Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kremacje coraz częstsze. Na cmentarzu powstanie specjalne miejsce na urny


Miasto ogłosiło przetargi na dwa ważne zadania dotyczące mławskiego cmentarza komunalnego. Na cmentarzu ma powstać kolumbarium,  czyli specjalna budowla w której umieszczać można urny z prochami osób, których ciała zostały poddane kremacji. Zaplanowana ma być też dalsza budowa chodników oraz co ważne – odwodnienia terenu.


 Jak podaje urząd miasta, przez ostatnie 5 lat na cmentarzu komunalnym zbudowanych zostało 1235 metrów chodników, wymieniono nawierzchnię głównego placu nekropolii, wyremontowano kaplicę i zbudowano parking. W tym roku planowana jest budowa kolejnych 100 metrów utwardzonych alejek z kostki betonowej.

Każdego roku przybywa też osób, które decydują się na kremację. Z informacji uzyskanych w zakładzie pogrzebowym wynika, że do końca kwietnia br. na taką formę pochówku zdecydowało się tyle osób, co przez cały 2017 rok.

Miasto już ogłosiło przetargi. Projektant kolumbarium na 150 kaset będzie zobowiązany przedstawić kilka koncepcji, z których zostanie wybrana optymalna. Projekt ma być gotowy do końca listopada.

Drugi z przetargów dotyczy odwodnienia południowo-wschodniego (najniższego) fragmentu cmentarza przy zastosowaniu drenaży i separatorów. Tu termin składania ofert mija 23 lipca.

red.

źródło:UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x