Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Major Józef Węgiel odszedł na wieczną wartę


Zmarł major Józef Węgiel, ostatni żołnierz  20. Dywizji Piechoty broniącej Mławy we wrześniu 1939 roku. Major Węgiel za miesiąc skończyłby 104 lata, niestety nie doczekał swoich urodzin, zmarł w czasie Świąt Wielkanocnych.


Major Józef Węgiel wielokrotnie gościł w Mławie podczas kolejnych rekonstrukcji Bitwy pod Mławą. Był żołnierzem  80 pułku piechoty Strzelców Nowogródzkich i walczył pod pod Mławą, Zegrzem i Warszawą. Był ostatnim żyjącym żołnierzem z 20 Dywizji Piechoty tzw. „Żelaznej Dywizji”. Jeszcze rok temu cieszył się dobrym zdrowiem i odbierał z rąk komendanta WKU w Ciechanowie pułkownika Krzysztofa Futymy nominację na stopień majora nadaną przez Ministra Obrony Narodowej.

Bohater spod Mławy mieszkał wraz z synem, synową i wnuczką w Jeziorze, za Częstochową.

Cześć Jego pamięci!

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x