Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Owacje na stojąco, utwory na bis, wspólne śpiewanie z publicznością


Najpiękniejsze pieśni patriotyczne wybrzmiały w piątkowy wieczór w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego podczas Koncertu Pieśni Patriotycznej zorganizowanego w ramach obchodów 79. Rocznicy  wybuchu II wojny światowej i Bitwy pod Mławą oraz 100. Rocznicy odzyskania niepodległości.

Przed publicznością wystąpili soliści: Aleksandra Wiwała, Anna Nadwodna, Krzysztof Ciupiński-Świątek oraz pochodzący z Mławy Robert Szpręgiel. Na scenie zagościł też Klasyczny Kwintet Dęty FAVORI. Podczas koncertu można było usłyszeć między innymi pieśni takie jak: Ułani Ułani, Marsz I Brygady, Wojenko Wojenko, Rozkwitały Pąki Białych Róż, Serce w Plecaku, Wiązanka Zakazanych Piosenek, Polskie Drogi. Wykonywane utwory znane były publiczności, która wspólnie z artystami chętnie je śpiewała. Koncert poprowadziła Ewa Baka, opowiadając o historii prezentowanych utworów.

RK

« 2 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

9
KOMENTARZE

avatar
1500
ROMAN RADZKI
Gość
ROMAN RADZKI

Jak to nie raz warto ,posluchac madrego,ktory widzi kulturei sztuke.KULTURE TO SIE POSIADA–wrodzona lub nabyta natomiast ze sztuka zazwyczaj sie obcuje na codzien lub od swieta (ANONIMOWO),co do polemiki z PANEMto juz wczesniej zauwazylem ,ze szkoda czasu i atlasu,wiec czy to naprawde jest dziwota,MOZE I DZIWOTA..Co do naiwnosci ,to wole pozostac niz nie do konca sprawnym intelektualnie ,gdyz jest to bardzo cienka linia do przekroczenia ,co widac na zalaczonym obrazku

Mlawianka
Gość
Mlawianka

komentować słów Tych dwóch Panów nawet nie warto.Bardzo dobry koncert, podzielam zdanie Pana Radzkiego.

ROMAN RADZKI
Gość
ROMAN RADZKI

Nazzywam sie ROMAN RADZKI,Mam 66 lat,od urodzenia jestem rodowitym mlwawianinem , nigdy nie nalezalem do zadnych partii,i nadal nie zamierzam wstepowac do zadnychz nich, a zatem NIKT nie moze przypiac mi latki ,ze reprezentuje jakies ugrupowanie partyjne,po prostu JESTEM POLAKIEM ,na domiar jak widzicie nie (anomimowym,lub ukrywajacym sie pod pseudonimem maluczkim robaczkiem ,ktory siedzi na galezi i sam ja nieswiadomie podgryza) Zatem, przejde do MERITUM SPRAWY. Po przeczytaniutych tych dwoch wypocin ,niejakiego :MARKA i ANONIMA ,mam wrazenie ze CI delikwenci, nie tylko ze nie byli na owym WSPANIALYM KONCERCIE to srawiaja wrazenie LUDZI ZAGUBIONYCH ,zupelnie oderwanych od rzeczywistosci. Zatem ,wybaczcie… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

PO tym Twoim poście, nie dziwota, że przeżyłeś, tyle lat w naszej Mławie, i jesteś tak bardzo naiwny, pewnie ludzie w tym wieku mają takie wyobrażenie o rzeczywistości, widać że musiałeś się mocno pocić, aby czytać te nasze wypociny, ale te poty twoje nic nie dały, bo nadal będziesz naiwny, a polemika z Tobą znawco potliwy po prostu nie ma sensu, to strata czasu.

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

Czytając Pański post, można odnieść wrażenie, czy SZANOWNY PAN RADZKI, w ogóle wie , i czy widział kiedykolwiek KULTURĘ I SZTUKĘ przez duże K.

Pan Starszy
Gość
Pan Starszy

Piękny koncert, pan Robert w doskonałej formie:-)

nie należąca do "kliki"
Gość
nie należąca do "kliki"

Przecież to było dla wszystkich,”Marek”co ty za głupoty piszesz.

Marek
Gość
Marek

To powinny być imprezy plenerowe dla wszystkich, mieszkańców jak i gości przyjezdnych i przejezdnych wtedy to miało by sens i oddźwięk a tu tylko dla klik , ale było tak się Mława bawi.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Słuszna uwaga—-tylko że do rządzących to nie dociera oni są z siebie zadowoleni. Ale trzeba mieć nadzieję że zgodnie z hasłem przewodnim tej imprezy już nie długo i do Mławy przyjdzie WOLNOŚĆ, i uwolni nas od tej Władzy, zwłaszcza od Panów Kowalewskiego i Oślizloka, i całej Rady, tak Panowie trzeba się będzie wziąć do pracy a nie bujać w obłokach jak do tej pory. A impreza plenerowa to była dla gawiedzi, na placu po byłym basenie.