Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wkrótce w wydziale komunikacji i geodezji opłaty wniesiesz kartą


Skarbnik Powiatu – Elżbieta Kowalska


Mławskie starostwo przystępuje do ministerialnego programu „Płatności bezgotówkowe w jednostkach administracji publicznej”. W jego ramach starostwo ma otrzymać bezpłatnie co najmniej jeden terminal płatniczy. W ramach płatności elektronicznych można będzie opłacić należności z tytułu rejestracji pojazdów i opłaty geodezyjne. Funkcjonować też będzie płatność poprzez stronę internetową.

Pewnym kłopotem jest jednak to, że starostwo powiatowe obsługuje mieszkańców aż w trzech budynkach. Największy kłopot z wniesieniem opłat mają mieszkańcy załatwiający sprawy w wydziale komunikacji i geodezji. W budynku wydziału komunikacji przy ulicy Wyspiańskiego mieści się kasa, ale jest ona czynna jedynie do godziny 14 – tej. Osoby rejestrujące pojazdy po tej godzinie nie mają już możliwości wnieść opłaty na miejscu. Jeszcze bardziej utrudnione jest wnoszenie opłat w wydziale geodezji, mieszczącym się przy ulicy Stary Rynek. Tam nie ma kasy, petenci wnoszą zwykle opłaty przechodząc do najbliższego banku.

Teraz za pomocą elektronicznego systemu płatności, należności można będzie uregulować na miejscu. Jest jednak pewien szkopuł. W programie przewidziano tylko jeden terminal dla danej jednostki administracji publicznej. Mławskie starostwo, tłumacząc swoją specyficzną sytuację, wystąpiło o trzy, mając nadzieję, że po negocjacjach uda się otrzymać dwa, naprawdę niezbędne dla wspomnianych dwóch wydziałów. Uruchomienie tego systemu płatności stało się możliwe, dzięki nowo podłączonej linii światłowodowej w starostwie.

Podjęta jednogłośnie przez radnych powiatowych na kwietniowej sesja uchwała w sprawie dopuszczenia zapłaty należności stanowiących dochody budżetu Powiatu Mławskiego instrumentem płatniczym, otwiera drogę do dalszych, już konkretnych ustaleń.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
WOJCIECH
WOJCIECH
6 lata temu

Mlawski wydzial komunikacji to komedia, kolejki na pół dnia, Panie Burmistrzu, Panie Dyrektorze Wydzialu komunikacji, zrobcie cos z tym, ten wydzial dziala jak w komunie. Niech przyjmuja dokumenty 2-3 osoby zeby to szlo z zyciem do przodu. Ja wiem ze wam sie niechce nic robic ale my tracimy tam cale dnie….

Jarząbek
Jarząbek
6 lata temu
Reply to  WOJCIECH

Tu akurat burmistrz nie ma nic do powiedzenia. Wydział Komunikacji to działka Starosty, a PSL jak wiadomo siedzi głęboko w PRL.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x