Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Henryk Antczak kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Zawkrze lepsze od Virtusu. Drugi raz w sezonie


Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Kiedy zdobywać punkty, jak nie w rywalizacji z ostatnim w tabeli zespołem. Z takiego wniosku wyszli reprezentanci Zawkrza, podróżujący na mecz do Wiskitek. Z miejscowym Virtusem poradzili sobie nawet bez czterech ważnych zawodników.

Trudno przeceniać znaczenie dla gry zawkrzan Tomasza Szwęcha i Filipa Kowalczyka. Obaj zdobywali doświadczenie jeszcze na drugoligowych parkietach. Ważni w układance Szymona Zejera są także Mateusz Paluszkiewicz i Łukasz Cichowski. Pierwszy z nich to główny „bombardier” ekipy –  gra na pozycji atakującego sprawia, że zdobywa z reguły najwięcej punktów w ofensywie dla naszego zespołu.

Na szczęście wyjazdowa rywalizacja udowodniła, że  w Zawkrzu drzemią duże rezerwy kadrowe. W pierwszym secie dominowali od pierwszej akcji. Skończyło się na tym, że oddali gospodarzom zaledwie dziewiętnaście punktów.

Bardziej wyrównana walka potoczyła się po zmianie stron. Wszystko rozstrzygnęło się dopiero w końcówce. Mławianie utrzymali nerwy na wodzy, nie popełnili ani jednego wymuszonego błędu. Dzięki temu objęli prowadzenie 2:0 w meczu.

Trzeci set przyniósł gospodarzom odrobienie części strat. Na szczęście w czwartym wszystko wróciło do normy z dwóch premierowych odsłon. Cierpliwa gra  pozwoliła przełamać miejscowych zawodników. Pogubieni w defensywie nie byli w stanie przeciwstawić się mławianom.

– Mecz praktycznie bez żadnej historii. Przeciwnik nie był wymagający, mimo to nasza postawa pozostawiła wiele do życzenia. Zęby momentami zgrzytały, ale liczy się, że zdobyliśmy komplet punktów. To najważniejsze w takich pojedynkach – podkreśla trener Zawkrza Szymon Zejer.

Virtus Wiskitki – KS Zawkrze Mława 1:3 (-19, -23, 18, -21)

Zawkrze: Paweł Domżalski, Piotr Domżalski, Jan Kanowski, Dawid Podlaski, Łukasz Bober, Robert Rybka i Serafin Gruźlewski (libero) oraz Mateusz Stasiak (libero)

Tabela

XIX kolejka (10 marca): KS Zawkrze Mława – Iskra Warszawa.

RS

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500