Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Będą nowe azyle na zebrach w centrum miasta


W sobotę 22 września 2018 r. – o ile warunki pogodowe będą sprzyjające – na ulicach Stary Rynek i 3 Maja zostaną zamontowane azyle poprawiające bezpieczeństwo pieszych korzystających z zebr.

Azyle podobne do tych, jakie znajdują się na odcinku ul. Stary Rynek wchodzącym w skład drogi wojewódzkiej nr 544 , pojawią się na czterech przejściach dla pieszych na pozostałych odcinkach ul. Stary Rynek oraz na jednym przejściu na ul. 3 Maja. Zainstalują je pracownicy Mławskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego. W trakcie prowadzonych prac można się spodziewać tymczasowych utrudnień w ruchu. Kierowców i pieszych prosimy o cierpliwość oraz ostrożność.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

15
KOMENTARZE

avatar
1500
h13
Gość
h13

Wszystko fajnie, tylko czemu miasto nie domaluje linii pomiędzy pasami ruchu.
Jest sobie zebra za chwilę 10 metrów linii ciaglej, a później nic. Trochę konsekwencji w działaniu.

Stefan
Gość
Stefan

Azyle są osadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami. Pozwalają bezpieczniej przejść jezdnię pieszym, wyznaczają tor jazdy samochodom. Co parkowania to artykuł 49. Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. – w jego drugim podpunkcie czytamy, że „zabrania się zatrzymania pojazdu na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem. Tak jest oznakowany odcinek drogi wojewódzkiej po drugiej stronie Starego Rynku. Parkingi są odsunięte od przejsć dla pieszych.

Joanna
Gość
Joanna

Zwęzeniom ulic końca nie widać. I to ma być bezpieczne ? Przesiadzmy sie na rowery – aby się zmieścić..

maria
Gość
maria

i znowu kupa kasy poszła na zmarnowanie ,niepotrzebne,przeszkadzające gadżety!!!!!!!!

Joanna
Gość
Joanna

Oczywiście zwęzeniom ulic końca nie widać. I to ma być bezpieczne ? Pozostaje nam za włodarzem przesiąść się tylko na rowery ..

Paweł
Gość
Paweł

Takie azyle mają sens na ruchliwych trasach, ale nie w centrum starego rynku gdzie spowodują większy korek gdyż do skrętu nie będzie można ustawić się z boku. Mam wrażenie że są to takie „ostatnie wyprowadzone ciosy przed końcowym gongiem” dla sportowca… Tak samo jak ten zbieg okoliczności z wymianą lamp wokół ratusza, otwarciem al. św. Wojciecha i niedługo przed samymi wyborami ten wspaniały plac zabaw. Ciekawe czy też dyrektorzy przyjdą pohuśtać się na koniku?! 🙂

Marko
Gość
Marko

Tylko te znaki żółte powinny być z betonu lub stali.Bo wandale zrobią sobie worek treningowy.

Arko
Gość
Arko

a monitoring jak zwykle nic nie zarejestruje…

Magnus
Gość
Magnus

Jak pojawiły sie azyle to miejsca parkindowe zostały ograniczone. Czemu ma to służyć? Gdzie ci ludzie maja parkować? Przy złotniku jak zaparkuje samochód to można go zarysować. Chyba człowiek zarządzający tym miastem nie ma wyobraźni! Jestem za Burchackim bo w Ciechanowie nie ma absurdów!!!!

kierowca
Gość
kierowca

Tylko kto nauczy pieszych z tego korzystać?

pieszy
Gość
pieszy

A kto nauczy kierowców ?

z bliska
Gość
z bliska

Dobrze by było aby fachowcy z tej firmy pod rządami nowego szefa Pana DUBOJSKIEGO, nie popełnili w instalowaniu tych azyli, takiego błędu jak z tym parkingiem przy L.G, KTÓRY JUŻ JEST ROZJEŻDŻANY I NISZCZONY PRZEZ TIRY. I powstaje pytanie: Panie Prezesie M.P.D-M, dlaczego dopuścił Pan do realizacji i wykonawstwa zły projekt wjazdu na parking.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To ide dalej dlaczego te prace realizowane sa już teraz bez wlasciwego oznakowania

lenka
Gość
lenka

tu będzie to samo,bo autobusy się nie zmieszczą w zakręt

stenka
Gość
stenka

jednak się mieszczą