Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Będzie kontrola wykorzystania „korkowego” przez MDK. Nie wszyscy radni jej chcieli


Radni zdecydowaną większością głosów przyjęli wniosek złożony przez Henryka Kacprzaka o skontrolowanie przez komisję rewizyjną sposobu wykorzystania dotacji pochodzącej z opłat właścicieli sklepów za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, tzw. „korkowego”. Jako jedyny przeciw temu wnioskowi zagłosował Ryszard Prusinowski, przewodniczący komisji rewizyjnej, której zlecona zostanie ta kontrola.


Radny Kacprzak składając na wczorajszej sesji rady miasta wniosek o przeprowadzenie kontroli, uzasadniał, że nieprawidłowe wykorzystanie tych środków stwierdziła Komisja Rodziny i Spraw Społecznych w roku 2017, a taki fakt rodzi odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych i zachodzi potrzeba kontroli wykorzystania tej dotacji od momentu, od którego MDK ją otrzymywał. Według radnego MDK otrzymywał taką dotację od 2012 roku.

Być może właśnie sformułowanie o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych wzbudziło wśród radnych wątpliwości. Wyraził je radny Janusz Wiśniewski twierdzeniem, że od stwierdzania naruszenia dyscypliny są inne organy np. Regionalna Izba Obrachunkowa.

Z kolei stanowiska wnioskodawcy bronił radny Jerzy Rakowski, podnosząc, że rolą komisji rewizyjnej nie jest orzekanie o naruszeniu dyscypliny, a jedynie kontrola wydatków i w tym przypadku należy ją zlecić.

Ostateczny wynik głosowania był dla wnioskodawcy pomyślny, choć okazało się, że nie wszyscy radni uznali za słuszne skontrolować wydatki MDK. 13 radnych zagłosowało za wnioskiem o zlecenie komisji rewizyjnej kontroli. Jako jedyny przeciw wnioskowi zagłosował przewodniczący Komisji Rewizyjnej radny Ryszard Prusinowski, który wcześniej jednak nie wyraził swoich zastrzeżeń. 3 radnych wstrzymało się od głosu.

Przypomnijmy, podczas posiedzeń komisji Rodziny i Spraw Społecznych zakwestionowana została prawidłowość wykorzystania dotacji udzielonej w roku 2017, a Miejski Dom Kultury musi zwrócić do budżetu miasta ponad 33 tys. zł.

JK

Zobacz także:

MDK źle wykorzystał „korkowe”. Musi zwrócić ponad 33 tys. zł

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
34 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Lipek
Lipek
3 lata temu

Jak mam wybierać pomiędzy Kowalewskim a PiS-em (Kiełbińskim albo Polem), to wolę Kowalewskiego.

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
3 lata temu
Reply to  Lipek

Mozesz he he

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Lipek

No tak Lipek twój wybór, wpadniesz z deszczu wprost pod rynnę.

kadet
kadet
3 lata temu

Na tą chwilę tylko jedyny Kowalewski powiedział jednoznacznie, że będzie kandydował. Jakoś kontrkandydatów nie widać. Wygląda więc na to, że jak tu ktoś z komentarzu napisał „złotousty” będzie następną kadencję.

Marcin
Marcin
3 lata temu
Reply to  kadet

No jak się tylko objawi jakiś kandydat – konkurent dla Kowalewskiego, to dopiero będzie atakowany. Będą wymyślać i krytykować ile wlezie. I w internetach i na żywo. Będzie że za młody, że nie ma doświadczenia albo że za stary albo jeszcze coś… Tak złotousty pewnie wygra.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  kadet

—-chodzą słuchy że w Mławie ma być sześciu kandydatów na Burmistrza, a jedna waż postać ma być przywieziona w teczce przez Pana Wąsika…..Nowogrodzka czuwa i z lokalnej pisowskiej świty wybierze nam kandydata na Burmistrza, nie wiem czy to prawda ale jednym z kandydatów ma być Najlepszy Radny Dużmański, który po tym sukcesie chodzi z głową w chmurach, i nie chce już wspierać Kowalewskiego, po prostu nie poznaje ludzi na mieście.

taka prawda
taka prawda
3 lata temu

Proszę Państwa PiS mi nie osobiście przeszkadza (każdy ma prawo) ale w tym przypadku jeśli to będzie twarz pana K. jestem rozgoryczony. Przecież ten pan nawet nie potrafił obronić pozycji radnego, mizerny wynik wyborczy w poprzednich wyborach. Jeśli to prawda że zakładał Platformę Obywatelską w naszym mieście to ja mówię stanowczo: Nie wyrażam zgody, protestuję i będę głosował na pana Kowalewskiego z przykrością to wyraźnie podkreślam.

Wyborca
Wyborca
3 lata temu

Burmistrz myślał na ostatniej sesji, że znów sprowadzi niewygodnego mu radnego do parteru. Myślał, że zrobi to starą metodą: atakiem, ośmieszeniem i rzekomym wykazaniem niewiedzy. Tak traktował niektórych radnych od lat (o czym wspomniał też Rakowski) Jednak radny Pol go zaskoczył i odpowiedział mu tak jak trzeba. Brawo Panie radny Pol.
Że jest z PiS-u? Co z tego, można nie lubić PiS-u, ale to przecież samorząd,a nie polityka ogólnopolska.
Nie wybierzemy złotoustego na następną kadencję

Obserwująca obrady.
Obserwująca obrady.
3 lata temu
Reply to  Wyborca

Wybierzemy tego komu zaufają mławianie. Reprezentantów PIS-u jako kandydatów nie bierze się pod uwagę. Pol ma za mało doświadczenia i wiele jeszcze musi się nauczyć. A że stanął po stronie niedouka K. to tylko świadczy o jego niezdecydowaniu i lawirowaniu po powierzchni różnych wniosków.

Obserwujący obrady.
Obserwujący obrady.
3 lata temu

Jak Kowalewski zaczynał swoją pierwszą kampanię wyborczą, to też miał za mało doświadczenia. Na tyle za mało, że na spotkaniu wyborczym – wiem, bo byłem, powiedział, że „dzieli ludzi na mądrych i głupich”. Więc jak widać doświadczenie się zdobywa później. Pozdrawiam.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Wyborca

Naiwny Wyborco, powinienes wiedziec, przekazy dzialania w samorzadach ido prosto z centrali Nowogrodzka, poprzez przedstawicieli na dany teren, a w Mlawie jest nim nie kto inny jak Senator Jan Maria Jackowski ktorego mozna codziennie zobaczyc w tvp i tvn i polsacie jako dyzurnego komentatora Pisowskich dzialan. A o tym Panu pisano juz na tym portalu, niezbyt ciekawie.

Trol
Trol
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Chłopie ty masz jakas obsesje juz ci kiedyś pisałem ty naprawde myslisz ze to zwarcie w. Twojej glowie jest kierowane z nowogrodzkiej za pomocą fal radiowych ?

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Trol

Powinno do ciebie dotrzeć, że to nie są żadne obsesje, ani co do osoby Senator, ani co do PIS jedynie słusznej Partii DOBREJ DOJNEJ ZMIANY. To są fakty które obserwuje się co dzień, zdejmij te klapki z oczu i zacznij postrzegać rzeczywistość taką jaka ona jest. A nie taką jaką proponuje swym działaniem–ze złym skutkiem PIS.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

„Dojna zmiana” – jakież to oklepane panie… jak tam panu na imię: bo już się pogubiłam 😀

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Czy jednemu psu na imię BUREK—-tak oklepany ten slogan, a widać, że jeszcze nie dotarł do Twej łepetyny. A IMIĘ ME TO ANTONI, ANTONI, SZANOWNY PANIE!!!!! myślę że zaspokoiłem Pańsko ciekawość.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Obecny burmistrz skąd miał wskazówki. Ktoś mówił o kurnikach

Mirka
Mirka
3 lata temu

Radny Poll jest z PiSU i wolno mu wszystko, atakować Burmistrza , radnych itd. Niestety tak to wygląda !

Xyz
Xyz
3 lata temu
Reply to  Mirka

Jaki atak obejrzyj. relację z sesji radny Pol zapytał tylko o wsparciem mlawianki a to wywolalo frustrację widze ze według tego pana każde zdanie w jego kierunku to atak

Sceptyk
Sceptyk
3 lata temu
Reply to  Mirka

Tak! To jest PiS-ior! Gdyby się nie słuchał Łukasików i innych przedstawicieli aparatu jedynej słusznej partii, to może byliby z niego ludzie a tak kolejny „twardogłowy” 🙁

niezależny
niezależny
3 lata temu

Kiełbiński i Burmistrz dogadani? Nie chce mi sie wierzyć…

LPV
LPV
3 lata temu

Chodzą słuchy, że Kiełbiński dogadał się z Kowalewskim. Pewnie wystartuje on jako kandydat PiS ale w przyszłej kadencji ma być v-ce burmistrzem.

taka prawda
taka prawda
3 lata temu
Reply to  LPV

Pan kiełbiński zakładał Platformę Obywatelską, teraz w PiS, za chwilkę Pan Bóg jeden wie. kameleon ci on…Wstyd Panie wstyd waćpan…nie godzi się tak czynić. Bardzo brzydko.

an...
an...
3 lata temu

Juz niedługo inny Burmistrz Kiełbiński zrobi z tym porządek.

an...
an...
3 lata temu
Reply to  an...

On to jest prawnik. Pasuje. Tyle spraw zagmatwanych obecnie w ratuszu. Ścieki, muzeum.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  an...

Zanim wrzucisz do urny kartę z nazwiskiem nowego Burmistrza z nazwiskiem Kiełbiński– mocno się zastanów, posłuchaj i popatrz co się wokół ciebie dzieje, i jak działa partia którą reprezentuje Kiełbiński, —an bierz pod uwagę także to aby czasami ten Pan nie zrobił z tobą tego porządku, a że się dogadali to więcej niż pewne. BROŃ NAS PANIE BOŻE PRZED TAKIM DUETEM.

Romb
Romb
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Zgadzam się z powyższym komentarzem. Trzeba szukać trzeciego wariantu.

Patryk
Patryk
3 lata temu

Dlaczego burmistrz atakuje radnych? Boi się, że przegra? Chce ich uciszyć? Macie jakieś pomysły?

Czytelnik
Czytelnik
3 lata temu
Reply to  Patryk

Powodów może być wiele. Znam osobiście Pana Burmistrza i w ostatnim czasie jego zachowanie jest co najmniej dziwne.
Pomijam fakty polityki lokalnej. Ale sposób rozmowy z drugim człowiekiem, obrażanie się jeśli masz inne zdanie niż on i udawanie że nie ma problemu tam gdzie on jest jest co najmniej dziwne.
Na ostatniej radzie SENIORA Pan burmistrz chwalił się swoimi zaslugami w zakresie polityki senioralnej. Mówił że dom dziennego pobytu to jego zasługa że karta SENIORA to jego działanie że imprezy w Parku dla seniorów to On. Wielu nie zgodziło się z tymi słowami bo przecież o domu SENIORA lata temu mówili członkowie pogodnego uśmiechu, bo przecież potańcowki w Parku dwa lata temu reaktywował AS a dom kultury je przejął.(…wymoderowano)

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Patryk

Tak mam pomysl, aby mlawianie w szczegolnosci mlodzi, gremialnie ruszyli do urn, aby frekwencja, wyniosla minimum 70%, no i przy nazwisku Zlotoustego, oby bylo jak najwiecej skreslen, tylko tak mozemy zmienic ten wieloletni uklad, i wprowadzic nowe.MLAWA, potrzebuje zmian!!!!!

Melania
Melania
3 lata temu
Reply to  Patryk

Ano dlatego,ze sa tacy radni,ktorym sie nie podoba wiele rzeczy i wytykaja to burmistrzowi.Ci co go popieraja to sa albo Ci ktorzy dobrze na tym wychodza,albo Ci ciemni,ktorzy pojada na wycieczke darmowa.Ot i cala prawda o radnych.A burmistrz i radny K.obydwaj sa po studiach od fikolkow.Znaja sie od dawna,ale rywalizuja tez od dawna.

Marcin
Marcin
3 lata temu

W końcu widać, że Panowie radni się przygotowują do dyskusji, W końcu pan radny Pol i pan radny Rakowski stanęli w jednym froncie i wzajemnie się popierali w dyskusji. W końcu mądrze i rozsądnie odpowiedziano burmistrzowi, że to on jest od pozyskiwania środków UE i że powinien być dobrym menadżerem i znać potrzeby miasta i umieć je zaspokoić. Na to Złotousty już nie miał argumentów merytorycznych (coś tylko tłumaczył, że go zaatakowano i próbował dzielić radnych na tych dobrych i „totalną opozycję”). I oczywiście wyborcy ocenią Złotoustego przy urnie.

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
3 lata temu
Reply to  Marcin

Raczej podział na pokorne iele co dwie krowy ssie polecam oswiadczenia majatkowe i tych ktorzy chcą żeby mmiasto rozwijało sie szybciej

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Buta ……………w wykonania bsk bezprecedensu to jak zatakował personalniem Rakowskiego Pola a nastepnie Przybyszewskiego bezprecedensu !!!!
Panie radny mam nadzieje ze kontrola bedzie rzetelna ze sprawdzicie tez mosir i wycieczki
Prosze tego pilnować na reszte radnych nie ma co liczyc s

Mirek
Mirek
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Chcial rozegrac wczoraj przewodniczacego zarzadu osiedla. Myslalem ze pan przewodniczacy da sie podejsc i pokloci sie z czlonkinia zarzadu.
Nie udala sie intryga panie burmistrzu. Nie udala

34
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x