Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Mławscy policjanci ujawnili kontrabandę wartą ponad 400 tysięcy zł.


fot. KPP Mława

KSP Mława nabór

Mławscy kryminalni ujawnili transport tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy, wart ponad 400 tysięcy złotych. Zatrzymano dwóch mieszkańców Mławy.

Do zdarzenia doszło 1 lutego br., tuż przed południem. Prowadzący czynności policjanci, w miejscowości Podkrajewo zatrzymali do kontroli dwa samochody marki Mercedes Sprinter i Citroen Berlingo. W jednym pojazdów odnaleźli i zabezpieczyli 480 tysięcy sztuk papierosów, spakowanych w kartonach. Jak wstępnie ustalono, kierujący pojazdami mężczyźni działali wspólnie. To dwaj mieszkańcy Mławy w wieku 32 i 34 lat. Zostali osadzeni w mławskim areszcie. Zgodnie z art. 63 §1 Kodeksu Karnego Skarbowego, kto przewozi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie. Trwają czynności policji i prokuratury.

fot. KPP Mława

źródło: st. asp. Anna Pawłowska/KPP Mława

Zobacz także…

44-letni mieszkaniec pow. mławskiego zatrzymany z kontrabandą

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz