Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pierwszy dzień wiosny policyjnym okiem


21 marca, czyli pierwszy dzień kalendarzowej wiosny.  Zgodnie z tradycją jest obchodzony corocznie przez dzieci i młodzież szkolną jako „Dzień Wagarowicza”. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie, z kwiatami w ręku i uśmiechem na twarzy, szukali pierwszych oznak nowej pory roku.

Sprzedam Piec


Dla wielu uczniów 21 marca utożsamiany jest z dniem wagarowicza. Dlatego też wczoraj policjanci dbali o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. W tym dniu uczniowie często bez wiedzy nauczycieli lub rodziców samowolnie opuszczają teren szkoły lub spotykają się po lekcjach. Niektórzy z nich spożywają alkohol, palą papierosy, używają słów powszechnie uznawanych za wulgarne, dopuszczają się wybryków chuligańskich. Niejednokrotnie sami stają się ofiarami przestępstw. Żeby uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń, policjanci tego dnia prowadzili działania zmierzające m.in. do ujawniania osób zachowujących się niezgodnie z prawem.

Dzieci ze  Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie, dając przykład innym uczniom, bezpiecznie spacerowały w barwnym pochodzie ulicami miasta Mława. Szukały pierwszych oznak nowej pory roku. Nad bezpieczeństwem „wesołej gromadki” w szczególności przy przejściach dla pieszych, czuwali policjanci mławskiej drogówki.

Mławska policja apelowała zarówno do dzieci jak i do rodziców o rozwagę, aby dzień minął w przyjaznej atmosferze, zachowywano podstawowe zasady bezpieczeństwa. Właściciele placówek handlowych zaś pamiętali, że sprzedaż alkoholu nieletnim jest przestępstwem, za które grozi kara grzywny oraz utrata koncesji na sprzedaż napojów alkoholowych.

źródło: mł. asp. Aneta Prusik KPP Mława/oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x