Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

To nie nasza wina… i prawie wszystko od razu jest jasne


Od kilkunastu dni z różnych rejonów miasta płyną sygnały o nie włączającym się wieczorem oświetleniu ulicznym. Niektórzy czytelnicy podejrzewają, że to powrót do praktyk oszczędzania na kosztach oświetlenia miasta, które to miały miejsce w latach ubiegłych.  Urząd miasta twierdzi, że brak oświetlenia to wina dostawcy energii, ale przez kilkanaście dni nie ustalił z jakich przyczyn występują przerwy w oświetleniu.


ksp Mława
Reklama

– Zastanawiam się dlaczego centrum Mławy jest całkiem zaciemnione w nocy co kilka dni. Ulice Reymonta, Sądowa, Żwirki i Żeromskiego ogarniają egipskie ciemności. Tylko park oświetlony jak choinka. Firma energetyczna nie chce tego wyjaśnić . Zastanawia tylko czy to ciągle powtarzająca się awaria czy celowe działanie władz miasta narażające mieszkańców na niebezpieczeństwo. Podobna sytuacja miała miejsce 3 września. Firma energetyczna Enea przyjęła zgłoszenie, ale nie chce podawać żadnych informacji czy to celowe wyłączenie czy zwykła awaria. Kto zapłaci odszkodowanie za wypadek na nieoświetlonym przejściu dla pieszych czy na nierównym chodniku? – pisze jeden z czytelników.

Co jest przyczyną przerw w oświetleniu niektórych ulic urządowi miasta dotychczas nie udało się ustalić. Odżegnuje się jedynie od tezy, jakoby miały to być wyłączenia celowe i zależne od urzędu.

– W związku z obserwowanymi na niektórych ulicach Mławy tymczasowymi brakami oświetlenia, prosimy mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość. Zaistniała sytuacja nie jest zależna od Urzędu Miasta Mława. Obecnie czekamy na jej uzasadnienie przez operatora energetycznego. O rozwoju sprawy będziemy Państwa na bieżąco informować – podaje urząd miasta na swojej stronie internetowej.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kot
kot
3 lata temu

A może warto pomyśleć o ekologicznych latarniach z panelem słonecznym i wiatraczkiem, jak jest w Dąbrowie w gminie Strzegowo.Ciekawe, czy to się by sprawdziło.

milo
milo
3 lata temu
Reply to  kot

ekologia w Mławie? jak na Dworcowej w projekcie obywatelskim projektant zaproponował takie rozwiązanie to unieważniono konkurs bez wyboru laureata, a w drugim konkursie wykluczono takie rozwiązanie przez odpowiedni zapis w regulaminie. Ratusz lubi płacić rachunki za prąd ale oszczędza na oświetleniu.

Basia
Basia
3 lata temu

Rzeczywiście Energa coś robi bo ja prądu nie miałam cały dzień a u mamy w tamtym tygodniu też nie było na Chrobrego. Jak dzwoniłyśmy to w zakładzie energetycznym informowali że coś tam wymieniają i do 14 tak będzie.

Normik
Normik
3 lata temu

Na ulicy Batorego robią nowy chodnik i podobno ma być do końca listopada położona nowa nawierzchnia, a za rok czy dwa będą budować kanalizację. Czy ktoś może wytłumaczyć jaki sens ma taka kolejność? Chyba najpierw powinno się zrobić kanalizację, a dopiero na koniec kłaść nowy asfalt. Jedyne wytłumaczenie takiego działania to chęć zrobienia czegokolwiek przed wyborami, aby tylko zdobyć głosy, a z kosztami to nikt się nie liczy. Może jestem w błędzie, ale w takim wypadku niech ktoś mnie z niego wyprowadzi.

Brodacz
Brodacz
3 lata temu
Reply to  Normik

Na kanalizację trzeba będzie jeszcze poczekać jeszcze ładnych kilka lat bo dopiero był wywiad i rozeznanie ile osób posiada szamba i ile byłoby chętnych do podłączeń. Potem będzie wprowadzenie planów utworzenia kanalizacji o odpływów deszczowych a na końcu prace właściwe. A ulice i chodniki są już potrzebne teraz i chwała burmistrzowi za to ze pamięta i o zatorzu . Jak to jest powiedzenie nie od razu Kraków zbudowano.

Maja
Maja
3 lata temu

Odnośnie oświetlenia.. czujniki powinny uruchamiać lampy o odpowiedniej godzinie. Wiosną czy latem później robi się ciemno a jesienią i zimą szybciej. Nie mogę zrozumieć czy to tak trudno zrobić?

kazik
kazik
3 lata temu

u mnie w domu też są przerwy w dostawie prądu. ostatnio cały dzień nie było można światła włączyć. na infolinii mówili, że tak będzie do końca dnia bo trwa renowacja sieci.

Pryk
Pryk
3 lata temu
Reply to  kazik

Proszę czytać informacje. Na słupach w pobliżu miejsc gdzie będzie przerwa w dostawie prądu wiszą kartki z taką informacją. Trzeba się tylko dobrze rozejrzeć.

lunatyk
lunatyk
3 lata temu

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie… Co to będzie, co to będzie?

Ksiadz
Ksiadz
3 lata temu

To się nazywa cięcie kosztów kosztem mieszkańców a ławeczki przed ratuszem na nowe to potrafił Pan burmistrz wymienić..
Chwali się ścieżkami rowerowymi a jakoś nad zalew na rowerze nie dość że strach to jeszcze nie da się dojechać.
Dworcowa – Batorego też nie można naprawić bo po co.. zatorze to przecież „nie Mława” ale już okręg wyborczy zdecyduje kto lepszy kandydat..
No ale pieniędzy oczywiście nie ma.. dlatego i światło gaśnie by obniżyć koszty..

Pryk
Pryk
3 lata temu
Reply to  Ksiadz

Jedyna ulica która da się obecnie jeździć bez „dududujebjeb” jest aleja Wojciechowa reszta miasta to jest koszmar.

brodacz
brodacz
3 lata temu
Reply to  Ksiadz

Ten niby ksiądz to przykład idiotyzmu i złośliwości zwykły buras be rozeznania.

Iza
Iza
3 lata temu

Tu brak oświetlenia a na wiadukcie przy LG nawet w dzień się palą lampy

marta
marta
3 lata temu

Dobrze, dobrze wybory się zbliżają. Ocenimy burmistrza

Laj
Laj
3 lata temu
Reply to  marta

Za 5 lat napiszesz to samo ☺

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x