Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Głosuj na całoroczne lodowisko w Mławie w ramach IV Mławskiego Budżetu Obywatelskiego – Projekt NR 1


Głosuj na całoroczne lodowisko w Mławie w ramach IV Mławskiego Budżetu Obywatelskiego – Projekt NR 1 Lodowisko dla dzieci, młodzieży, rodziców i dziadków, dla całych rodzin.


Od kilku dobrych lat, na sesjach Rady Miasta Mława, i nie tylko, poruszany jest temat budowy sztucznego lodowiska. Dyskusja na ten temat kończy się w momencie, kiedy Burmistrz dociera do punktu: koszty budowy i utrzymania lodowiska. Roztaczana jest w tym momencie straszna wizja, wysokiego kosztu takiej inwestycji. Horrendalne ceny, skutecznie odstraszają Radnych do zagłębienia się w tą kwestię i szukania alternatywnych rozwiązań. Budowa, utrzymanie i naprawa lodowiska to niemały koszt dla budżetu miasta.

Nasz pomysł Lodowiska w nowym wykonaniu:

Dzięki pracom wielu naukowców, konstruktorów, badaczy, chemików, możliwe jest wybudowanie sztucznego lodowiska z modyfikowanych tworzyw z grupy poliolefin.

Nowatorska formuła likwiduje problemy, które występowały przy tradycyjnych sztucznych lodowiskach. Czas budowy nowoczesnego lodowiska, z płyt z tworzywa, jest rekordowo krótki.

Cena sztucznego lodowiska o powierzchni do 400 metrów kwadratowych (w zależności od producenta), oraz montażem wynosi: 300 tysięcy złotych.

Po pierwsze niskie koszty utrzymania i eksploatacji. Jest to argument ważny, zwłaszcza dla małych miast/gmin których nie stać na opłacanie sezonowego lodowiska z aparaturą zamrażającą.

Zalety lodowisk syntetycznych.

Po pierwsze: niskie koszty utrzymania i eksploatacji. Jest to argument ważny, zwłaszcza dla małych miast/gmin których nie stać na opłacanie sezonowego lodowiska z aparaturą zamrażającą.
– Po drugie: Nie ma potrzeby zakupu agregatu do mrożenia powierzchni oraz glikolu-to jest zbędne.

Nie ma też potrzeby odświeżania powierzchni lodu, do czego wymagana jest kosztowna maszyna.

Powierzchnia polimeru musi być czyszczona ze zbierającego się na niej brudu, ale wystarczy do tego standardowe urządzenie do czyszczenia gładkich powierzchni, znane chociażby z wielkopowierzchniowych sklepów. Nie jest to sprzęt specjalistyczny i można go wypożyczyć od firm sprzątających.

Założenie zwykłego lodowiska wymaga wielodniowego zamrażania cienkich warstw lodu, aby otrzymać odpowiednio gładką, a jednocześnie zwartą strukturę.

Zaś lodowisko, które proponujemy można:

Lodowisko syntetyczne można rozłożyć w kilka godzin. Niższe są też koszty jego transportu i przechowywania.

Na plus są też względy środowiskowe. Oprócz niskiego zużycia energii, nie używa się freonu lub amoniaku – niebezpiecznych substancji stosowanych w tradycyjnych układach chłodniczych.

Na koniec koronny argument – lodowiska syntetyczne są całoroczne!

Lodowisko może być też wykorzystywane do jazdy na rolkach!

Głosowanie potrwa do 11 lipca br., do godz. 12.00 w Ratuszu. [Tu można pobrać kartę PDF do głosowania]

W razie pytań proszę kontaktować się z Kamilem Przybyszewskim
pod numerem telefonu: 515 460 949

Z wyrazami szacunku
Wnioskodawcy: Pomysłodawcy budowy tężni solankowych – Kamil Przybyszewski i Wiesław Moszczyński.


Ogłoszenie sponsorowane


Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]