Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Brązowa sztafeta. Życiówek nie zabrakło


W minioną sobotę, 8 września na Stadionie MOSiRu w Ciechanowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików U-16 w Lekkiej Atletyce.  Podczas tych zawodów z bardzo dobrej strony zaprezentowali się reprezentanci mławskiego Zawkrza trenowani na co dzień przez Krzysztofa Koziatka.


ksp Mława
Reklama

W eliminacjach Patryk Bedra uzyskał miejsce kwalifikujące do ścisłego finału w konkursie skoku w dal. W decydującej rozgrywce uzyskał siódme miejsce – w najlepszej próbie pofrunął na odległość 5.41 (do rekordu życiowego zabrakło jedynie trzech centymetrów).

Start, tyle że w finale B, stał się udziałem duetów sprinterów, Igora Granoszewskiego i Anny Wtulich (najmłodsza zawodniczka w naszej drużynie).  Oboje walczyli na 100 metrów. W klasyfikacji generalnej czempionatu uplasowali się odpowiednio na 11. i 12. pozycji. Igor wyrównał życiówkę (12.43.), natomiast jego klubowa koleżanka pobiła swój najlepszy wynik (13.74).

Dla Igora zawody okazały się niezwykle pracowite. Rywalizował nie tylko indywidualnie. Trener wystawił młodego biegacza także do sztafety 4×100 metrów. To okazało się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Wspólnie z Szymonem Gorlewskim, Konradem Kucińskim i wspomniany już Bedrą mógł się cieszyć z brązowego medalu. Lepsi okazali się tylko konkurenci z AZS UWM Olsztyn oraz AKL Ursynów Warszawa.

W następną niedzielę przyjdą kolejne emocje związane z występem naszych zawodników. Młodzicy powalczą o medale podczas mistrzostw Mazowsza U-16, które odbędą się na stadionie warszawskiego Orła.

Wyniki

Sztafeta 4×100 metrów – 48,58 (nowy rekord życiowy) – 3 miejsce, Igor Granoszewski (2004)
Szymon Gorlewski (2004), Konrad (Kuciński 2004), Patryk Bedra (2004)

100 metrów  dziewcząt

 Anna Wtulich (2004) – 13,74 (nowy rekord życiowy) – eliminacje, awans do Finału B – 13,83 – Finał B – 12 miejsce

100 metrów chłopców
Igor Granoszewski (2004) – 12,43 (wyrównany rekord życiowy) – eliminacje, awans do Finału B – 12,62 – Finał B – 11 miejsce

Kuciński Konrad (2004) – 12,61 (nowy rekord życiowy)

300 metrów chłopców
Szymon Gorlewski (2004) – 42,79 (nowy rekord życiowy)

Skok w dal chłopców

Bedra Patryk (2004) – 5,38 eliminacje, awans do Finału – 5,41 – Finał – 7 miejsce.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x