Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławscy policjanci ujawnili kontrabandę wartą ponad 400 tysięcy zł.


fot. KPP Mława


Mławscy kryminalni ujawnili transport tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy, wart ponad 400 tysięcy złotych. Zatrzymano dwóch mieszkańców Mławy.

Do zdarzenia doszło 1 lutego br., tuż przed południem. Prowadzący czynności policjanci, w miejscowości Podkrajewo zatrzymali do kontroli dwa samochody marki Mercedes Sprinter i Citroen Berlingo. W jednym pojazdów odnaleźli i zabezpieczyli 480 tysięcy sztuk papierosów, spakowanych w kartonach. Jak wstępnie ustalono, kierujący pojazdami mężczyźni działali wspólnie. To dwaj mieszkańcy Mławy w wieku 32 i 34 lat. Zostali osadzeni w mławskim areszcie. Zgodnie z art. 63 §1 Kodeksu Karnego Skarbowego, kto przewozi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie. Trwają czynności policji i prokuratury.

fot. KPP Mława

źródło: st. asp. Anna Pawłowska/KPP Mława

Zobacz także…

44-letni mieszkaniec pow. mławskiego zatrzymany z kontrabandą

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x