Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
meblolux

Agresywny pies znów na wolności


Kilka tygodni temu pisaliśmy o agresywnym psie, należącym do kobiety mieszkającej na ulicy Górnej, który pogryzł kilka osób. Pies nie był szczepiony i po ostatnim wypadku pogryzienia spacerowiczki trafił na obserwację do Powiatowego Lekarza Weterynarii. Po jej zakończeniu psa zabrała właścicielka i jak twierdzi, wywiozła na wieś, choć nadal nie został zaszczepiony przeciw wściekliźnie. Czy jednak na pewno pies już nie jest groźny?

jmj7 czyszczenie kostki brukowej i elewacji Mława i okolice
Reklama


– Obserwacja psa zakończyła się 29 kwietnia i nie stwierdzono objawów wścieklizny. Właścicielka, która uprzednio mówiła, że nie radzi sobie z opieką nad psem i chce go uśpić, teraz zadeklarowała, że zawiezie go do rodziny na wieś. Nie wiemy gdzie dokładnie. To decyzja właścicielki, my możemy tylko wnioskować o kolejne kary, jeżeli pies nie będzie właściwie zabezpieczony – wyjaśnia Karolina Tomaszewska zastępca Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Według opisów świadków i ofiar pogryzienia, pies, choć nie był duży,  był bardzo agresywny. Czatował i rzucał się na upatrzoną ofiarę.  Po zgłoszeniu sprawy na policję i zabraniu psa na obserwację, właścicielka deklarowała wolę uśpienia zwierzęcia. W sprawie braku odpowiedniego zabezpieczenia psa, będącego wykroczeniem policja wszczęła i prowadzi postępowanie.

– W przedmiotowej sprawie w KPP w Mławie, prowadzone jest postępowanie w sprawie o wykroczenie z art. 77 KW – nie zachowanie środków ostrożności przy trzymaniu psa. Na chwilę obecną nie został jeszcze zebrany w tej sprawie cały materiał dowodowy – trwa przesłuchiwanie pokrzywdzonych – informuje mł. asp. Aneta Prusik z KPP Mława.

Tak więc służby wykonują swoje obowiązki, zgodnie z przepisami, to okazuje się, że w takim przypadku wszystko jednak zależy od woli właścicielki psa. Zakładając, że jej deklaracja o wywiezieniu psa na wieś jest prawdziwa, to czy pies w wiejskich warunkach zmieni charakter? Może szybko przyłączy się do tych bezdomnych, atakujących wszystko co da się schwytać. Obawy co do dalszego ciągu tej historii wyraził pan Zenon, mąż ostatnio pogryzionej kobiety, dzwoniąc do redakcji. Okazuje się, że  zarówno policja jak i weterynaria podejmą dalsze działania dopiero w przypadku następnego zgłoszenia o pogryzieniu. Pozostaje tylko nadzieja, że tak się nie zdarzy.

JK

zobacz także:

Czworonożny agresor pokąsał kilka osób na ulicy Górnej

Udostępnij:
Media Expert Mława
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

10
KOMENTARZE

avatar
1500
NORMALNY
Gość
NORMALNY

Czy Pani robi to na złość nam sąsiadom,pies jest chory i trzeba go oddać do schroniska a PANI GO KRZYWDZI TAK JAK I SPOŁECZEŃSTWO.i co PANI UGRA ?

normalny
Gość
normalny

Pies tyle osób pokaleczył i dalej będzie to robił bo jest chory i Pani mu robi wielką krzywdę.Niech go Pani odda do schroniska póki nie jest za póżno a zajmą się nim specjaliści.Komu Pani robi na złość nam sąsiadom ?

Jacek
Gość
Jacek

ile jeszcze osób będzie cierpieć przez panią i jej psa?Czy Pani rozum straciła albo ma za dużo kasy.NIEDŁUGO PEWNIE SUMKA ZNIKNIE Z KONTA.POSZKODOWANI NIE WYBACZĄ.

ZDZIWIONY
Gość
ZDZIWIONY

CZY WŁAŚCICIELKA PSA MA DZIECI? DZIAŁDOWO ALBO OSTRÓDA NA 1ROK DO WIĘZIENIA.TO BY I INNYCH NAUCZYŁO.

sąsiad
Gość
sąsiad

Marcina powinien pies ugryżć w pupę to by głupot nie pisał.

sąsiad
Gość
sąsiad

Tak karać surowo żeby zabolało jak pogryzienie przez jej psa.

SĄSIAD
Gość
SĄSIAD

Masakra.Pani leczy ludzi?MINĘŁA SIĘ Z POWOŁANIEM.

Maria
Gość
Maria

Pani jest nieodpowiedzialna.Karać nie żałować.

Jan
Gość
Jan

Te grypser z marchewą w …. uważaj żebyś nie zaciążył.

Marcin
Gość
Marcin

Podobno grypsowal w Działdowie i za dobre sprawowanie kontroli wyszedł na wolność .