Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
meblolux

Nocne życie Mławy skupia się w parku


Piękna, letnia pogoda zachęca wręcz do przebywania na świeżym powietrzu. Zwłaszcza po całodziennym upale, letnie, już tylko ciepłe wieczory są najlepszą porą na taką aktywność. Kwitnie wtedy też życie towarzyskie i uczuciowe, zwłaszcza wśród tej młodszej części mławian.

O tej porze roku siłą rzeczy przenosi się ono w przestrzeń publiczną, gdyż niewiele jest lokali czynnych do późnych godzin nocnych, a zresztą o wiele przyjemniej jest spędzić ten czas w nastrojowym półmroku na parkowej ławce. Ten kto wybierze się wieczorem na spacer bez problemu dostrzeże, że prawdziwe będzie twierdzenie, że wieczorem park jest własnością młodzieży. Zresztą nie tylko park jest tym ulubionym miejscem w centrum miasta. Młodzi kierowcy, ich pasażerowie i pasażerki preferują z kolei parkingi przy ulicy Wyspiańskiego. Zwykle też można napotkać grupki młodzieży siedzące na parkanie kościoła i ławeczkach przy pompie. Słuchają muzyki, piszą sms, rozmawiają, śmieją się. I w tym nie ma nic złego.

Nocne życie w Mławie ma jednak też inne oblicze. Znają je – co prawda nieliczni – mieszkańcy ulicy Wyspiańskiego, którzy narzekają na hałasy, szybkie jazdy prostym odcinkiem ulicy czy sprzątanie flaszek, rzucanych za ogrodzenia. Z tym innym, mniej miłym obliczem nocnego życia spotykają się też mławscy „parkowi”, którzy w sezonie letnim, o godzinie 23 muszą zamknąć bramy parku, ale przedtem wyprosić wszystkich w nim przebywających. To nie jest łatwe i wdzięczne zadanie, przerywać miłe rozmowy i przeganiać towarzystwo. Często zadanie to przekracza możliwości persfazji urzędowych odźwiernych i musi interweniować policja lub straż miejska. Zdarzały się też groźby, a utarczki słowne to niemal codzienność.

To nieco starsze pokolenie pamięta, że kiedy władze miasta podejmowały decyzję, że park ma być ogrodzony i zamykany, budziło to kontrowersje nie tylko u tych młodszych bywalców parku. Zwolennicy tego rozwiązania straszyli dewastacją, noclegownią dla bezdomnych i azylem dla alkoholików. Przeciwnicy wskazywali, że ogrodzenie to ewenement, a park jest oświetlony i w dodatku leży tuż pod okiem policji. Każde rozwiązanie miałoby na pewno swoje wady i zalety. A co Państwo sądzą o nocnym życiu Mławy?

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

29
KOMENTARZE

1500
Jeszcze nie dziadek

Młodzież ma się gdzie spotkać… Jest Park, Zalew, kilka całkiem fajnych pubów, piękny las, siłownia plenerowa, drążki, cały stadion. Tylko że mlawska młodzież woli stać jak te przyglupy na Wyspiańskiego klepac głupoty siedząc w samochodach na parkingu pod lasem albo pod monopolami. Oczywiście wszystko co trzyma w łapach trafi za chwilę pod nogi… Niestety taka teraz jest mlawska młodzież. Nie mówię że KAŻDY, nie chce generalizowac ale poziom kultury osobistej ciągle się obniża i pewnie nie jest to tylko problem Mławy.

trzydziestka

Nie chodzi tu tylko o młodzież, ale o młodych ludzi np. 30 +. Przyjeżdżają czasem do człowieka znajomi i naprawdę wieczorem nie ma dokąd pójść 🙁

Mławianka

Jeśli młodzież nie ma się gdzie spotkać to zostaje im jedynie park. Nie oszukujmy się, nasze miasto jest przystosowane dla emerytów, a nie młodych ludzi, którzy jeszcze potrzebują się wyszaleć. Czy nikt nie pamięta jak kiedyś pił pierwsze piwka? Nie robiło się tego na własnym podwórku, a właśnie w mieście, więc postawmy się w miejscu tych młodych mieszkańców. Nasze miasto nie ma im nic do zaoferowania, dlatego musza spotykać się w parku. Zamiast robić dziesiątki kolejnych miejsc, lokali dla emerytów pomyślmy o młodszych, bo babcie i dziadkowie mają się już gdzie pobawić, teraz kolej na młodych, bo nie dość, że… Czytaj więcej »

Jarząbek

Co miasto robi dla emerytów? jakie lokale? gdzie mogą się pobawić? – konkrety!!!
Zaraz się okaże, że emeryci jak sobie sami coś zorganizują to mają.
A Wy czemu nie tworzycie sami jakichś grup, klubów i nie organizujecie sobie potańcówek czy też innych form rozrywki? Broni Wam ktoś?
Zaraz padnie odpowiedź, że nie macie czasu, pracujecie, no i kółko się zamyka.
Pokolenie roszczeniowe i to nie tylko w Mławie… tyle, że to nasza wina, bo tak Was wychowaliśmy, że tylko wymagacie żeby Wam wszystko podsunąć pod nos, podać na tacy.
Wymagania, wymagania, a własnego zaangażowania za grosz.

Także mławianka

Co weekend są potańcówki dla emerytów w parku, gary cioci Krysi…jeszcze wymieniać? A młodzież? W pizzeri mamy organizować potańcówki? Chyba by się nie zgodzili. Jedyne miejsce to planeta, jednak bezpieczne miejsce to nie jest ;)) także to nie od zaangażowania zależy. A jeśli chodzi o to czy nam ktoś broni, to proszę przeanalizować wiele komentarzy, każdemu coś nie pasuje. Do parku chodzić nie można, na ławeczkę pod kościołem też, także za chwile to nic w granicach naszego wielkiego miasteczka się nie znajdzie

Jarząbek

Potańcówki w parku – tak myślałem. W potańcówkach w parku nikt nie zabrania tańczyć ani młodym, ani dzieciom – mogą się bawić wszyscy mieszkańcy. Gary cioci czy też babci Krysi – to prywatna inicjatywa, ratusz nie ma nic z tym wspólnego. Do parku chodzić nie można – kurczę, a te młode pary migdalące się na ławkach, to nie młodzież? Planeta – przecież to bezpieczne miejsce, właściciel zapewnia ochronę. , ma kawiarnia naprzeciwko placu zabaw w parku? bardzo sympatyczne miejsce do posiedzenia tak dla młodych jak i dla starych na spotkania ze znajomymi. Ech – zawsze Wam coś nie pasuje. Pobawić… Czytaj więcej »

Także mławianka

Zgadzam się z przedmówczynią. W Mławie nie ma się za bardzo gdzie podziać ze znajomymi. Wybór lokali jest słaby. Nawet nie ma latem klimatycznych „ogródków”. Szkoda gadać – pisać w ogóle. Mława to wymarłe miasteczko.

Także mławianka

Pozostały te strzępy parku, z którego władze są takie dumne. Nie wiem z czego. Nie przypomina to już parku. Niedługo będzie trzeba tam postawić syntetyczne drzewa, bo nic na tej pustyni nie wyrośnie. Coraz więcej przestrzeni dla wiatru, który będzie hulał i łamał te pozostałości okaleczonych drzew jak zapałeczki, jedno po drugim. Nie zostanie nic prócz pomników, promenady ławek, placów zabaw, fontanny i grządki, na której nawet bukszpan wykorkował. Gratuluje.

Także mławianka

Zniszczyliście zabytkowy park.

Jarząbek

Kto zniszczył? – chyba nie seniorzy mam nadzieję.
Ratusz zniszczył i tu się w pełni zgadzam. Dużo by o tym pisać. Drzewa, które pozostały w czasie wichury będą się przewracać jak domino, bo nie mają wsparcia sąsiadów, czyli drzew, które zostały wycięte niby w szlachetnych celach.
Tam, masz rację – ja też pogratuluję ratuszowi estetyki.
Park został zniszczony bezpowrotnie.

Anonim

Tak jak wiele innych tej wielkości miasteczek.
Klimatyczne „ogródki” w Mławie się nie utrzymają, za małe miasteczko, nikt nie będzie pakował kasy w coś co nie przyniesie zysku.

Melania

Kiedys park byl dla ludzi,dzis tylko mozna go ogladac.Kiedys mlodziez tez przesiadywala nocami w parku,ale byly tam tez patrole policji.Dzis park jest zamykany a policja spi.

Jarząbek

Melanio, jak wyglądały ławki w parku dopóki park nie był ogrodzony, pamiętasz? – bo ja pamiętam: to był obraz nędzy i rozpaczy.
Lepiej niech on będzie zamykany na noc, bo nikt nie zatrudni minimum 2 osiłków do ochrony przed wandalami (za wysokie koszty)

czarson

Co dopiero by było gdy park byłby otwarty cała noc?.W dzień mnóstwo żuli pija piwo i cholera wie co śpią na ławkach,mało tego parę dni temu jednemu z nich mało głowy nie urwałem jak zobaczyłem jak żulisko jedne zalatwia sie pod drzewem w parku gdzie kilka metrów od niego stoi toy toy,pełno petów i puszek po piwie,ja sie pytam gdzie jest straż miejska?,czy może w taki upał nie chce im sie wyjść z biura czy samochodu ale karać mieszkańców normalnych za byle co potrafia, lenie jedne za nasze podatki utrzymywani sa a druga sprawa,ławki w jakim stanie są?obdrapane pełne głębokich… Czytaj więcej »

Turysta

W barach piwo po 6 zloty. Wiec lepiej wypic piwo w parku a zakupy zrobic w biedronce lub lidlu…

wfgf

w małpim gaju robiom wreszcie jakieś alejki…

Dojrzała

Robiom robiom. Co niektórzy to nigdy nie wyjdą z małpiego gaju

Anonimowo

Uważam że Park powinien być otwarty całą dobę i dostępny dla wszystkich przez cały okres wakacji.

mławianka

No to już widzę rano połamane ławki, popsute zabawki na placu zabaw, wszędzie butelki i innne śmieci, bo przecież koszy na śmieci tam nie ma, a może są tylko za wysoko, albo za daleko. Za dużo chuliganerii w Mławie, na którą nikt nie zwróci uwagi, a wszyscy tylko by chcieli, żeby policjanci sami wszystko widzieli i na każde pierdnięcie reagowali – choćby oczy mieli dookoła głowy, to i tak wszystkiego nie zobaczą i wszędzie nie zdążą.
Dobrze, że jest zamykany i koniec, kropka.

Gabi

Najlepiej pozamykać wszystko na cztery spusty żeby nikt z niczego nie korzystał, bo przecież młodzież to nic tylko psuje, dewastuje, śmieci itp. Ludzie, bez przesady. W Mławie niestety na palcach jednej ręki można policzyć miejsca, w których młodzież może sobie posiedzieć i spędzić miło czas. Młodzi ludzie to nie tylko wandale i nie przesadzajmy. Poza tym park to chyba miejsce publiczne, zrobione dla społeczeństwa więc nasuwa się pytanie, dlaczego miasto wszędzie stawia „mur” żeby tylko wspomniana młodzież nie mogła z tego korzystać. Chore

mławianka

Gabi, kto mówi, że młodzi to tylko wandale? Tylko niestety są i wandale i nie koniecznie młodzie. Ja pamiętam jak park nie był ogrodzony i jak wyglądały w nim ławki. Wystarczy grupka idiotów, którzy na rauszu mogą przenosić góry i wcale na co dzień to nie wandale. Park otwarty jest do 23 i wystarczy, później to grzeczna młodzież na ogół… śpi

ECHO

W odpowiedzi na zadane pytanie w sprawie parku przez codziennikmlawski uważam, że park w okresie wakacji powinien być otwarty całą dobę i dostępny dla wszystkich. Ponieważ jest własnością społeczną i jak codziennik zauważa znajduje się w sąsiedztwie policji, która nie powinna mieć problemu z utrzymaniem porządku. Ewentualnie do pomocy może wziąć Straż Miejską o której ostatnio jest głośno. Park jest tak przejrzysty, że z jednego końca widać drugi koniec.

Wiem

Tu nie chodzi o jakiś dozór policji. Młodzież łbów sobie nie pourywa. Jeśli masz taki pomysł to powiedz to ludziom którzy ten park sprzątają. Mieliby 3x tyle roboty za te same pieniądze nędzne jeśli park byłby otwarty cała dobę. Imprezy z pewnością by sie tam kończyły bo nikt by nie wyganiał a znasz kogoś kto by posprzątał po sobie butelki, puszki, papiery po kebabach i rzygowiny zmył? Dodam, kogoś normalnego bo chyba tylko nienormalny by tam siedział do rana…

Fota

Chyba wystarczy ze zule śpią na ławkach na Wolce

Mmmi

Moim zdaniem bardzo dobre jest to, niektórzy w dzień przy takich wysokich temperaturach nie chcą nawet ruszyć się z domu do sklepu. A z wieczornych wyjść może korzystać każde pokolenie, Mławski park jest doskonały do spotkań rozmów jednak prawda, ludzie powinni uszanować to, że o 23 są zamykane bramy parku (lecz rozumiem i lepiej byłoby jeszcze zostać i porozmawiać). Młodzi kierowcy powinni liczyć się z tym przyjemniej żeby zabierać swoje „śmieci” a nie wyrzucać komuś- widać tu właśnie ich wysoką kulturę.
W Mławie nie ma lepszego miejsca publicznego na takie spotkania

mink

W Mławie brakuje prawdziwych pub’ów gdzie można byłoby wyjść ze znajomymi i się napić. Ogólnie nie ma jakichś kulturalnych miejsc, gdzie można wypić piwo,… I to nie urok małego miasta bo w mniejszych miastach są puby…

Pipi

Zgadzam się!!! Nie ma gdzie ze znajomymi wyjść, a są miejsca, gdzie kelnerki wypraszają gości – klientów na dobrą godzinę przed zamknięciem…

Trochę inicjatywy

Ale zawsze mozesz odtworzyć taki pub nawet z ogródkiem piwnym skoro jest takie zainteresowanie ?

Docent Furman

Mlawa by night good ?! Yes, good… Taki tam urok małomiasteczkowy. Jakieś perspektywy i wybór ? Chyba jedynie taki czy bierzemy czystą czy kolorową…