdziwiony Jarzabek, czyżbyś przez lata nie wiedział ze Ci Radni, to klakierzy Burmistrza.

Zdenerwowany
Gość
Zdenerwowany

Dokładnie. Ile razy rozmawiał Pan z ludźmi? Ile razy zaproponował Pan dialog z zatorzem???
Czy dialogiem mamy nazwać otwarcie Wojciechowej??
Jak ludzie krzyczeli Ci zza pleców??
Przyznaj się człowieku że dla deweloperów najchętniej zrównał byś cała Wólkę..
Nie szanujesz nas Pan ani Pana radni i pracownicy.
Czas na zmianę bo deweloperzy to nie wszyscy mieszkańcy a My się na Tobie poznaliśmy!!

Jarząbek
Gość
Jarząbek

W końcu, szkoda że tak późno, no ale podobno lepiej późno niż wcale.
Pokażcie burmistrzowi i jego ekipie gdzie raki zimują przy urnach wyborczych.
Ja wierzę w Waszą siłę przebicia, a teraz powinniście się zebrać i ruszyć na ratusz, bo o tunelu nie powinny decydować osoby, którym jest wszystko jedno czy pogotowie przyjedzie 10 minut później, czy też 10 minut wcześniej.
Walczcie, bo burmistrz teraz szybciutko będzie chciał sprawę tunelu załatwić po swojej myśli.

z bliska
Gość
z bliska

Tylko żebyście o tym co napisałeś pamiętali przy urnie wyborczej, mieszkańcy Wólki i Przew. Osiedli wini wiedzieć, że mają także możliwość przedstawić własny projekt i wriant budowy tunelu, aby tak się stało muszą zebrać 400 podpisów pod swą incjatywą i RADA MIASTA ma obowiązek zająć się tą sprawą.

poirytowany
Gość
poirytowany

odłączcie się od Mławy i po kłopocie !!!!! ja rdzenny mieszkaniec centrum, mam was dosyć Wólczanie. Roszczeniowi krzykacze. dlaczego reszta miasta ma wciąż wam na wszystko łożyć. Co z Warszawską, Cegielnią, Wiśniową, OKM czy centrum są gorsze? zastanówcie się zakompleksieni mieszkańcy zatorza, dla bandy kilku osób nie liczy się ,reszta miasta. My płacimy na Wasze fanaberie Nieroby jedne. Ludzie niedobrze mi się robi jak słyszę komora, tunel, kładka, czy co tam chcecie. Wybierać trzeba mądrze dla korzyści całej Mławy, albo większości, biorąc pod uwagę interes ogółu, a nie tylko kilkunastu osób z Wólki, którzy próbują zbić interes polityczny na krzyczeniu.A… Czytaj więcej »

Zdenerwowany
Gość
Zdenerwowany

Wólka ma się odłączyć od Mławy? No brawo. Widać że to ktoś z urzędu który ma za dużo papierków przez Nas mieszkańców. A może by tak dzieląc granicę zabrać dworzec który od zawsze był Wólki? Z tego co wiem Mława miasto to taki dodatek by mieszkańcom właśnie centrum żyło się lepiej. Może odrazu niech burmistrz i jego sługusy zabroniom Nam Wólczanom wejścia do Was?? Zróbmy „trzynasta dzielnice”. Postawmy wysoki mur. Zasieki. Policję. Może właśnie tego miasto chce? Może i radni tego chcą? Mieszkam na Wólce i nie planuje przeprowadzać się bo właśnie na tym Zatorzu mi dobrze. Gdyby tylko miasto… Czytaj więcej »

poitytowany
Gość
poitytowany

ludzie, przecież od remontu Napoleońskiej, przedszkola na Wólce zaczynając, remontu chodników, ulic, jakieś oświetlenia po drodze, place zabaw na komorze, skwery, zieleń, kopce, siłownie zewnętrzne, nowe nawierzchnie, ścieżki itd. zainwestowano b. dużo. Na Wólce za wiele się robi względem pozostałych dzielnic Mławy. I to tylko dlatego, żeby nie czuli się gorzej. Wólczanie nie da się centrum miasta przenieść do Was. zresztą mentalność większości rdzennych Wólczan jest taka, że co by ktoś im nie wybudował czy to Kowal, czy Burchac, dziś go pogłaszczą a jutro odgryzą mu rękę. Ja nikogo nie dzielę, ale przypomina mi to wszystko mentalność zaściankowej wsi. Nie… Czytaj więcej »

Wstyd
Gość
Wstyd

Sam Kowalewski to pisal. Aby on najlepszy reszta to zakompleksieni ludzie. A moze zamkniemy ludziom z Wisniowej droge i niech jada przez Nowa Wies do Mlawy.

Z bliska
Gość
Z bliska

No i proszę i takie osobistości, nam się w Mławie objawiają ze swym komentarzem, dla ktorego najważniejszy jest czubek wlasnego nosa, a reszta, a co mnie to obchodzi!!!! Najlepiej aby jego było zawsze, na wierzchu, jak ci robi sie niedobrze, to udaj się do lekarza, najlepiej psychiatry, to Cie uleczy, chociarz, będzie to dlugo trwało ,abys zaczął myśleć logicznie.

Wiki
Gość
Wiki

Szopka wyborcza w wykonaniu złotoustego – wyjdź chłopie do ludzi i zapytaj czego oczekują a nie głosujesz rekomendacje żeby ludzi omamić ludzie już się na tobie poznali showmenie

Basia
Gość
Basia

jakby zapytał ludzi, to NIC by nie było. przeważająca część miasta m gdzieś ten tunel. A nie sądzicie, że radni są głosem mieszkańców? jaki problem, aby każdy Radny zorganizował konsultacje w swoim regionie? co nie rozmawiają z ludźmi? czy tylko przed wyborami chcą się spotkać? moim zdaniem mało kto by przyszedł na takie konsultacje, jak zawsze. ludzie pracują i chcą żyć. widzą, że miasto się rozbudowuje i problemy drogowe będą coraz większe. auto ma prawie już każda rodzina, a niektórzy i po 2,3. Na ulicach, parkingach będzie ciaśniej. tak jest w rozwijających się prężnych miastach. Ludzi nie interesuje ten przejazd… Czytaj więcej »

Zatorze
Gość
Zatorze

Jakim prawem Ty i ten Twoj zaklamany burmistrz wypowiadacie sie za mieszkqncow? Zobacz ile ludzi bylo na protescie i ile na konferencji. Klamstwa i ignorowanie ludzi. Na to stac tylko Kowalewskiego

Basia
Gość
Basia

S.R.A.K.I.M

Z bliska
Gość
Z bliska

No i oto cała inteligencja, miejskich urzędników. Nic dodac nic.ująć, a moze Pani wytlumacz nam co ten skrot oznacza,

Z daleka
Gość
Z daleka

Oznacza to, że dostajesz b.u.r.a.k.u minusa.