Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Biegowe święto. Nosarzewski drugi, Grędziński trzeci


Każdy trening to dla biegacza święto, wspólnie lub samotnie można oddać się ulubionemu zajęciu. Nie inaczej jest w przypadku zawodów. W Ciechanowie zdają sobie z tego sprawę, dlatego imprezę, która odbyła się w niedzielę 17 czerwca, nazywali Ciechanowskie Święto Biegania.


Zorganizowana po raz trzeci, zgromadziła na starcie kilkuset uczestników. Wszystko zaczęło się od zmagań dzieci (na dystansie 400 i 800 metrów walczyli Jakub Korytowski, Jakub Sobiecki, Zuzanna Korytowska, Robert Kubalski, Franciszek Kucki, Gabriela Zembrzuska, Julia Olszewska i Emilia Łusiak), jednak wszyscy oczekiwali na najważniejsze zmagania. Te nastąpiły na dystansie 10 kilometrów oraz półmaratonu. Uczestnicy obu ruszyli na trasę o równej godzinie.

Na krótszym odcinku rywalizowało 172 zawodników. Jako pierwszy linię mety przekroczył Paweł Tymiński z Mińska Mazowieckiego. Na trzecim miejscu finiszował najlepszy z naszych reprezentantów Kamil Grędziński ze Zdroi (Twister Team). Na kolejnych pozycjach uplasowali się Marcin Karwowski (piąty – w kategorii M20-29 drugi), Paweł Łusiak (trzydziesty drugi), Rafał Włodarski (trzydziesty dziewiąty), Michał Gapski (pięćdziesiąty ósmy), Monika Kucka (sześćdziesiąta czwarta – pierwsza w kategorii K 35-39), Agnieszka Szemplińska (siedemdziesiąta ósma – trzecia w kategorii K40-44), Agnieszka Korytowska (osiemdziesiąta druga – druga w kategorii K 35-39), Piotr Szempliński (dziewięćdziesiąty ósmy), Anna Sokołowska (111 pozycja –pierwsza w kategorii K50-54), Alicja Szulc (129 pozycja), Dorota Kubalska (135 pozycja), Marta Zembrzuska (137 pozycja) oraz Katarzyna Grzywińska (149 pozycja).

W półmaratonie mogliśmy liczyć przede wszystkim na Konrada Nosarzewskiego. Stoczył zacięty bój o prymat z Krzysztofem Żebrowskim. Ostatecznie zwycięsko z konfrontacji wyszedł konkurent z Makowa Mazowieckiego (okazał się lepszy o trzydzieści dwie sekundy). Stupszczanin był drugi, natomiast na kolejnych lokatach uplasowali się m.in. Paweł Rapacki (79), Michał Tomiło (80) oraz Paweł Kubalski (96).

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Rzetelny
Rzetelny
3 lata temu

Brawo Konrad! Ale od kiedy to panie są ujęte razem z panami? Cos tu nie gra.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x