Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ulicami Mławy przeszła Droga Krzyżowa


To coroczny zwyczaj. W piątek poprzedzający rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia, który w tym roku przypadł 23 marca, wierni niosą ulicami naszego krzyż i w modlitwie rozważają stacje Drogi Krzyżowej.

Również jak co roku uroczystości rozpoczyna msza św. koncelebrowana sprawowana w kościele parafialnym w parafii M.B Królowej Polski. Następnie spod kościoła wyrusza procesja, a krzyż niosą kolejno przedstawiciele różnych miejskich środowisk. Zakończeniem Drogi Krzyżowej jest modlitwa na najstarszym miejscu wiary chrześcijan w Mławie, przy kościele św. Wawrzyńca na cmentarzu parafialnym. W tym roku za przygotowanie i przeprowadzenie Drogi Krzyżowej odpowiadała parafia pw. św. Stanisława BM w Mławie.

red.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

12
KOMENTARZE

avatar
1500
Anna
Gość
Anna

A skąd u Ciebie taka nietolerancja na światopogląd inny od Twojego?

Arek
Gość
Arek

że niby ta droga krzyżowa to głupota? To może skrytykuj tak jakieś zgromadzenie religijne Żydów. Jak takiś odważny. Albo muzułmanów. W katolików każdy walić może i być wobec nich na maksa nietolerancyjny.

Arek
Gość
Arek

Jakby ktoś tak skrytykował zgromadzenie modlitewne żydowskie albo muzułmańskie. To zaraz byłoby, że ksenofob, rasista czy antysemita. Albo jakby skrytykował jakąś tęczową paradę, to też byłoby, że homofob. Ale jak katolików się krytykuje, to luzik. Każdy może. Nikt mu nie zarzuci, że nietolerancyjny homofob.

Arek
Gość
Arek

Oczywiście najłatwiej oceniać moralność innych. Pisać, że grzeszą itd. Każdy z nas jest grzesznikiem, ale zakładanie, że każdy kto chodzi do kościoła jest obłudnikiem – albo zakładanie że każdy uczestnik tej drogi krzyżowej jest obłudnikiem i poszedł tam w niecnych celach, jest nieuczciwe. A może jednak było tam dziesięć uczciwych, wierzących osób? A może jedna? A może 50? A może sto? No może choć jedna, jak myślisz „Feli”? Czy od razu wszystkich z góry potępiłeś/aś?

XYZ
Gość
XYZ

Żyjemy w kraju katolickim i każdy katolik ma prawo do celebrowania swojej wiary. Tym, którzy nie wierzą w nic nie mają żadnego PRAWA. do komentowania.

Katolik
Gość
Katolik

CZYŻBY SUMIENIE RUSZYŁO ?

Feli
Gość
Feli

Najpierw grzeszą a później krzyże noszą, moralność katolików jest super

123 H.
Gość
123 H.

Jeszcze co niektórzy pomniki budują by swoje niecne czyny ukrywać.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jest takie powiedzenie: „modli się pod figurą, a diabła ma za skórą” i zauważ, że w wielu przypadkach się sprawdza, nawet w bardzo wielu.

Anna
Gość
Anna

rozumiem, że Ty jesteś przykładnym katolikiem – bez „diabła za skórą”??? Czy jesteś raczej niewierzący, a w tedy to i „diabeł” nie ma dla Ciebie żadnego znaczenia….???

Feli
Gość
Feli

NIe muszę wierzyć żeby czynić dobro i to sprawia mi wielką radość bo wierzę że to co daję do mnie wraca

Mario
Gość
Mario

św. Piotr najpierw trzy razy zaparł się Jezusa, a potem Jezus zrobił go Głową Kościoła. Moralność św. Piotra Była super. A na przykład taki św. Paweł dużą część swojego życia grzeszył, a potem został gorliwym apostołem głoszącym Jezusa. Jego moralność też była super.