Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Straż gminna ma nowego strażnika


Od tego roku Krzysztof Klicki będzie nowym strażnikiem straży gminnej. Nowego funkcjonariusza przedstawił podczas sesji rady gminy w Wiśniewie w dniu 9 lutego komendant tej formacji Stanisław Bańczyk. Krzysztof Klicki odbywa obecnie szkolenie i wkrótce będzie już pełnoprawnym strażnikiem. Warto tu wspomnieć, że Krzysztof Klicki odnosi sukcesy sportowe, w 2015 roku zdobył tytuł wicemistrza Polski w podnoszeniu ciężarów, startując w barwach Mazovii Ciechanów.

KSP Mława nabór

Straż gminna to dwuosobowa formacja, działająca w ramach porozumienia na terenie gminy Wiśniewo, Stupsk, Szydłowo, Wieczfnia Kościelna i Lipowiec Kościelny. Jak dotychczas borykała się ona z problemami kadrowymi. Na długotrwałych zwolnieniach lekarskich przebywała zatrudniona w tej formacji strażniczka.  – Przez ostatnie 10 lat strażniczka przepracowała dokładnie 2 lata 4 miesiące i 4 dni – poinformował komendant Bańczyk.

JK

Zobacz także:

Wiśniewo. Czy numery posesji trzeba sprawdzać gdy jest mróz?

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

20 - liczba komentarzy w artykule "Straż gminna ma nowego strażnika"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Kapi
Gość

Autor artykułu chyba nie sprawdził rzetelnie informacji co do strażniczki….bo Pani nie przebywała tylko na zwolnieniu chorobowym a w czasie swojego zatrudnienia została matką. Na zwolnieniu można przebywac 6 miesiecy. A po drugie chyba nie wolno ujawniać takich informacji, jak to ile ktoś przebywa na zwolnieniu lekarskim jest to info dla ZUS i pracodawcy.

AGA
Gość

Oczywiście, że nie wolno! Do Sądu by ich pozwała, to by się nauczyli co znaczy ochrona danych osobowych! Kontrolę z GIODO bym na nich nasłała na jej miejscu.

Monika
Gość

Maksymalna długość przebywania na zasiłku chorobowym to 182 dni. Więc, każdy rozsądnie myślący człowiek domyśli się, że to jedno wielkie kłamstwo powiedziane po to żeby się pozbyć pracownika powracającego do pracy po urlopach rodzicielskich. A podobno mamy w Polsce politykę prorodzinną. Straż Gminna w Wiśniewie jest tego idealnym przykładem.

Jajajajaja
Gość

Taka jest wlasnie polska brac emeryture i jeszcze blokować etat mlodym.

Monika
Gość

No właśnie strażniczka musiała odejść na bezpłatne wychowawcze po to żeby komendant (emeryt) mógł pracować. Brawo.

Jajajajaja
Gość

Jak mogla pracowac 10 lat i tyle byc na chorobowym. Jeszcze przed strażniczka byl straznik

Obserwatorka
Gość

Bo to kobieta – strażnik. Ciąża, macierzyński, inne chorobowe i tak 8 prawie lat minęło przy dwójce dzieci…

Mławianin
Gość

Kto za zlikwidowaniem straży miejskiej, kciuk w górę.

wpDiscuz