Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ciechanów. Wyjeżdżając z parkingu starostwa powiatowego potrącił staruszkę


Ciechanowscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie wypadku drogowego, w którym ranna została 87-letnia piesza. Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 10:00 w Ciechanowie na ul. 17 stycznia. Zachowajmy szczególną ostrożność będąc uczestnikiem ruchu drogowego.


ksp Mława
Reklama

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy do zdarzenia doszło na chodniku. 38-letni kierowca samochodu skoda octavia wyjeżdżając z parkingu starostwa powiatowego potrącił idąca chodnikiem 87-letnia mieszkankę Ciechanowa. Kobieta została przewieziona do szpitala. Piesza doznała obrażeń ciała skutkujących rozstrojem, zdrowia powyżej 7 dni.

Przypominamy kilka podstawowych zasad zachowania się kierowców wobec pieszych:

Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Kierujący pojazdem nie może wjechać na skrzyżowanie pomimo zapalenia się sygnału zielonego lub podania odpowiedniego sygnału przez kierującego ruchem, jeżeli miałoby to utrudnić opuszczenie jezdni przez pieszych, którzy weszli na jezdnię podczas sygnału zezwalającego na wejście.

Skręcając w drogę poprzeczną, kierujący pojazdem zobowiązany jest ustąpić pierwszeństwa pieszym przekraczającym jezdnię tej drogi, nawet gdy nie poruszają się oni na przejściu dla pieszych.

W momencie, gdy konieczne jest przejechanie pojazdem przez chodnik lub podczas jazdy po placu, na którym ruch pieszych i pojazdów odbywa się po tej samej powierzchni, kierujący pojazdem zobowiązany jest ustąpić pierwszeństwa pieszym i jechać powoli.

Przy skręcaniu w drogę poprzeczną, na której przy wjeździe znajduje się przejście przez jezdnię, kierujący pojazdem jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

W razie przechodzenia przez jezdnię osoby upośledzonej używającej specjalnego oznaczenia (np. niewidomej używającej białej laski) lub osoby o widocznej niesprawności ruchowej kierujący pojazdem jest obowiązany do zatrzymania pojazdu w celu umożliwienia jej przejścia.

źródło: KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x