Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” w Zawadach


10 września 2018 roku w Szkole Podstawowej w Zawadach odbyła się kolejna edycja akcji Narodowego Czytania, nad którą honorowy patronat sprawuje para prezydencka. W tym roku były czytane fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.


ksp Mława
Reklama

Przygotowania do tego dnia rozpoczęły się już w sierpniu rejestracją w systemie, dzięki czemu szkoła otrzymała okolicznościową pieczęć, która posłużyła do składania pamiątkowego stempla na egzemplarzach powieści Żeromskiego. W odpowiednio przygotowanej i udekorowanej sali, uczennice klasy VIII zapoznały zebranych z życiorysem pisarza i problematyką dzieła, a następnie fragmenty „Przedwiośnia” przeczytali: pan wójt Gminy Lipowiec Kościelny – Jarosław Goschorski, pani dyrektor – Barbara Stańczak, rodzice, nauczyciele (również emerytowani) oraz uczniowie. Czytający stworzyli niesamowity nastrój zadumy, powagi i refleksji, który udzielił się wszystkim słuchaczom. Przedsięwzięcie przygotowały panie: A. Borkowska, E. Sowińska i K. Stańczak.  Narodowe Czytanie to działanie, które stało się już tradycją szkoły w Zawadach. Popularyzuje twórczość wielkich polskich pisarzy oraz uwrażliwia młodych Polaków na polską kulturę, tradycję i literaturę.

autor i fot.: SP w Zawadach

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x