Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Święto Nauk Przyrodniczych – by rozbudzić ciekawość świata


Święto Nauk Przyrodniczych w SP 3 to czas wypełniony zabawą urozmaiconą szeregiem atrakcji i ciekawych wyzwań naukowych. Matematyka i przedmioty przyrodnicze ukazane zostały w atrakcyjnej formie.

Sprzedam Piec


W ostatnich dwóch miesiącach w szkole można było zauważyć wzmożoną działalność uczniów w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych. Grupa pod opieką nauczyciela techniki wzięła udział w zajęciach z programowania komputerowego w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Mławie. Natomiast młodzież klas trzecich i klasa siódma uczestniczyli w warsztatach chemicznych. Wiele atrakcji przygotowano również dla uczniów klas czwartych i drugich, dla których zorganizowano mobilne planetarium. W tym tez czasie odbyły się warsztaty fizyczne, a czwartoklasiści poznawali na przyrodzie nową piramidę żywieniową. Na zakończenie zajęć przygotowali wystawę. W między czasie uczniowie zastanawiali się także jak słynni fizycy wpłynęli na losy świata, kończąc ten proces wystawą – „Oni zmienili świat”. Fanatycy zdrowego stylu życia opracowali gazetkę o szkodliwości palenia papierosów. Natomiast najlepsi uczniowie wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” i eliminacjach szkolnych do Powiatowego Konkursu „Młody matematyk”.

Wszystkie działania podjęte przez nauczycieli przedmiotów matematyczno – przyrodniczych miały na celu rozbudzić wśród uczniów ciekawość świata. Przez dwa miesiące uczniowie mieli możliwość samodzielnego eksperymentowania, przenieśli się w magiczny świat nauk, który zadziwia oraz inspiruje do działania. Grając w gry, rozwiązując łamigłówki i zagadki logiczne mogli przekonać się, że udział w Święcie Nauk Przyrodniczych jest dobrym sposobem zdobywania wiedzy.

Podsumowaniem długoterminowych działań był udział klas młodszych w konkursie na „Super Przyrodnika”, „ Super Fizyka”, Super Chemika” oraz „Super Matematyka”. W tych kategoriach zwycięzcami  zostali:

„Super Przyrodnik”

1. miejsce – Dominik Stryjek – 4b

 1. miejsce – Karolina Bęcławska 4a
 2. miejsce – Beata Żarnowska – 4a i Gabriela Pokutycka – 4a

„Super Fizyk” 

1. miejsce – Daniel Jędrzejewski – 2b

 1. miejsce – Mateusz Jurkiewicz – 2b
 2. miejsce – Piotr Pszenny – 2b

„Super Chemik”

1. miejsce – Daniel Jędrzejewski – 2b

 1. miejsce – Zuzanna Bąk – 2a
 2. miejsce – Maciej Szpakut – 2b

„Super Matematyk

wśród uczniów klasy 7:

 1. miejsce – Klaudia Kordulewska – 7a
 2. miejsce – Karol Żylak – 7a

 wśród uczniowi klas 4:

 1. miejsce – Iga Zygnerska – 4b
 2. miejsce – Daniel Grabowski – 4a
 3. miejsce – Marcelina Cecelska – 4a

 wśród uczniów klas 2 gimnazjum:

 1. miejsce – Daniel Jędrzejewski – 2b
 2. miejsce – Mateusz Jurkiewicz – 2b
 3. miejsce – Maciej Szpakut – 2b

Natomiast klasy trzecie gimnazjum, zgodnie z tradycją szkoły, wzięły udział w turnieju „1 z 10”. Tu najlepsze okazały się :

1 miejsce – Julia Pinczewska – 3a

2. miejsce – Wiktoria Telus – 3 a

3. miejsce – Małgorzata Krajewska – 3d

W przerwie między konkursami aktorzy naszej szkoły przedstawili spektakl „Nasz Einstein”. Święto Nauk Przyrodniczych, które zagościło w naszej szkole na stałe, nie tylko pobudza kreatywność uczniów i rozwija ich pasje, ale także jest dobrym sposobem na powtórkę przed zbliżającym się egzaminem.

źródło i fot. SP nr 3

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x