Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego


Nauczyciele bibliotekarze w Szkole Podstawowej nr 7 w Mławie przygotowali projekt, którego realizacja przypadała na 20 i 21 lutego. Wszystkie działania były związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

KSP Mława nabór

W bibliotece odbyły się warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie klas: IIIa, IIIb, IIIc,IIIf,  IIb. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, która przybliżała historię ustanowienia Dnia Języka Ojczystego i wprowadzała w problematykę ochrony języka polskiego. Rozgrywki językowe w trzech kategoriach „Wesołe ortogramy”, „Gramatyka bez tajemnic” i „W krainie ukrytych znaczeń” były okazją do świetnej zabawy. Dzieci zakończyły warsztaty zgodnym wnioskiem, że należy dbać o nasz, najpiękniejszy na świecie, język ojczysty.

źródło i fot: SP 7

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz