Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Rodzinne śpiewanie w przedszkolu na Hożej


Dziesięć rodzinnych zespołów na scenie, różnorodny repertuar a także mnóstwo pozytywnej energii, uśmiechu i radości przyniósł wszystkim Konkurs Piosenki „Rodzinne Śpiewanie”. Szczególne wyróżnienie przypadło w nim Mai Nowotczyńskiej, kończącej w tym roku szkolnym edukację przedszkolną.


Dnia 25 maja 2018r w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr3 odbył się III Konkurs Piosenki ,,Rodzinne Śpiewanie’’. Zostali zaproszeni wszyscy rodzice dzieci 5 i 6 letnich (8 grup), a  sala wypełniła się po brzegi. W jury zasiadł Pan Dyrektor Mariusz Lempek, Pani wice Dyrektor Jolanta Tyl, Pani Anna Kaszubska-nauczycielka rytmiki w przedszkolu i Pani Dorota Gadomska nauczycielka.

 Konkurs rozpoczął się tańcem rodziców wraz z dziećmi do piosenki Garou, następnie zaprezentowało się 10 zespołów, które śpiewały przy podkładzie muzycznym lub własnym akompaniamencie. Występowały dzieci 5 i 6 letnie wraz ze swoimi mamusiami i tatusiami, dziadkami i rodzeństwem. Repertuar był różnorodny, od piosenki dziecięcej: ,,A ja wolę swoją mamę ’’, ,, Jesteśmy jagódki ’’,,Kaczka Dziwaczka’’, ,, Żegnaj przedszkole’’, ,, Jestem tu robię co chcę’’, ,,Osioł Stefan’’, ,, Moja wesoła rodzina’’, jak również patriotycznej ,, Sen o Warszawie’’, po rozrywkową ,, Więc chodź pomaluj mój świat’’. Wszystkie zespoły otrzymały statuetki i dyplomy za zajęcie I miejsca. Szczególnie wyróżniliśmy Maję Nawotczyńską, która kończy edukację przedszkolną i wręczyliśmy jej prezent za jej osiągnięcia wokalne. Tylko w tym roku zdobyła I miejsce w XIII Powiatowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, I miejsce w V Międzyszkolnym Konkursie Piosenki ,,Gwiazdy to My’’ w Działdowie, III miejsce w XVI Ogólnopolskim Konkursie Piosenki ,,Tulipanada 2018’’, I miejsce w Konkursie Języka Angielskiego w Bajkowym Dworku.

Tego dnia mieliśmy jeszcze jedną uroczystość ,,Dzień Rodzica’’. Dzieci zatańczyły i zaśpiewały piosenki dla mamy i taty i wręczyły rodzicom róże. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na koniec dzieci zaśpiewały rodzicom ,,Sto Lat’’. Konkurs Rodzinne Śpiewanie przygotowały panie Katarzyna Sęczkowska i Katarzyna Czarnomska.

źródło i fot. MPS nr 3

oprac. red.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x