Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Łukasz Rogowski i Sebastian Zalewski z parafii św. Jana Kantego otrzymali święcenia diakonatu


Łukasz Rogowski i Sebastian Zalewski pochodzący z parafii św. Jana Kantego w Mławie znaleźli się pośród  sześciu innych alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, którym 2 czerwca br. w katedrze płockiej biskup Mirosław Milewski udzielił święceń diakonatu.  


Biskup życzył, aby diakoni poczuli „piękno i moc wejścia w żywą historię diecezji płockiej”, wejścia do Kościoła św. Stanisława Kostki. Zaznaczył też, że nie byłoby sześciu nowych diakonów płockich, gdyby nie współpraca z Duchem Świętym tak wielu ludzi m.in. rodzin, nauczycieli, księży.

Święcenia diakonatu przyjęli: Tomasz Gerek z parafii św. Jana Chrzciciela w Obrytem, Bogdan Kołodziejski z parafii św. Jakuba Apostoła w Płocku-Imielnicy, Łukasz Rogowski z parafii św. Jana Kantego w Mławie, Leszek Rutkowski z parafii św. Stanisława Kostki w Pułtusku, Sebastian Zalewski z parafii św. Jana Kantego w Mławie.

W uroczystości w bazylice katedralnej uczestniczyli m.in. rodzice diakonów, ich proboszczowie, wykładowcy WSD wraz z opiekunem rocznika ks. kan. dr. Andrzejem Leleniem. Oprawę muzyczną zapewnił Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses oraz Brass Quintet Canzona.

Nowi diakoni Kościoła płockiego będą mogli m.in. czytać podczas Mszy św. Ewangelię, głosić kazania, przewodniczyć modlitwom, udzielać chrztu, błogosławić śluby, udzielać Komunii św., nosić wiatyk chorym, przewodniczyć obrzędowi pogrzebu, spełniać dzieła miłosierdzia. W czasie obrzędu święceń diakonatu złożyli też przyrzeczenia codziennego odmawiania Liturgii Godzin (brewiarza).

źródło i fot.: diecezjapłocka.pl

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Z bliska
Z bliska
5 lata temu

Wólka ma ze swego grona mieszkancowy, KSIĘŻY, ale najgorsze jest to że ma wśród swych ziomków także złodziei ktorzy okradają plyty nagrobne z kwiatów.Czyżby to ci co odpoczywają na tych laweczkach, ze zmeczenia, odpoczno wytrzezwiejo i ruszają na łowy, bo zabraklo na alpage i zabraniają kwiaty nagrobne,

Kros
Kros
5 lata temu
Reply to  Z bliska

Do Z bliska. Kim trzeba być, aby pod takim artykułem dać taki komentarz?? Nawet tu jad musisz wylewać? Ze swojej strony życzę młodym ludziom wyznaczonym przez Boga aby nie ulegli ludzkim ułomnościom i wytrwali w swoich święceniach niosąc dobre słowo innym

z bliska
z bliska
5 lata temu
Reply to  Kros

Kim trzeba być odpowiem CI: Trzeba być po prostu normalnym człowiekiem, ja nie mam nic do KSIĘŻY—SZCZĘŚĆ BOŻE W DALSZEJ POSŁUDZE NA RZECZ WIERNYCH, W PARAFIACH W KTÓRYCH ZACZNĄ POSŁUGĘ. uważałem że przy takiej okazji, należy pisać o tym złodzieju,który okrada wólczańskie nagrobki, w takim razie sam się zastanawiam, kogo ty bronisz bo jeśli złodzieji to znajdz sobie inne zajęcie, chyba że tą KASTĘ reprezentujesz swym POSTEM czy naprawdę nie jest ci wstyd że bierzesz w obronę takich lumpów, którzy aby mieć na flaszkę pozwalają sobie kraść nagrobne kwiaty. TEN TWÓJ POST BARDZO ZLE O TOBIE ŚWIADCZY… a z twego nicku to najlepiej lubię ROWERY KROS które mają swą markę której ty nie dorównasz….

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x