Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

„Czym skorupka za młodu nasiąknie…” czyli o Czwartoklasistach z SP2


Kiedy 1 września przestąpili próg Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Mławie, byli na pewno trochę wystraszeni. Nowa szkoła, nowi nauczyciele, nowi koledzy, koleżanki. Ale szybko odnaleźli się w nowej rzeczywistości. Mowa oczywiście o czwartoklasistach, którzy wybrali naszą szkołę, aby kontynuować dalszą naukę.

Słoneczne ogrody Mława

Czwarta klasa to niezwykle trudny czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Przede wszystkim trzeba przyzwyczaić się do nowego sposobu nauczania, czyli regularnych prac domowych i sprawdzianów, a także ocen wyrażanych cyframi. Dla wielu „szokiem” mogło być również to, że do tej pory kształcili się pod okiem jednej pani i nie mieli podziału na poszczególne przedmioty, natomiast czwartej klasie za każdą lekcję odpowiada inny pedagog.

Jednak nasze czwarte klasy okazały się bardzo wyjątkowe. Zarówno pod względem nauki, zachowania jak i zaangażowania w życie szkoły.

Wychowawczyni kl. IVa p. Mirosława Daszkiewicz-Kramkowska bardzo ciepło wypowiada się o swoich uczniach: „Klasa IV była dla nas wszystkich wyzwaniem. Okazało się jednak, że nasi czwartoklasiści są kreatywni, energiczni, sympatyczni i aktywni. Jestem dumna, że mogę być wychowawczynią tak wspaniałych, młodych ludzi”.

Nasi czwartoklasiści bardzo wyróżniają się na tle szkoły pod względem nauki. Obie klasy w I półroczu uzyskały średnią zbliżoną do 5,0. Ale nie ma wśród nich zawiści, jest raczej zdrowa rywalizacja.

Wychowawczyni kl. IVb p. Natasza Dmuchowska tak mówi o swojej klasie: „Uczymy się bawiąc, bawimy się ucząc. Oprócz innowacji pedagogicznych, realizujemy również program „Kompetencje na szóstkę II”. Cały czas pracujemy również nad integracją zespołu klasowego”.

Żeby uczniowie poczuli się dobrze w naszej szkole, biblioteka szkolna zorganizowała wieczorki literacko-integracyjne. Było głośne czytanie książki, kalambury czy rysowanie karykatur wychowawców.

Czwartoklasiści z ogromnym zaangażowaniem włączają się w życie szkoły. Są bardzo chętni do pracy i wywiązują się z zadań im powierzonych. Biorą udział w innowacjach pedagogicznych z j. polskiego i j. angielskiego. W lutym przystąpili do działań z zakresu Komiksomanii. W związku z tym powstały fantastyczne plakaty, znakomite grody bohaterów komiksu. Ogłoszony został konkurs na interesującą zakładkę.

Mają za sobą udział w warsztatach artystycznych, podczas których uczyli się wykonywać ozdoby świąteczne z płatków kosmetycznych.

Bardzo podobało im się wyjście do Miejskiego Domu Kultury, gdzie od kulis mogli obejrzeć pracę i funkcjonowanie kina i MDK-u.

A co o naszej szkole sądzą sami uczniowie klas IV?

Faustyna, Natalia i Monika z kl. IVb nie żałują, że wybrały Szkołę Podstawową nr 2.
„Bardzo lubię wszystkich nauczycieli. Zawsze z cierpliwością i spokojem odpowiadają na nasze pytania” – twierdzi Natalia. Monika dodaje, że najbardziej podoba jej się duża sala gimnastyczna: „Uwielbiam w-f i zawsze marzyłam o tym, aby ćwiczyć w takiej sali”. Faustyna dodaje: „Moim ulubionym miejscem w szkole jest biblioteka. Podoba mi się to, że podczas przerw możemy posiedzieć sobie w wygodnych pufach i poczytać książki”.

Czwartoklasiści bardzo lubią spędzać czas w bibliotece. Aktywnie udzielają się w imprezach bibliotecznych. Chętnie biorą udział w comiesięcznym głośnym czytaniu bajek i wierszyków dzieciom z oddziałów zerowych. Dziewczęta należące do Klubu Przyjaciół Biblioteki przygotowały Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, Dzień Pluszowego Misia oraz uroczyste pasowanie klasy I na czytelników.

„Trafiłam do bardzo dobrej szkoły, która ma wyjątkowy klimat i pozwala mi rozwijać moje zainteresowania” – mówi z dumą Julia z klasy IVa. Jej koleżanki z klasy: Kasia, Justyna, Martyna, Iga i Maja zgadzają się z jej słowami. Bardzo się cieszę, że jest tyle różnych zajęć dodatkowych. Dzięki temu, każdy może wybrać to, co mu się podoba i co go naprawdę interesuje” – dodaje Maja.

Uczniowie czwartych klas podkreślają również, że w Szkole Podstawowej nr 2 czują się bardzo bezpiecznie. Można dostrzec ich świetny kontakt z gimnazjalistami, którzy czasem na przerwach pomagają im w lekcjach. Doskonałym momentem ukazującym ich relacje był Dzień Otwarty w SP2, podczas którego zarówno młodsi jak i starsi bawili się wyśmienicie.

Każdy z nas boi się tego co nieznane, ale patrząc na naszych czwartoklasistów możemy śmiało powiedzieć, że ryzyko się opłaca. Zyskaliśmy fantastycznych młodych ludzi w murach naszej szkoły i od września zapraszamy kolejnych.

Rodzic może przepisać dziecko do SP2, składając wniosek do 16 marca 2018 roku. Szczegóły na stronie internetowej szkoły www.sp2.mlawa.pl

Art. sponsorowany

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]