Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Miasto daje 75 tys zł na opracowanie koncepcji tunelu pod torami


Większość radnych miejskich na wczorajszym (23 lutego) posiedzeniu komisji budżetu nie miała wątpliwości co do przeznaczenia 75 tys. zł na opracowanie wielowariantowej koncepcji tunelu pod torami w ciągu ulicy Kościuszki. Koncepcja ma być gotowa w ostatnim kwartale tego roku.


Opracowanie przez Miasto koncepcji programowo-przestrzennej bezkolizyjnego przejścia pieszo – drogowego w ciągu ulicy Kościuszki i jej przekazanie do PKP PLK SA jest jednym z podstawowych warunków, aby PKP mogło ująć to zadanie w projekcie „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami”, który jest dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

Według podanych na komisji wyjaśnień zastępcy burmistrza Janiny Budzichowskiej, koncepcja ma być opracowana wielowariantowo, aby później można było wybrać optymalną, dostosowaną do uzgodnień i możliwości finansowych.

– Najskromniejszy wariant, który będzie przyjmowany to wariant tylko pieszo – rowerowy. Na pewno rozważany będzie również wariant z takimi parametrami, które pozwolą karetce pogotowia na swobodnym przejazd.  Na pewno będzie wiele wariantów – zapewniała pani wiceburmistrz.

W podjętej przez radnych dyskusji nie pojawiły się głosy przeciwne koncepcji tunelu, choć pojawiły się sceptyczne.  W odpowiedzi na sugestię radnego Michała Pola, aby rozważyć też możliwość takiego wariantu, który pozwoliłby na przejazd wozów strażackich. Przywołał tu jako przykład Grodzisk Maz. gdzie doszło do groźnego pożaru a wozy strażackie nie mogły pojechać najkrótszą drogą. Polemizował z tą wypowiedzią radny Krzysztof Wasiłowski.

– Ja w ogóle mam obiekcje. Już jedną koncepcję mieliśmy, była realna i możliwa do zrealizowana, przy niewielkich kosztach. Ty wkraczamy w temat trudny i nie wiadomo jak kosztowny. Życzę powodzenia przedsięwzięciu, ale nie bardzo wierzę, że to będzie możliwe do zrealizowania – mówił radny Wasiłowski.

Ostateczną decyzję co do przeznaczenia takich środków w budżecie podejmie rada miasta na sesji w dniu 27 lutego.

JK

Zobacz także:

Zarządy dwóch osiedli na Wólce chcą tunelu a nie kładki

Jest decyzja w sprawie zamkniętego przejazdu na Kościuszki. Będzie tunel

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
21 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
6 lata temu

Po co ten tunel? Dla kogo? Dla garstki ludzi wydamy miliony, bo chcą zaoszczedzic na paliwie. Jak juz cos ma byc, to tylko dla pieszych i rowerów. Albo dla zwierzątek jak chciala pani przewodniczaca.

Kola
Kola
6 lata temu

Kto doprowadził do zlikwidowania tego przejazdu powinien ostro beknąć! Koreańczykom ulice oddali a Polaków własnych mieszkańców mają w d….e Zawsze tamtędy jeździło się z miasta do PKP Wólka i nad Zalew. A teraz głowy aby opuszczone i nie wiedzą jak problem rozwiązać.

z Batalionów
z Batalionów
6 lata temu

oczywiście że zarzut. Gdyby nie Sasiakowa i Pszybysz, to pewnie udałoby się pobudować kładkę dla pieszych. Kto ma samochód , to żadna różica przejechać pół kilosa dalej !

milo
milo
6 lata temu
Reply to  z Batalionów

kładki i tak by nie było bo projektu, na który miasto wydało nasze pieniądze po prostu nie ma. gdyby był to by go pokazali. gdyby go pokazali to kolej nie dałaby tej kładki postawić bo takich obiektów nie wolno budować nad trakcją „wysokich prędkości” – przepisy bezpieczeństwa są w tym względzie nie do przejścia. „Kto ma samochód…” , a jak ktoś ma tylko rower? burmistrz powiedział,że dokąd nie załatwi „tej sprawy” z kładką busiki będą za free.Czyli jak kładka by była to busiki by zniknęły albo bileciki by bardzo zdrożały. a co z dzieciakami do szkoły – mają sobie samochody pokupować żeby do „siódemki” na lekcje dojechać czy bezrobotne mamusie zawiozą je swoimi bmwcami?

Koncepek
Koncepek
6 lata temu

Tak, to jest słuszna koncepcja koncepcji. Gdy powstanie ta koncepcja, będziemy mieli kolejną wspaniałą koncepcję. Mamy najlepszych fachowców w kraju od koncepcji. Tylko czy ta koncepcja będzie rozwiązaniem na lata? Czy nie lepiej zrobić coś raz, a porządnie z możliwością przejazdu osobówek?! I tak miasto ma długi. Kilka milionów w tą w tamtą stronę. Jakie to ma znaczenie przy kolejnej koncepcji. Tak, naprawdę jest to słuszna koncepcja…

milo
milo
6 lata temu
Reply to  Koncepek

jak piszę poniżej uzgodniono termin na wykonanie projektu nie koncepcji. koncepcje przygotowane przez urzędników magistratu powinny leżeć w stosach na ich biurkach gotowe do przekazania projektantom, kiedy przyjdzie czas na podjęcie działań. nasi urzędnicy nie mają innej koncepcji na działanie w ramach swoich kompetencji jak „ABY DO WYPŁATY I JAKOŚ TO BĘDZIE”. od koncepcji są URZĘDNICY w ramach obowiązków, a projektanci są od projektów do realizacji i za to tylko powinni mieć zapłacone.

milo
milo
6 lata temu

„Koncepcja ma być gotowa w ostatnim kwartale tego roku” – a czy przypadkiem na spotkaniu ws tunelu pan Bitel i pan Wąsik nie określili terminu zaproponowanego przez pana Jarosa (1rok) jako wyjątkowo niedorzeczny? Podobno termin wynegocjowany w ministerstwie na przygotowanie projektu określono na 3miesiące od spotkania. jeśli tak się traktuje uzgodnione terminy to trudno żeby działania władz były traktowane poważnie przez pkp czy ministerstwo. nawet jeśli taka koncepcja powstanie na koniec roku to w świetle uzgodnionego terminu burmistrz i naczelnik mogą usłyszeć w odpowiedzi „teraz to spadajcie, było się wyrobić…”

Stasiek
Stasiek
6 lata temu

W miejscu oczekiwanym, czyli w miejscu starego przejazdu kolejowego jest możliwość wykonania tunelu wyłącznie dla pieszych, ponieważ odległość od torów do skrzyżowania budowanej AŚW z ulicą Graniczną jest zbyt mała. Każde inne rozwiązanie wymaga nowej lokalizacji. Jak wygląda tunel pod torami dla wszystkich pojazdów wystarczy przejechać się do Działdowa lub Ciechanowa albo obejrzeć te rozwiązania na google maps. Kładka z windą była rozwiązaniem chyba jednak łatwiejszym do realizacji

milo
milo
6 lata temu
Reply to  Stasiek

kładka z windą jest niemożliwa do realizacji ze względu na warunki techniczne dotyczące linii wysokich prędkości czyli takiej jaka przebiega przez Mławę

Jarek
Jarek
6 lata temu

Za to wszystko powinien zapłacić ten który był odpowiedzialny za to kiedy była modernizacja pkp.

Via duckt
Via duckt
6 lata temu

Koncepcja tunelu od dawna była forsowana przez Urszulę Sasiak i Kamila Przybyszewskiego.

milo
milo
6 lata temu
Reply to  Via duckt

rozumiem,że traktujesz to w kategorii zasług a nie jako zarzut

Via duckt
Via duckt
6 lata temu
Reply to  milo

Traktuję to jako zarzut.

milo
milo
6 lata temu
Reply to  Via duckt

myślę,że działanie w kierunku urzeczywistnienia oczekiwań artykułowanych od kilku lat przez mieszkańców sporej części miasta by PRZYWRÓCIĆ bezpieczeństwo i komfort życia można było rozpatrywać w kategoriach zarzutu. Jako zarzut traktuję podejmowanie przez przedstawicieli władzy miasta WSZELKICH DZIAŁAŃ w kierunku przeciwnym i sprzecznym z tymi oczekiwaniami. Zlecenie nie wiadomo KOMU projektu a nie koncepcji kładki nad torami której NIKT NIE CHCE wypłacenie z NASZEGO budżetu 60tyś za projekt, którego NIKT NIE WIDZIAŁ i wyrzucenie go natychmiast do kosza, bo od początku nie był przewidziany do realizacji byłoby nie do pomyślenia w NORMALNIE działającej firmie!!! A NASZ samorz(S)ąd sobie na to pozwala!!! Aż nasuwa się pytanie: kto za to bierze do ŁAPYYYY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zatroskany
Zatroskany
6 lata temu
Reply to  milo

Milo, chyba zmieniłeś podpis. Jakoś znajomo brzmią twoje słowa. Ale i tak gadasz głupoty.

milo
milo
6 lata temu
Reply to  Zatroskany

każdy ma prawo gadać swoje „głupoty” dopóki mają oparcie w faktach i zwyczajnie mają sens. pozdrawiam zastroskanych

Zatroskany
Zatroskany
6 lata temu
Reply to  Via duckt

Od jak dawna ?

milo
milo
6 lata temu
Reply to  Zatroskany

od „urodzenia” pomysłu z zamknięciem przejazdu. też tam bylem.

Ciekawa
Ciekawa
6 lata temu

Kto to jest Dużmański Dariusz, czy ten radny kiedykolwiek na radzie zabierał głos?

Marta
Marta
6 lata temu
Reply to  Ciekawa

Człowiek głosujący jak burmistrz wskaże. Potrafi buczec, bić brawo burmistrzowi. Taki to jest „radny”. Wstyd.

Ciekawa
Ciekawa
6 lata temu
Reply to  Marta

Tak sobie pytam, bo ten pan radny-nieporadny wysunął się na prowadzenie… na liście radnych, a nigdy o nim nie słyszałam, ale… no tak…, 2100zł działa jak knebel i jak jakiś wyćwiczony odruch warunkowy na pytanie: „kto za?” wszystkie rączki w górę. Czy pan, panie radny Dumżalski wybiera się na wycieczkę pod wieże Eiffla?

21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x