Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

XVI Powiatowy Konkurs Ekologiczny. Rekordowe zainteresowanie


W szkółce leśnej w Krajewie, należącej do Nadleśnictwa Dwukoły, podsumowano XVI Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Szlakiem Polskich Parków Narodowych”, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Haliny Rudnickiej w Mławie.


Wzięło w nim udział 572 uczniów z 25 szkół w trzech kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VII i klasy gimnazjalne. Uczestnicy wykonali tematyczne prace plastyczne (m.in. kolaże, rzeźby, maskotki, prezentacje multimedialne) i rozwiązywali niełatwy test z wiedzy o parkach narodowych.

Spośród wielu nagrodzonych, te najważniejsze wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Mieszkowska (SP Stupsk), Patrycja Karsznia i Natalia Golian (SP nr 2 Mława), Adam Nierychlewski (SP Wiśniewo), Kinga Dwurznik, Kornelia Balcerzak, Gabriela Koźlakiewicz, Zuzanna Koźlakiewicz i Aleksandra Piotrkowska (SP nr 7 Mława), Magdalena Osiecka, Marika Sołtysiak i Mikołaj Sarnecki (SP nr 1 Mława), Oliwia Grudzińska i Zuzanna Kaczerska (SP Wieczfnia K.), Zofia Smolińska, Marcelina Merchel, Pola Stawińska i Zofia Kordulewska (SP nr 6 Mława), Maria Langowska, Barbara Jakubowska, Patrycja Gołębiewska, Anna Lewandowska, Marta Murawska i Aleksandra Włodawska (Katolicka SP Mława), Bartosz Dworznicki (SP Bogurzyn), Laura Olszewska (SP nr 4 Mława), Maria Stelmach i Oliwia Wronka (SP Szydłowo), Alina Grabowska (SP Niedzbórz) oraz Oskar Karwiński, Oliwia Olbryś, Patrycja Stypik i Klaudia Rudzińska (SP nr 3 Mława). Najwięcej punktów – maksymalną liczbą – z testu wiedzy otrzymała Dagmara Wroniszewska z Katolickiej SP. Szkoły, które wzięły udział w konkursie, dostały świerki w doniczkach do posadzenia na własnych podwórkach.

Nad przebiegiem konkursu czuwali państwo Larysa Sieńska, Hanna Kanigowska i Dariusz Bartosiewicz.

Nagrody (albumy, atlasy, encyklopedie, przewodniki przyrodnicze) i kiełbaski z rożna ufundowali: burmistrz Mławy, Starostwo Powiatowe, Nadleśnictwo Dwukoły, Zakład Wodociągów, Kanalizacji i Oczyszczalnia Ścieków oraz księgarnia Esej.

MP

Prace nadesłane na konkurs


Zobacz także…

„Moja przygoda w Muzeum”. Rozstrzygnięto regionalny etap Międzynarodowego Konkursu Plastycznego

Nagrodzono uzdolnionych plastycznie uczestników VI edycji konkursu plastycznego im. Hanny Rudzkiej Cybisowej

Na spacer do Dwukół. Imaginarium, hotel dla owadów, ścieżka „bosa stopa”

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x