Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Troska o zdrowy i piękny uśmiech zaczyna się już od najmłodszych lat


KSP Mława nabór

Przygoda z dbaniem o zdrowy i piękny uśmiech zaczyna się już od najmłodszych lat. Aby poszerzyć wiedzę przedszkolaków na ten temat, zaprosiliśmy  na spotkanie lekarza stomatologa – panią Wiolettę Kielanowską. Opowiedziała, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej.

Zwracała szczególną  uwagę na prawidłowe odżywianie. Na specjalnych obrazkach  dzieci mogły zobaczyć, z czego składa się ząb i co się z nim dzieje, kiedy zaczyna chorować. Dzieci dowiedziały się, co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe oraz jak należy prawidłowo je szczotkować. Pani doktor zachęcała sześciolatki do regularnych i systematycznych wizyt w gabinecie stomatologicznym, a także zaprezentowała im podstawowe narzędzia stomatologiczne. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem i zadawały dużo pytań. W prezencie otrzymały kolorowanki i książeczki, a Panią doktor obdarowały przygotowanymi przez siebie kolorowymi rysunkami. Mamy nadzieję, że to spotkanie zmotywuje wszystkie  sześciolatki do systematycznego dbania o swoje zęby.

autor i fot: SP nr 3

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz