Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Troska o zdrowy i piękny uśmiech zaczyna się już od najmłodszych lat


Słoneczne ogrody Mława

Przygoda z dbaniem o zdrowy i piękny uśmiech zaczyna się już od najmłodszych lat. Aby poszerzyć wiedzę przedszkolaków na ten temat, zaprosiliśmy  na spotkanie lekarza stomatologa – panią Wiolettę Kielanowską. Opowiedziała, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej.

Zwracała szczególną  uwagę na prawidłowe odżywianie. Na specjalnych obrazkach  dzieci mogły zobaczyć, z czego składa się ząb i co się z nim dzieje, kiedy zaczyna chorować. Dzieci dowiedziały się, co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe oraz jak należy prawidłowo je szczotkować. Pani doktor zachęcała sześciolatki do regularnych i systematycznych wizyt w gabinecie stomatologicznym, a także zaprezentowała im podstawowe narzędzia stomatologiczne. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem i zadawały dużo pytań. W prezencie otrzymały kolorowanki i książeczki, a Panią doktor obdarowały przygotowanymi przez siebie kolorowymi rysunkami. Mamy nadzieję, że to spotkanie zmotywuje wszystkie  sześciolatki do systematycznego dbania o swoje zęby.

autor i fot: SP nr 3

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500