Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Idą gwałtowne burze. Alert drugiego stopnia dla Mazowsza


Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dziś w Polsce możemy spodziewać się gwałtownych burz z silnymi porywami wiatru, opadami deszczu oraz lokalnie – gradem. Największe natężenie zjawisk prognozowane jest na dzisiejsze popołudnie i noc (z czwartku na piątek) dla obszaru od Śląska przez Polskę centralną po Warmię i Mazury oraz na wschód od tej linii.


Na terenie województwa mazowieckiego obowiązuje dziś alert drugiego stopnia. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h. Miejscami grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Ważność komunikatu:
od 2018-06-21 16:00 do 2018-06-21 22:00

AKTUALIZACJA: 

Sytuacja meteorologiczna: Z zachodu na wschód przemieszcza się dość szybko strefa burz, którym towarzyszą silne porywy wiatru o prędkości 80-100 km/h. Bardzo silny wiatr (w Płocku zanotowano poryw 70 km/h) występuje także przed linią burz. Z burzami związane są również intensywne, ale krótkotrwałe opady deszczu o natężeniu nawet 5-8 mm/10 min. oraz, lokalnie, grad.

Ważność komunikatu:

od 2018-06-21 18:05 do 2018-06-21 21:05:00

fot. pogodynka.pl; aktualizacja

źródło: IMGW-PIB/oprac. red.


Z ostatniej chwili:

Ponad czterdzieści interwencji straży pożarnej. Zerwane dachy i przewrócone drzewa

 

Wichura uderzyła w Mławę. Zniszczenia w mławskim parku

Zniszczenia nie tylko u nas. W powiecie przasnyskim przeszła trąba powietrzna

 

Zobacz także…

Nowe Czarne Punkty na Mazowszu. Jeden przy wyrobisku pożwirowym koło Strzegowa

Susza rolnicza w całej Polsce. Resort rolnictwa uruchamia procedury reagowania

Wkrótce w Dozinach zabraknie słupów dla bocianów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x