Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Większość radnych opowiedziała się za najtańszą wersją tunelu


Tym razem nie było przed tym głosowaniem dyskusji. Co więcej, trudno nawet powiedzieć jaką formą wypowiedzi radnych były głosowania dotyczące wariantów tunelu na ulicy Kościuszki. Przewodniczący rady miasta Leszek Ośliźlok nazwał je rekomendacją. Próżno jednak szukać takiego określenia w przepisach samorządowych.  Rada może wyrażać opinie, zajmować stanowisko czy podejmować uchwały. W tym przypadku takiego punktu nie było nawet w porządku obrad wczorajszej sesji rady miasta.


ksp Mława
Reklama

Tym niemniej radni jedynie dociekali, czy opowiadają się za opcją, w której jest planowane dofinansowanie z ministerstwa, czy też nie. Przewodniczący Ośliźlok wyjaśniał, że dla rekomendacji nie jest to w tej chwili istotne.

W głosowaniu trzynaścioro radnych opowiedziało się za wyborem wariantu budowy tunelu dla pieszych i rowerzystów o szacowanym koszcie budowy ok. 5 mln zł.

Dwójka radnych zagłosowała za wariantem tunel dla pieszych, rowerzystów i samochodów osobowych, którego koszt szacowany jest na 35 mln. zł.

Również dwoje radnych opowiedziało się za budową tunel dla pieszych, rowerzystów, samochodów osobowych i ciężarowych w ciągu ulicy Grota Roweckiego z szacowanym kosztem 28 mln zł.

Należy domyślać się, że po takich głosowaniach, burmistrz zleci wykonawcy dokumentacji opracowanie szczegółowego projektu budowy tunelu dla pieszych i rowerzystów. W tej sprawie warto jednak przypomnieć, że nie odbyły się żadne konsultacje społeczne, choć burmistrz Sławomir Kowalewski kilka razy je zapowiadał.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
70 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
wolka
wolka
3 lata temu

lumpy to lumpy nie ma inaczej.

Wyborca
Wyborca
3 lata temu
Reply to  wolka

Oby życue cię tak nie musiało doświadczać byś rozumiał drugiego człowieka

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  wolka

Tym „lumpem” możesz stać się w jednej chwili nawet z bogacza. Wystarczy zbieg nieszczęśliwych zdarzeń i zostajesz bez firmy, bez domu, bez kasy i sam jak palec – ale co takiemu tłumaczyć… on i tak nic nie zrozumie

WSTYD
WSTYD
3 lata temu

KTO BĘDZIE TUNEL SPRZĄTAĆ?TAM SIĘ BĘDZIE DZIAŁO W ZIMĘ…..LUMPY BĘDĄ TAM ROBIĆ CUDA NIEWIDY.

WSTYD
WSTYD
3 lata temu

Jest na RYNKU NA WÓLCE PARK dla 5 pijaków.Ławki obsikane śmierdzi na kilometr,piją dynx leżą na trawie śpią wstają i od nowa.MAJĄ STRAJK WŁOSKI .SIKAJĄ BEZ WYJMOWANIA SPRZĘTU.GDZIE SŁUŻBY?JAK ŻYĆ?MASAKRA..

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lata temu
Reply to  WSTYD

To także ludzie. Co to za zwrot ” lumpy”

John
John
3 lata temu

Podobno Burchacki miał przyjść na sesję ale cykora dostał i Antaczaka przysłali. Ciekawe czy faktycznie był.

Wera
Wera
3 lata temu
Reply to  John

To chyba jakaś kpina ten komentarz. A niby po co Burchacki czy Antczak mieliby iść na sesje? W jakim celu? Złotoustego podziwiać, jeszcze jak by było kogo…

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Wera

Ci z UM i wszelkiej maści klakierzy złotoustego będą teraz wydziwiać i podpuszczać na Burchackiego, bo się boją wraz ze swoim panem o stołeczki, a stołeczki cieplutkie, pewniutkie.
Jesteście śmieszni i żałośni w tym UM

wólczanin
wólczanin
3 lata temu

Mądra decyzja rady miasta. Jeśli będzie przejście tunelowe dla pieszych i rowerzystów. to temat najbardziej gorący będzie praktycznie rozwiązany. A kto ma samochód to większe odległości poprzez wiadukty nie będą już tak rzutowały na bezpieczeństwo mieszkańców zatorza. Teraz tylko przyśpieszać maksymalnie wykonanie dokumentacji i budowy tego przejścia podziemnego.

wstyd
wstyd
3 lata temu
Reply to  wólczanin

urzędas było się podpisać i nie udawać kogoś kim się nie jest, oddaj mi ze swojej pensji, która Ci Kowal załatwił, 500 zł za paliwo, to będę jezdził przez wiadukt. Kowal kłamał na sesji a Ty kłamiesz na portalu, banda obłudnych ignorantów, aby przy korycie sie zachować zrobią wszystko.

Wstyd 2
Wstyd 2
3 lata temu
Reply to  wstyd

Chcesz odciągnąć innych od koryta i sam łeb wsadzić? Jak taki ktoś chce być gospodarzem?

wstyd
wstyd
3 lata temu

Kowal ukradł przejazd cygana powiesili. Burmistrz umywa ręce, wszyscy wszystko wiedzieli a przejazd zamknął się sam. Mieszkańcy Zatorza marzą o kładce, a jakieś złe moce im w głowie mieszają, ale Burmistrze uratował sny mieszkańców. Na Zatorzu mieszkają sami kolarze i spacerowicze. Taki kabaret Kowalewski urządził na sesji,

Inny
Inny
3 lata temu

Pytanie do radnych – dlaczego wybrano najtańsze rozwiązanie czyli tunel pieszo – rowerowy ? Państwo radni czyżby wam nie była bliska sercu przyszłaść Mławy, czy to najtańsze rozwiązanie jest najlepsze ? Uważam, że powinno się wziąść pod uwagę wersję z ruchem samochodów osobowych z uwzględnieniem pojazdów ciężkich służb ratunkowych. Bierzcie państwo radni pod uwagę przyszłość Mławy, nie ograniczajcie jej rozwoju przez kilka milionów.

Rafi
Rafi
3 lata temu

Pamiętajcie Mieszkańcy Mławy! Jak widać po weryfikacji głosów Kiełbiński jest najuczciwszy. Wybór należy do Was.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Rafi

Zafałszowanie głosów to nie wina kandydatów, oni na to nie mają czasu.
Po co piszesz takie bzdury

Darek
Darek
3 lata temu
Reply to  Anonim

Jaki kandydat taki elektorat!

Wyborca
Wyborca
3 lata temu
Reply to  Anonim

A skąd to wiesz, że to nie wina kandydatów tylko zwolenników.? Kazałeś to zrobić? Palą grzechy?

mławianka
mławianka
3 lata temu

Jak widzę boicie się w Ratuszu tej Wólki, oj boicie, tylko nie rozumiem czemu ją tak drażnicie. Toż to od Wólki w sumie zależy Wasze BYĆ ALBO NIE BYĆ, bo Wólka jak się skrzyknie do urn na 21 października, to wysadzi Kowalewskiego z ratusza w I turze i co wtedy poczniecie zagorzali krytycy wólczan? – będziecie z Ratusza wypadać za swoim szefem w podskokach, b o przyjdzie nowe i was wymiecie.

Marcin
Marcin
3 lata temu

Elza, podaj jeszcze tych karierowiczow? Jestem ciekaw

Marcin
Marcin
3 lata temu

Eliza a o kim mowa?

benzomino
benzomino
3 lata temu

zaorac wolke i posadzic buraki , zawsze cos nie pasuje wiadukt w zlym miejscu teraz dla 8 osob kombinacje , rampa kolejowa zła, stacja paliw zła, skład opału złu , plac zabaw zły , ludziom z wolki zawsze jest zle !!! to jest jakas farsa robi sie to chore,nudne i w prostej linii poj…e , kazdemu cos nie pasuje ale tam zawsze jest zle , ludzie ogarnijcie sie i prosze pamietac, ze to jest dzielnica przemyslowa a to chyba mowi samo za siebie !!!!, jeszcze teraz zakaz tonazowy powodzenia zycze miastu jak kolej protest wytoczy ciekawe kto wstanie i powie , ze to ja zakaz postawilem !

wyjazd
wyjazd
3 lata temu
Reply to  benzomino

Przez Wólke popłyniesz ze stołka na dno !

Kaszub
Kaszub
3 lata temu

Jaki falszywy ten Kowalewski. Teraz nakazal swoim stolkowiczom aby sie podszywali pod mieszkancow i pisali ze tunel nie potrzebny. A ja mam pelno znajomych z innej czesci Mlawy i uwazaja ze na Zatorzu tunel jest potrzebny i sami by korzystali. Nawet rozmawiajac z ludzmi co juz dawno z Mlawy sie wyprowadzili tez twierdza ze ludziom przejazd sie nalezy. Ale wiadomo kazdy kto sie ciezka praca nie z hanbil i mu Kowall zalatwil prace. Bedzie pisal ze ma dojsc tego tematu.

Szok
Szok
3 lata temu

Arogancia chamstwo i podlosc. Wczorajsza sesja chyba dobitnie wszystkim pokazala jakim klamca jest Kowalewskim. Mieszkaniec to jest poddany ktory sam nie wie co jest dobre i lysy cesarz za niego zdecyduje co on chce. Mieszkancy wykszyczeli czego chca.

Elza
Elza
3 lata temu

Oglądając sesje jestem zażenowana postawa przewodniczącego rady miasta. Dostał pan fuchę przewodniczącego i tak we wszystkim pan przytakuje złotoustemu, a o panu który w każdych wyborach startuje z innej partii to już nie wspomnę. Był PiS był Kukiz a teraz Kowalewski. Razem z radnym Olszewskim i Kwiatkiem tworzył taka opozycje że szok… a teraz…Zarzucacie innym obłudę nazywacie ludzi karierowiczami a najwięksi Karierowicze są w komitecie kolarza. Od kiedy skarbnik nie musi uczestniczyć w całej sesji? Tak tak pani skarbnik tak lubi pracować, że nie może siedzieć na sesji, a sesja to co nie praca? Dostała posadę to chyba powinna być do końca ma nienormowany czas pracy jak każde funkcyjne stanowisko. To jest skarbnik? Jeszcze tylko do tego panią rzecznik dodać- osoba najbardziej mijająca się z prawda razem z swoim wodzem…masakra! Jeden wielki bałagan! Tak ma wyglądać urząd naszego miasta? Tak ma wyglądać rada miasta? Mamy teraz możliwość żeby to zmienić. Skończmy z klanem kolarza i jego patakiwaczami. Nie dajmy się nabrać na ten jasny wybór!

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Elza

Elzo, dodaj jeszcze do tego kompletu panią Budzichowską i mamy piękny zespół grający na jednej trąbce

Aldona
Aldona
3 lata temu
Reply to  Elza

Elzo, tak jak wpominał Anonim też bym do tego zespołu tą Panią dołożyła. ale nie tylko ją. A pan Naczelnik nowo powstałego wydziału? Tez tak przytakuje, że o mało głowa mu się nie urwie. Jeszcze niezastąpiony „liczyciel” głosów i Rysio… może lepiej nie wymieniać bo aż wstyd!

Anonim
Anonim
3 lata temu

Jako mieszkaniec Wólki muszę stanąć w obronie tej dzielnicy.
Nie wszyscy jej mieszkańcy to zakompleksieni i roszczeniowi ludzi.
Wiekszość mieszkańców to fajni, inteligentni ludzie, podobni do tych z pozostałych części miasta.
Nieprawdą jest, że problemem tunelu na Kościuszki żyje cała Wólka.
Wiekszość mieszkańców ma tego tematu serdecznie dość.
Osobiscie jestem bardzo niezadowolony, że niewielka grupa ludzi zabiera głos i wmawia innym, że takie zdanie ma cała dzielnica. Jakby na Wólce nie było żadnych innych problemów.
Według mnie ten temat jest wałkowany non stop dla osobistej korzyści kilku osób, które chcą na tym zbić polityczny kapitał.
A już opowiadanie o tej dodatkowej minucie, którą przejedzie karatka to jakaś paranoja.
Czyżby osoby mieszkające po drugiej stronie torów tak szybko zapomniały ile czasu czekało się z powodu zamkniętego przejazdu?
Przecież przed oddaniem wiaduktów zdarzało się, ze trzeba było czekać nawet 30 minut.
Wtedy jakoś nikt nie podnosił, że za długo zajmuje karetce dojazd.A teraz ile zajmuje karetce dojazd?
Z pewnością 3 razy mniej, ale przecież jest źle.

Zatorze
Zatorze
3 lata temu
Reply to  Anonim

Jak bys mieszkal na Wolce to bys wiedzial ze szlabany dla karetek byly otwierane mimo zamknietych rogatek. Kazda minuta ratuje zycie, ale Ty jestes na garnuszku burmustrza i liczy sie kasa z ratusza. Pisanie w imieniu niby mieszkanca Wolki to zwykla podlos ale Kowal i jego ludzie to podli ludzi .

Do Anonima
Do Anonima
3 lata temu
Reply to  Anonim

Anonim lepszej bajki nie mogles wymyslec?

rrtt
rrtt
3 lata temu

najtańszy tunel w razie gdyby kto chciał potem jednak ! by transport samochodowy to może być juz kolejne 100 lat czekania na taką okazję… czyli że POlak to genetycznie jest mądry dopiero PO szkodzie… a we muławie to rzeczywiscie muły rządzom a nie rozum !!! a jest takie powiedzenie że tanie mięso to psy żrą… i wogóle co to znaczy tanie pranie ? w codziennym użytkowaniu solidna mądra inwestycja zwróci się w bardzo krótkim czasie ! i należy patrzeć jak w sąsiednich Przasnyszu czy Żurominie czy Nidzicy a nawet Iłowie ale przecież tu tylko muły bezmyślne dokazują bez mocy sprawczej ! wobec tego po próżnicy nie ma co gadać ! ale ja NIE JESTEM MIESZKAŃCEM od 40 lat ! i jak byśta chciały abym powrócił do mulawy z kapitałem ! to musita mi zaoferować jako przyjazne do życia miejsce bo ja w Garwolinie jestem obecnie a przedtem mieszkałem w mieście granicznym Cieszyn !!! jak runął był ten Mur Berliński i czauczesku łebek urwały…

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  rrtt

A ja po przeczytaniu tego postu, myślałem, ze Ty piszesz z miejscowosci TWORKI, lepiej tam zostań i nie wracaj do Mlawy, nam takich intelektualnych tuzów nie potrzeba.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  rrtt

No chociaż raz mądrze napisałeś. Masz rację w Mławie rządzą muły i nie znają się na niczym. Ekipę mułów trzeba zmienić na ludzi umiejących myśleć perspektywicznie.
Tunel to nie wycieraczka pod drzwiami, że można ją zmieniać i 3 razy do roku, ale tunel to inwestycja i jaka jego wersja powstanie, taka już zostanie.

Wiesław
Wiesław
3 lata temu

z WÓŁKI – to super radny z Wólki , tutaj urodzony i dbający o nas , szacunek Panie Wilamowski .

Zdrajca
Zdrajca
3 lata temu
Reply to  Wiesław

Sprzedal Wolke dla Kowala. Wilamowski to zdrajca!

Wielkie żarty
Wielkie żarty
3 lata temu
Reply to  Wiesław

Skoro taki dobry Pan radny Wilamowski to proszę napisać co dobrego zrobił dla mieszkańców Wólki przez 2 kadencje? Gdzie był, jak mieszkańcy walczyli z sortownią węgla, natężeniem ruchu, przejazdem kolejowym? Pojawia się jak sprawa jest już na finiszu! Oddał głos w budżecie obywatelskim na plac zabaw? Miał swój projekt a na otwarcie z burmistrzem się lansował

Larson
Larson
3 lata temu

Dobrze, że na Wólce startuje Wilamowski, bo reszta to szkoda słów.

Zatorze
Zatorze
3 lata temu
Reply to  Larson

Wilanowski za bycie z Kowalem zdradzil Wolke. Wlasny interes jest wazniejszy od wyborcow.

Moniuszki
Moniuszki
3 lata temu
Reply to  Larson

To wspaniały radny

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Larson

Niech lepiej pilnuje roboty parkingowego, bo dla Wolki z tego ze jest Radnym, a małżonka pracownikiem urzędu, To obydwoje nie zrobili nicpo prostu ZERO.

Grzegorz
Grzegorz
3 lata temu

Odsłuchałem fragment nagrania sesji dotyczącej tej sprawy. Przewodniczący Ośliźlok ma rację. Zresztą posłuchajcie i oceńcie sami.

Kaszub
Kaszub
3 lata temu
Reply to  Grzegorz

Olac mieszkancow i nie dac nikomu o tym dyskutowac. To dla Ciebie racja. To jest kpina

z bliska
z bliska
3 lata temu

Panie Wojnarowski, przez te lata chodzenia po sali w to i z powrotem, należy się PANU ODPOCZYNEK, DZIWNE ŻE PRZY DZISIEJSZEJ TECHNICE NIE ZAINSTALOWANO elektrycznego liczenia głosowań, ale chyba tylko dlatego że jest Pan w tym liczeniu specjalistą.

Andrzej
Andrzej
3 lata temu
Reply to  z bliska

Zazdrościsz Wojnarowskiemu i tyle. On jest liderem listy kowalewskiego i wygra te wybory.

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Andrzej

Jak nie masz co pisać to przestań pisać takie bzdury.

do z bliska
do z bliska
3 lata temu
Reply to  Z bliska

O! Zabolało chyba. Czyli jednak zazdrościsz.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  z bliska

Jest elektroniczny system liczenia głosów, ale Rada 100 lat za elektroniką, tylko po co wydawali kasę, na to co jednak tam nie ma racji bytu, bo się nie znają.

Zorientowana
Zorientowana
3 lata temu

hmmm Burmistrz nie podjął sam odważnej decyzji o budowie tunelu? Tyle odważnych i śmiałych decyzji podejmował nie pytając nikogo o zdanie, nie konsultując a teraz nagle zwraca się do RM. To manipulacja czy zrzucenie odpowiedzialności? A zwracał się do RM o rekomendacje przy przebiegu Alei Marszałkowskiej, Św Wojciecha czy też kluczowej dla miasta S7? Zastanówcie się.

Niko
Niko
3 lata temu
Reply to  Zorientowana

Bo to jest tak, żeby przed wyborami ładnie wyglądało. To jest zachowanie tchórza. Kowalewski to tchórz i manipulant.

z bliska
z bliska
3 lata temu

W całym tym postępowaniu, mocno zastanawiająca jest postawa, Przewodniczącego Rady Miasta Pana Oślizloka, który wspiera Burmistrza, czyżby Pan zapomniał kto Pana wybierał, do tej Rady, bo że Przewodniczącym Rady został Pan z rekomendacji Burmistrza, i Radni to przyklepali, a teraz swym postępowaniem tak ochoczo wspiera Pan Kowalewskiego—pomyliły się Panu rolę winien Pan, przy takim swym postępowaniu być raczej z-co Burmistrza, bo takimi wystąpieniami nie formalnie taką rolę Pan sprawuje, z pewnością po raz OSTATNI.

Zatorzanka
Zatorzanka
3 lata temu

A jaka była mowa na początku jak tunel zamknęli. Oczywiście nie powinno to w ogóle się wydarzyć, ale jednak. Co mówili mieszkańcy „zatorza” na zebraniach, że wystarczy kładka, że aby było jakiekolwiek przejście. Teraz naobiecywali złotych gór jakieś tunele dla aut itp. itd. Zastanówcie się ludzie sami czego chcecie, bo zdanie zmieniacie z dnia na dzień. A najbardziej mieszają w tym nasze kochane Panie „radne” załatwiając swoją wojnę przez mieszkańców. Niech biorą łopatę i kopią ten tunel. Gdzie były wcześniej jak go zamykali. Tak tak nikt nic nie wiedział. To po co tam siedzą. Ręce opadają na to wszystko!

ramzes
ramzes
3 lata temu
Reply to  Zatorzanka

Wiedzieć to akurat pewna pani wiedziała, która sama przyznała, że się „tym nie interesowała”.

Ott
Ott
3 lata temu
Reply to  Zatorzanka

Byl protes mieszkancow jak go zamykali. Radna byla razem z nami. A Pani niby z Zatorza gdzie byla? Ludzie chcieli od zawsze przejazd. To ze burkistrz podle klamie ze ktos chcial kladke to podlosc i oczernanie kieszkancow przez klamstwa Kowalewskiego to chamska gra polityczna.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

To było do przewidzenia.
Tak nie powinno być!!!!!!!!!!!!!!!!
Złotousty tyle czasu zwlekał z tunelem, to nie powinien teraz o nim decydować za mieszkańców, niech poczeka do wyborów i dopiero po wyborach zadecyduje, ale on chce jak zwykle postawić na swoim.
Takie ot jest, to jego wsłuchiwanie się w głos mieszkańców.
A radni? – brak słów. Nie powinni dopuścić do tego głosowania.

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

Zdziwiony Jarzabek, czyżbyś przez lata nie wiedział ze Ci Radni, to klakierzy Burmistrza.

Zdenerwowany
Zdenerwowany
3 lata temu

Dokładnie. Ile razy rozmawiał Pan z ludźmi? Ile razy zaproponował Pan dialog z zatorzem???
Czy dialogiem mamy nazwać otwarcie Wojciechowej??
Jak ludzie krzyczeli Ci zza pleców??
Przyznaj się człowieku że dla deweloperów najchętniej zrównał byś cała Wólkę..
Nie szanujesz nas Pan ani Pana radni i pracownicy.
Czas na zmianę bo deweloperzy to nie wszyscy mieszkańcy a My się na Tobie poznaliśmy!!

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Zdenerwowany

W końcu, szkoda że tak późno, no ale podobno lepiej późno niż wcale.
Pokażcie burmistrzowi i jego ekipie gdzie raki zimują przy urnach wyborczych.
Ja wierzę w Waszą siłę przebicia, a teraz powinniście się zebrać i ruszyć na ratusz, bo o tunelu nie powinny decydować osoby, którym jest wszystko jedno czy pogotowie przyjedzie 10 minut później, czy też 10 minut wcześniej.
Walczcie, bo burmistrz teraz szybciutko będzie chciał sprawę tunelu załatwić po swojej myśli.

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Zdenerwowany

Tylko żebyście o tym co napisałeś pamiętali przy urnie wyborczej, mieszkańcy Wólki i Przew. Osiedli wini wiedzieć, że mają także możliwość przedstawić własny projekt i wriant budowy tunelu, aby tak się stało muszą zebrać 400 podpisów pod swą incjatywą i RADA MIASTA ma obowiązek zająć się tą sprawą.

poirytowany
poirytowany
3 lata temu
Reply to  Zdenerwowany

odłączcie się od Mławy i po kłopocie !!!!! ja rdzenny mieszkaniec centrum, mam was dosyć Wólczanie. Roszczeniowi krzykacze. dlaczego reszta miasta ma wciąż wam na wszystko łożyć. Co z Warszawską, Cegielnią, Wiśniową, OKM czy centrum są gorsze? zastanówcie się zakompleksieni mieszkańcy zatorza, dla bandy kilku osób nie liczy się ,reszta miasta. My płacimy na Wasze fanaberie Nieroby jedne. Ludzie niedobrze mi się robi jak słyszę komora, tunel, kładka, czy co tam chcecie. Wybierać trzeba mądrze dla korzyści całej Mławy, albo większości, biorąc pod uwagę interes ogółu, a nie tylko kilkunastu osób z Wólki, którzy próbują zbić interes polityczny na krzyczeniu.A to ciężarówki im przeszkadzają, a to nie kładka, tylko jednak- tunel wolą, a to nie, jednak wolą przejazd dla aut. o matko i córko, krew się gotuje JAK SIĘ CZYTA TE BREDNIE. Nie pasuje, przeprowadźcie się na drugą stronę. dziwne , że innym pasuje bo działki i domy kupują.

Zdenerwowany
Zdenerwowany
3 lata temu
Reply to  poirytowany

Wólka ma się odłączyć od Mławy?
No brawo. Widać że to ktoś z urzędu który ma za dużo papierków przez Nas mieszkańców.
A może by tak dzieląc granicę zabrać dworzec który od zawsze był Wólki? Z tego co wiem Mława miasto to taki dodatek by mieszkańcom właśnie centrum żyło się lepiej.
Może odrazu niech burmistrz i jego sługusy zabroniom Nam Wólczanom wejścia do Was??
Zróbmy „trzynasta dzielnice”.
Postawmy wysoki mur. Zasieki. Policję.
Może właśnie tego miasto chce?
Może i radni tego chcą?
Mieszkam na Wólce i nie planuje przeprowadzać się bo właśnie na tym Zatorzu mi dobrze.
Gdyby tylko miasto coś chciało dla nas zrobić a nie rzucać się jak mój przedmówca którego serdecznie nie pozdrawiam!

poitytowany
poitytowany
3 lata temu
Reply to  Zdenerwowany

ludzie, przecież od remontu Napoleońskiej, przedszkola na Wólce zaczynając, remontu chodników, ulic, jakieś oświetlenia po drodze, place zabaw na komorze, skwery, zieleń, kopce, siłownie zewnętrzne, nowe nawierzchnie, ścieżki itd. zainwestowano b. dużo. Na Wólce za wiele się robi względem pozostałych dzielnic Mławy. I to tylko dlatego, żeby nie czuli się gorzej. Wólczanie nie da się centrum miasta przenieść do Was. zresztą mentalność większości rdzennych Wólczan jest taka, że co by ktoś im nie wybudował czy to Kowal, czy Burchac, dziś go pogłaszczą a jutro odgryzą mu rękę. Ja nikogo nie dzielę, ale przypomina mi to wszystko mentalność zaściankowej wsi. Nie trzeba pracować z Kowalem, żeby mieć taką obserwację i opinię. Dla mnie to może i wygrać organista, gance gal, byle by kierował się interesem całego miasta a nie tylko maleńkiej wciąż niezadowolonej grupy komory i kilku pokrzywdzonych na Kolejowej.

Wstyd
Wstyd
3 lata temu
Reply to  poirytowany

Sam Kowalewski to pisal. Aby on najlepszy reszta to zakompleksieni ludzie. A moze zamkniemy ludziom z Wisniowej droge i niech jada przez Nowa Wies do Mlawy.

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  poirytowany

No i proszę i takie osobistości, nam się w Mławie objawiają ze swym komentarzem, dla ktorego najważniejszy jest czubek wlasnego nosa, a reszta, a co mnie to obchodzi!!!! Najlepiej aby jego było zawsze, na wierzchu, jak ci robi sie niedobrze, to udaj się do lekarza, najlepiej psychiatry, to Cie uleczy, chociarz, będzie to dlugo trwało ,abys zaczął myśleć logicznie.

Wiki
Wiki
3 lata temu

Szopka wyborcza w wykonaniu złotoustego – wyjdź chłopie do ludzi i zapytaj czego oczekują a nie głosujesz rekomendacje żeby ludzi omamić ludzie już się na tobie poznali showmenie

Basia
Basia
3 lata temu
Reply to  Wiki

jakby zapytał ludzi, to NIC by nie było. przeważająca część miasta m gdzieś ten tunel. A nie sądzicie, że radni są głosem mieszkańców? jaki problem, aby każdy Radny zorganizował konsultacje w swoim regionie? co nie rozmawiają z ludźmi? czy tylko przed wyborami chcą się spotkać? moim zdaniem mało kto by przyszedł na takie konsultacje, jak zawsze. ludzie pracują i chcą żyć. widzą, że miasto się rozbudowuje i problemy drogowe będą coraz większe. auto ma prawie już każda rodzina, a niektórzy i po 2,3. Na ulicach, parkingach będzie ciaśniej. tak jest w rozwijających się prężnych miastach. Ludzi nie interesuje ten przejazd Kościuszki. Tunel pieszy dla znikomej część ludzi jest moim zdaniem wyrzuceniem kasy w błoto. ale i tak najlepszym rozwiązaniem z proponowanych.

Zatorze
Zatorze
3 lata temu
Reply to  Basia

Jakim prawem Ty i ten Twoj zaklamany burmistrz wypowiadacie sie za mieszkqncow? Zobacz ile ludzi bylo na protescie i ile na konferencji. Klamstwa i ignorowanie ludzi. Na to stac tylko Kowalewskiego

Basia
Basia
3 lata temu
Reply to  Zatorze

S.R.A.K.I.M

Z bliska
Z bliska
3 lata temu
Reply to  Basia

No i oto cała inteligencja, miejskich urzędników. Nic dodac nic.ująć, a moze Pani wytlumacz nam co ten skrot oznacza,

Z daleka
Z daleka
3 lata temu
Reply to  Z bliska

Oznacza to, że dostajesz b.u.r.a.k.u minusa.

70
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x