Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Czym skorupka za młodu nasiąknie…” czyli o Czwartoklasistach z SP2


Kiedy 1 września przestąpili próg Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Mławie, byli na pewno trochę wystraszeni. Nowa szkoła, nowi nauczyciele, nowi koledzy, koleżanki. Ale szybko odnaleźli się w nowej rzeczywistości. Mowa oczywiście o czwartoklasistach, którzy wybrali naszą szkołę, aby kontynuować dalszą naukę.

Sprzedam Piec


Czwarta klasa to niezwykle trudny czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Przede wszystkim trzeba przyzwyczaić się do nowego sposobu nauczania, czyli regularnych prac domowych i sprawdzianów, a także ocen wyrażanych cyframi. Dla wielu „szokiem” mogło być również to, że do tej pory kształcili się pod okiem jednej pani i nie mieli podziału na poszczególne przedmioty, natomiast czwartej klasie za każdą lekcję odpowiada inny pedagog.

Jednak nasze czwarte klasy okazały się bardzo wyjątkowe. Zarówno pod względem nauki, zachowania jak i zaangażowania w życie szkoły.

Wychowawczyni kl. IVa p. Mirosława Daszkiewicz-Kramkowska bardzo ciepło wypowiada się o swoich uczniach: „Klasa IV była dla nas wszystkich wyzwaniem. Okazało się jednak, że nasi czwartoklasiści są kreatywni, energiczni, sympatyczni i aktywni. Jestem dumna, że mogę być wychowawczynią tak wspaniałych, młodych ludzi”.

Nasi czwartoklasiści bardzo wyróżniają się na tle szkoły pod względem nauki. Obie klasy w I półroczu uzyskały średnią zbliżoną do 5,0. Ale nie ma wśród nich zawiści, jest raczej zdrowa rywalizacja.

Wychowawczyni kl. IVb p. Natasza Dmuchowska tak mówi o swojej klasie: „Uczymy się bawiąc, bawimy się ucząc. Oprócz innowacji pedagogicznych, realizujemy również program „Kompetencje na szóstkę II”. Cały czas pracujemy również nad integracją zespołu klasowego”.

Żeby uczniowie poczuli się dobrze w naszej szkole, biblioteka szkolna zorganizowała wieczorki literacko-integracyjne. Było głośne czytanie książki, kalambury czy rysowanie karykatur wychowawców.

Czwartoklasiści z ogromnym zaangażowaniem włączają się w życie szkoły. Są bardzo chętni do pracy i wywiązują się z zadań im powierzonych. Biorą udział w innowacjach pedagogicznych z j. polskiego i j. angielskiego. W lutym przystąpili do działań z zakresu Komiksomanii. W związku z tym powstały fantastyczne plakaty, znakomite grody bohaterów komiksu. Ogłoszony został konkurs na interesującą zakładkę.

Mają za sobą udział w warsztatach artystycznych, podczas których uczyli się wykonywać ozdoby świąteczne z płatków kosmetycznych.

Bardzo podobało im się wyjście do Miejskiego Domu Kultury, gdzie od kulis mogli obejrzeć pracę i funkcjonowanie kina i MDK-u.

A co o naszej szkole sądzą sami uczniowie klas IV?

Faustyna, Natalia i Monika z kl. IVb nie żałują, że wybrały Szkołę Podstawową nr 2.
„Bardzo lubię wszystkich nauczycieli. Zawsze z cierpliwością i spokojem odpowiadają na nasze pytania” – twierdzi Natalia. Monika dodaje, że najbardziej podoba jej się duża sala gimnastyczna: „Uwielbiam w-f i zawsze marzyłam o tym, aby ćwiczyć w takiej sali”. Faustyna dodaje: „Moim ulubionym miejscem w szkole jest biblioteka. Podoba mi się to, że podczas przerw możemy posiedzieć sobie w wygodnych pufach i poczytać książki”.

Czwartoklasiści bardzo lubią spędzać czas w bibliotece. Aktywnie udzielają się w imprezach bibliotecznych. Chętnie biorą udział w comiesięcznym głośnym czytaniu bajek i wierszyków dzieciom z oddziałów zerowych. Dziewczęta należące do Klubu Przyjaciół Biblioteki przygotowały Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, Dzień Pluszowego Misia oraz uroczyste pasowanie klasy I na czytelników.

„Trafiłam do bardzo dobrej szkoły, która ma wyjątkowy klimat i pozwala mi rozwijać moje zainteresowania” – mówi z dumą Julia z klasy IVa. Jej koleżanki z klasy: Kasia, Justyna, Martyna, Iga i Maja zgadzają się z jej słowami. Bardzo się cieszę, że jest tyle różnych zajęć dodatkowych. Dzięki temu, każdy może wybrać to, co mu się podoba i co go naprawdę interesuje” – dodaje Maja.

Uczniowie czwartych klas podkreślają również, że w Szkole Podstawowej nr 2 czują się bardzo bezpiecznie. Można dostrzec ich świetny kontakt z gimnazjalistami, którzy czasem na przerwach pomagają im w lekcjach. Doskonałym momentem ukazującym ich relacje był Dzień Otwarty w SP2, podczas którego zarówno młodsi jak i starsi bawili się wyśmienicie.

Każdy z nas boi się tego co nieznane, ale patrząc na naszych czwartoklasistów możemy śmiało powiedzieć, że ryzyko się opłaca. Zyskaliśmy fantastycznych młodych ludzi w murach naszej szkoły i od września zapraszamy kolejnych.

Rodzic może przepisać dziecko do SP2, składając wniosek do 16 marca 2018 roku. Szczegóły na stronie internetowej szkoły www.sp2.mlawa.pl

Art. sponsorowany

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]