Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sanktuarium w Ratowie zaprasza. Zobacz bogaty i ciekawy program Dni Świętego Antoniego


Dni Świętego Antoniego organizowane są przez sanktuarium w Ratowie od ośmiu lat. Ich najważniejsze wydarzenie to uroczystości odpustowe ku czci Padewskiego Lekarza Dusz. Ponadto w programie przewidziano zwiedzanie zespołu klasztornego oraz warsztaty poświęcone jego historii. Dni zakończy rodzinny piknik patriotyczny, którego zwieńczeniem jest tradycyjnie plenerowe widowisko historyczne „Ratowo 1920”.


Dni św. Antoniego rozpoczną się we wtorek, 12 czerwca, o godz. 18.00 uroczystymi nieszporami.

W środę, 13 czerwca, o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta suma odpustowa, której będzie przewodniczył ks. prof. inf. Wojciech Góralski. Zarówno po nieszporach jak i po sumie tradycyjnie nastąpi poświęcenie lilii i chlebków św. Antoniego.

Na sobotę 16 czerwca o godz. 17.00 zaplanowano zwiedzanie z przewodnikiem ratowskiego kompleksu oraz warsztat „Ratowo – czas zatrzymany w murach”.

Dni zakończą w niedzielę 17 czerwca Ratowskie Spotkania Patriotyczne. Uroczystości zainaugurowane zostaną o godz. 13.00 mszą św. w intencji obrońców Ojczyzny, pod  przewodnictwem rektora sanktuarium, ks. Bogdana Pawłowskiego. Na godzinę 14.00 zaplanowano koncert „Białe róże”, w wykonaniu zaprzyjaźnionych z sanktuarium mławskich muzyków Marty i Pawła Stawińskich, o godz. 15.00 zostanie przeprowadzony warsztat poświęcony sztuce okresu rokoko pt. „Płonące rokoko ostatni płomień baroku”. Następnie o godz. 15.30 odbędą się pokazy musztry i wyszkolenia kawaleryjskiego w wykonaniu członków stowarzyszenia Krechowiacy oraz jeźdźców ze stajni Tarpan. Na godzinę 16.30 przewidziano główną atrakcję pikniku – plenerowe widowisko historyczne „Ratowo 1920”, które wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Patronat honorowy nad uroczystościami objął Biskup Płocki Piotr Libera, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Starosta Mławski Włodzimierz Wojnarowski. Przedsięwzięcie współfinansowane jest ze środków Województwa Mazowieckiego.

 – Dni św. Antoniego na stałe wpisały się już w kalendarz wydarzeń powiatu mławskiego. W tym roku organizujemy je po raz ósmy. Zależy nam, by ich idea była bliska nauczaniu św. Antoniego – patrona ratowskiego sanktuarium. Dlatego w tym czasie szczególnie zachęcamy do spowiedzi, modlitwy, udziału w Eucharystiach ale również do wspólnego odpoczynku, poznawania bogatej historii tych terenów ale też siebie nawzajem, w duchu braterstwa i życzliwości dla każdego człowieka – podkreśla ks. kan. Bogdan Pawłowski, zapraszając do jak najliczniejszego udziału w Dniach św. Antoniego.

źródło: Sanktuarium Diecezjalne św. Antoniego z Padwy w Ratowie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x