Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Biegowe święto. Nosarzewski drugi, Grędziński trzeci


Każdy trening to dla biegacza święto, wspólnie lub samotnie można oddać się ulubionemu zajęciu. Nie inaczej jest w przypadku zawodów. W Ciechanowie zdają sobie z tego sprawę, dlatego imprezę, która odbyła się w niedzielę 17 czerwca, nazywali Ciechanowskie Święto Biegania.


Zorganizowana po raz trzeci, zgromadziła na starcie kilkuset uczestników. Wszystko zaczęło się od zmagań dzieci (na dystansie 400 i 800 metrów walczyli Jakub Korytowski, Jakub Sobiecki, Zuzanna Korytowska, Robert Kubalski, Franciszek Kucki, Gabriela Zembrzuska, Julia Olszewska i Emilia Łusiak), jednak wszyscy oczekiwali na najważniejsze zmagania. Te nastąpiły na dystansie 10 kilometrów oraz półmaratonu. Uczestnicy obu ruszyli na trasę o równej godzinie.

Na krótszym odcinku rywalizowało 172 zawodników. Jako pierwszy linię mety przekroczył Paweł Tymiński z Mińska Mazowieckiego. Na trzecim miejscu finiszował najlepszy z naszych reprezentantów Kamil Grędziński ze Zdroi (Twister Team). Na kolejnych pozycjach uplasowali się Marcin Karwowski (piąty – w kategorii M20-29 drugi), Paweł Łusiak (trzydziesty drugi), Rafał Włodarski (trzydziesty dziewiąty), Michał Gapski (pięćdziesiąty ósmy), Monika Kucka (sześćdziesiąta czwarta – pierwsza w kategorii K 35-39), Agnieszka Szemplińska (siedemdziesiąta ósma – trzecia w kategorii K40-44), Agnieszka Korytowska (osiemdziesiąta druga – druga w kategorii K 35-39), Piotr Szempliński (dziewięćdziesiąty ósmy), Anna Sokołowska (111 pozycja –pierwsza w kategorii K50-54), Alicja Szulc (129 pozycja), Dorota Kubalska (135 pozycja), Marta Zembrzuska (137 pozycja) oraz Katarzyna Grzywińska (149 pozycja).

W półmaratonie mogliśmy liczyć przede wszystkim na Konrada Nosarzewskiego. Stoczył zacięty bój o prymat z Krzysztofem Żebrowskim. Ostatecznie zwycięsko z konfrontacji wyszedł konkurent z Makowa Mazowieckiego (okazał się lepszy o trzydzieści dwie sekundy). Stupszczanin był drugi, natomiast na kolejnych lokatach uplasowali się m.in. Paweł Rapacki (79), Michał Tomiło (80) oraz Paweł Kubalski (96).

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Rzetelny
Rzetelny
5 lata temu

Brawo Konrad! Ale od kiedy to panie są ujęte razem z panami? Cos tu nie gra.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x