Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Miasto daje 75 tys zł na opracowanie koncepcji tunelu pod torami


Większość radnych miejskich na wczorajszym (23 lutego) posiedzeniu komisji budżetu nie miała wątpliwości co do przeznaczenia 75 tys. zł na opracowanie wielowariantowej koncepcji tunelu pod torami w ciągu ulicy Kościuszki. Koncepcja ma być gotowa w ostatnim kwartale tego roku.

KSP Mława nabór

Opracowanie przez Miasto koncepcji programowo-przestrzennej bezkolizyjnego przejścia pieszo – drogowego w ciągu ulicy Kościuszki i jej przekazanie do PKP PLK SA jest jednym z podstawowych warunków, aby PKP mogło ująć to zadanie w projekcie „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami”, który jest dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

Według podanych na komisji wyjaśnień zastępcy burmistrza Janiny Budzichowskiej, koncepcja ma być opracowana wielowariantowo, aby później można było wybrać optymalną, dostosowaną do uzgodnień i możliwości finansowych.

– Najskromniejszy wariant, który będzie przyjmowany to wariant tylko pieszo – rowerowy. Na pewno rozważany będzie również wariant z takimi parametrami, które pozwolą karetce pogotowia na swobodnym przejazd.  Na pewno będzie wiele wariantów – zapewniała pani wiceburmistrz.

W podjętej przez radnych dyskusji nie pojawiły się głosy przeciwne koncepcji tunelu, choć pojawiły się sceptyczne.  W odpowiedzi na sugestię radnego Michała Pola, aby rozważyć też możliwość takiego wariantu, który pozwoliłby na przejazd wozów strażackich. Przywołał tu jako przykład Grodzisk Maz. gdzie doszło do groźnego pożaru a wozy strażackie nie mogły pojechać najkrótszą drogą. Polemizował z tą wypowiedzią radny Krzysztof Wasiłowski.

– Ja w ogóle mam obiekcje. Już jedną koncepcję mieliśmy, była realna i możliwa do zrealizowana, przy niewielkich kosztach. Ty wkraczamy w temat trudny i nie wiadomo jak kosztowny. Życzę powodzenia przedsięwzięciu, ale nie bardzo wierzę, że to będzie możliwe do zrealizowania – mówił radny Wasiłowski.

Ostateczną decyzję co do przeznaczenia takich środków w budżecie podejmie rada miasta na sesji w dniu 27 lutego.

JK

Zobacz także:

Zarządy dwóch osiedli na Wólce chcą tunelu a nie kładki

Jest decyzja w sprawie zamkniętego przejazdu na Kościuszki. Będzie tunel

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

21 - liczba komentarzy w artykule "Miasto daje 75 tys zł na opracowanie koncepcji tunelu pod torami"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Janusz
Gość

Po co ten tunel? Dla kogo? Dla garstki ludzi wydamy miliony, bo chcą zaoszczedzic na paliwie. Jak juz cos ma byc, to tylko dla pieszych i rowerów. Albo dla zwierzątek jak chciala pani przewodniczaca.

Kola
Gość

Kto doprowadził do zlikwidowania tego przejazdu powinien ostro beknąć! Koreańczykom ulice oddali a Polaków własnych mieszkańców mają w d….e Zawsze tamtędy jeździło się z miasta do PKP Wólka i nad Zalew. A teraz głowy aby opuszczone i nie wiedzą jak problem rozwiązać.

z Batalionów
Gość

oczywiście że zarzut. Gdyby nie Sasiakowa i Pszybysz, to pewnie udałoby się pobudować kładkę dla pieszych. Kto ma samochód , to żadna różica przejechać pół kilosa dalej !

milo
Gość
kładki i tak by nie było bo projektu, na który miasto wydało nasze pieniądze po prostu nie ma. gdyby był to by go pokazali. gdyby go pokazali to kolej nie dałaby tej kładki postawić bo takich obiektów nie wolno budować nad trakcją „wysokich prędkości” – przepisy bezpieczeństwa są w tym względzie nie do przejścia. „Kto ma samochód…” , a jak ktoś ma tylko rower? burmistrz powiedział,że dokąd nie załatwi „tej sprawy” z kładką busiki będą za free.Czyli jak kładka by była to busiki by zniknęły albo bileciki by bardzo zdrożały. a co z dzieciakami do szkoły – mają sobie samochody… Czytaj więcej »
Koncepek
Gość

Tak, to jest słuszna koncepcja koncepcji. Gdy powstanie ta koncepcja, będziemy mieli kolejną wspaniałą koncepcję. Mamy najlepszych fachowców w kraju od koncepcji. Tylko czy ta koncepcja będzie rozwiązaniem na lata? Czy nie lepiej zrobić coś raz, a porządnie z możliwością przejazdu osobówek?! I tak miasto ma długi. Kilka milionów w tą w tamtą stronę. Jakie to ma znaczenie przy kolejnej koncepcji. Tak, naprawdę jest to słuszna koncepcja…

milo
Gość

jak piszę poniżej uzgodniono termin na wykonanie projektu nie koncepcji. koncepcje przygotowane przez urzędników magistratu powinny leżeć w stosach na ich biurkach gotowe do przekazania projektantom, kiedy przyjdzie czas na podjęcie działań. nasi urzędnicy nie mają innej koncepcji na działanie w ramach swoich kompetencji jak „ABY DO WYPŁATY I JAKOŚ TO BĘDZIE”. od koncepcji są URZĘDNICY w ramach obowiązków, a projektanci są od projektów do realizacji i za to tylko powinni mieć zapłacone.

milo
Gość

„Koncepcja ma być gotowa w ostatnim kwartale tego roku” – a czy przypadkiem na spotkaniu ws tunelu pan Bitel i pan Wąsik nie określili terminu zaproponowanego przez pana Jarosa (1rok) jako wyjątkowo niedorzeczny? Podobno termin wynegocjowany w ministerstwie na przygotowanie projektu określono na 3miesiące od spotkania. jeśli tak się traktuje uzgodnione terminy to trudno żeby działania władz były traktowane poważnie przez pkp czy ministerstwo. nawet jeśli taka koncepcja powstanie na koniec roku to w świetle uzgodnionego terminu burmistrz i naczelnik mogą usłyszeć w odpowiedzi „teraz to spadajcie, było się wyrobić…”

wpDiscuz