Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Ten przekaz jest emitowany w naszą galaktykę


Nowoczesny system bezprzewodowych mikrofonów konferencyjnych i cyfrowego wspomagania głosowań zakupiony dla radnych miejskich nie działa poprawnie. Miasto, a właściwie Miejski Dom Kultury wydał na ten cel niemal 35 tys. zł. Pierwszy raz radni użyli systemu w listopadzie 2017 roku, a potem praktycznie na każdej sesji były z nim jakieś problemy. Zwykle objawiały się tym, że radni nie mogli włączyć swojego mikrofonu.

KSP Mława nabór

Wspomniana wyżej sytuacja spowodowała, że podczas ostatniej sesji rady miasta w dniu 6 lutego radny Henryk Kacprzak złożył wniosek, aby osoba odpowiedzialna w odpowiedni sposób przygotowała salę obrad.

– Składam wniosek formalny odnośnie komunikacji i mikrofonów na sesjach rady miasta, aby osoba odpowiedzialna za przygotowanie obrad sesji rady miasta w odpowiedni sposób przygotowała salę. Uważam że posiedzenie i sesja rady miasta wymaga szacunku i powagi, przekaz jest emitowany w naszą galaktykę, bo w każdym rejonie świata, w tej chwili oglądają nas – powiedział radny Kacprzak.

Do kwestii mikrofonów poruszonej przez radnego Kacprzaka odniósł się przewodniczący rady miasta Leszek Ośliźlok.

– Odpowiedzialnym za przebieg całej sesji jestem ja. I sam widzę, że to już jest kolejna sesja, gdzie mamy rzeczywiście problem z nagłośnieniem. Bo to chyba już nie jest to, że ktoś tu się cały czas myli, tylko rzeczywiście jest tu jakiś problem i mam nadzieję, że do następnej sesji ten problem zostanie rozwiązany. Natomiast jeśli nie, to wrócimy do mikrofonów bezprzewodowych, bo tak pracować na sesji, ani państwo ani goście nie powinni – powiedział przewodniczący rady.

MDK już podjął działania aby wyeliminować usterkę, wystąpił mianowicie do dostawcy systemu o wymianę akumulatorów zasilających mikrofon stojący przed każdym z radnych.

– Akumulatory są już w drodze. Te załączone nie są tak wytrzymałe jak określiliśmy w specyfikacji, a zwykłe baterie nie trzymają – wyjaśnił Leszek Masacz z MDK w Mławie.

Jednak sesja rady miasta w dniu 6 lutego była sesją szczególną, ze względu na wprowadzony w nadzwyczajnym trybie przez burmistrza wniosek o odwołanie skarbnika i powołanie nowej osoby na tę funkcję.  Według relacji osób, które interesowały się sprawą konfliktu pomiędzy burmistrzem Kowalewskim a skarbnikiem Antczakiem i oglądały transmisję online z obrad rady, ta również napotykała problemy techniczne, głównie związane z zanikiem fonii. Co ciekawe, w opublikowanej na serwisie YouTube retransmisji obrad tej właśnie sesji brakuje początkowego jej fragmentu i wystąpienia radnego Michała Pola, który kwestionował sposób w jaki tak ważne dla rady uchwały zostały wniesione do prządku sesji.

Jeżeli jest tak jak twierdzi, zapewne trochę żartobliwie radny Kacprzak, to w naszą galaktykę na pewno poszedł przekaz oględnie mówiąc nie najlepszy i niepełny.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

36 - liczba komentarzy w artykule "Ten przekaz jest emitowany w naszą galaktykę"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Jarząbek
Gość

Radny Kacprzak swoją galaktyką odleciał na całego.
Panie Heniu, nie ma Pan już chyba szans na reelekcję na radnego.

NN....
Gość

Mam

mlawianin 1
Gość

Szanowny Panie Radny Mławianinie Roku HENRYKU KACPRZAK, z przykrością obserwuje Pańskie wygibasy, i muszę powiedzieć że robi Pan z siebie pośmiechowisko i” BŁAZNA” na własne życzenie, a w Pańskim wieku to nie przystoi.

Obywatel Dyzma
Gość

Ale jaka błazenada?. Radny alarmuje że sprzęt zakupiony za pieniądze podatnika nie działa, to źle? Błaenadą wykazali się Ci co zakupili ten „sprzęt”.

JFK..
Gość

Blaznow to z nas robicie rabiac nas na każdym kroku na kasę

JFK..
Gość

Zaraz zaraz coś tu smierdzi kolejna sprawa kolejny smród
– Akumulatory są już w drodze. Te załączone nie są tak wytrzymałe jak określiliśmy w specyfikacji, a zwykłe baterie nie trzymają – wyjaśnił Leszek Masacz z MDK w Mławie.
To znaczy ze mdk kupiłtowar niezgodny ze specyfikacją
Człowieku sam na siebie krecisz bat co znaczy zamowili a gwarancja ?

Jarząbek
Gość

Jeszcze raz:
Osoba odpowiedzialna za zakup takiego wadliwego sprzętu powinna ponieść konsekwencje, bo zakupić bubel to i sprzątaczka potrafi. 🙂

Czytelnik
Gość
Gdyby ktoś chciał wygrać wybory z Kowalewskim, to podpowiadam. Z Kowalewskim można wygrać, ale tylko w jeden sposób. Oto trudna do realizacji, ale bardzo możliwa do wykonania, recepta: Trzeba wybrać jednego kandydata. I wszystkie środowiska, którym zależy na zmianie burmistrza muszą na niego grać. Już od teraz. Popierać go w publicznych wypowiedziach, tworzyć wokół niego sztab, prawdziwy sztab. I działać i pracować. Od dziś. W międzyczasie należy spokojnie pokazywać mieszkańcom swoje niektóry pomysły na Mławę w przyszłości i jeszcze bardziej spokojnie, aczkolwiek stanowczo wykazywać błędy obecnego burmistrza i obecnej władzy. Ale to musi być jednolity front i koordynacja. Zadanie nie… Czytaj więcej »
mlawianin 1
Gość
Czytelnik Piotr, jednym kliknięciem wkleiłeś te bzdury i rady których udzielałeś na portalu (wymoderowano), i to samo zaczynasz prawić na portalu codziennik.pl który jest bardziej opiniotwórczym portalem niż pozostałe mławskie odrzuty i szmatławce. Zamiast pisać rady powinieneś zgłośić się do jedynie słusznej mławskiej odnogi PIS oni takich fachowców potrzebują, wszak małolat Pol szuka takich działaczy i sponsorów do pomocy. Tylko że zamiast dawać propozycje i rady Piotrze jak wygrać z Kowalewskim, powinieneś odkryć karty i sam wystartować jako kandydat na Burmistrza, aby móc zrealizować swoje pomysły. A więc nie pozostaje ci nic innego jak zakasać rękawy i zamiast dawać recepty,… Czytaj więcej »
Czytelnik
Gość

Mławianinie drogi, my już mamy sztab i opracowaną strategię. I w sztabie mamy wyszkolonych dobrze ludzi, przygotowanych – zwłaszcza na wyszkolenie obecnego burmistrza. Więc nie martw się o nas i nasz sztab. A najważniejsze, że mamy dobrego kandydata. Wygramy.

mlawianin 1
Gość

Czytelnik-Piotr, jeśli masz taką strategię jak przedstawiasz na portalach, to nie wróże ci sukcesów. Ja mam się martwić nie bądz śmieszny, możesz wygrać ale na FUJARCE, bo na trąbce już nie wygrasz bo na tym instrumencie grają inni kandydaci co widać na zdjęciach z koncertu orkiestry, dawałem ci rady ale generalnie uważam że strasznie fałszujesz.

Jarząbek
Gość

Mławianinie 1, Czytelnik ma 100% racji, Dla Kowala jeden kontrkandydat i wybory wygrane, jeśli to będzie kandydat bez skazy i odpowiednio przygotowany i z dobrze przygotowanym sztabem wyborczym.
Wystarczy mała rysa i kontrkandydat zostanie zniszczony, tak samo jak zniszczono Rakowskiego w 2006 roku.
Kowalewski w 2006 roku też był nikomu nieznanym człowiekiem, ale mławskie elity go wypromowały oczerniając Rakowskiego.
Pamiętacie darmową gazetę mławską????

Nemo
Gość

Z całym szacunkiem ale Rakowski zniszczył się sam. Proszę przejść się z Zatorza do centrum Mławy. Najlepiej ulicą Kościuszki 🙂 To był styl zarządzania miastem który większość mieszkańców nie akceptowała. Proszę posłuchać dzisiejszych kłótni na temat wiaduktu. Odbyła się taka dyskusja gdy burmistrzem był obecny radny. Kiedy, gdzie, z kim ? Mieszkańcy nie mogli zwerbalizować swojej opinii o ówczesnym burmistrzu to wyrazili ją podczas głosowania.
Kto sieje wiatr zbiera burzę.

Z cała resztą się całkowicie zgadzam. Jeden kontrkandydat i dobry sztab wyborczy.

Jarząbek
Gość

Na luki w pamięci nie narzekam i pamiętam dobrze co zniszczyło w roku 2006 Rakowskiego, jaki był to był, ale nie Zatorze do tego się przyczyniło, tylko mławski biznes, który wyciągnął ze swego kapelusza pana K, bo pan R. niestety nie za bardzo chętny był do układów.

mławianin 1
Gość

Jarząbek od 100% racji do zwycięskiej kolacji, to jeszcze jest bardzo daleka droga,, w dzisiejszych czasach chcesz kandydata bez skazy, to powinieneś dołączyć do czytelnika-Piotra, i szukajcie razem będzie wam weselej, i może coś z tego wyjdzie. POWODZENIA!!!!! „SZTABOWCY”

CZytelnik
Gość

Psy szczekają, a my jedziemy dalej z naszym sztabem. Pozdrawiamy Cię mławianinie walentynkowo.

Liberał
Gość

Pan P.O. na burmistrza ! Mamy wygrane wybory ! Sztab Kowalewskiego .

Jarząbek
Gość

Tak, jak będzie jedynym kandydatem i będzie miał dobry sztab wyborczy, który go obroni przed atakami SK i jego ludzi, dodajmy bardzo silnych ludzi.

mławianin 1
Gość

Jeszcze do wyborów zostało trochę czasu a czytelnik-Piotr, już daje ostro z propagandą, ze swym przeszkolonym sztabem, i z cytatem PSY SZCZEKAJĄ A KARAWANA JEDZIE DALEJ, tylko uważaj nie szczekaj tak głośną, bo na końcu możesz się nie załapać z tym swoim sztabem i zostanie wam tylko skowyt z bólu , ze jednak się nie udało. A jeśli już to winieneś dokończyć tą swoją robotę na innym mławskim portalu, a codziennik zostaw w spokoju i nie siej propagandy, chyba że za tą akcję załapiesz się na REZYDENTA W SAN ESKOBAR…

Mario
Gość

Wy myślicie, że ktoś normalny (poza ludźmi bezpośrednio zaangażowanymi w samorząd) ogląda całą sesję w jakiejkolwiek relacji wideo? Obudźcie się. Ludzie zainteresowani życiem lokalnym to czekają na relację, ale prawdziwie dziennikarską, czyli wyjęcie z sesji najciekawszych, i istotnych dla społeczeństwa wątków. I to robią dla państwa dziennikarze na portalach i w gazetach. Tyle w temacie.

wpDiscuz