Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Nowy blok komunalny jest gotowy. Pierwsi lokatorzy odebrali klucze


mieszkania na ul. Komunlanej ulica Komunalna Mława Przy ulicy Komunalnej (odnoga ulicy Płockiej w pobliżu oczyszczalni ścieków) powstaje osiedle parterowych budynków wielorodzinnych, komunalnych i socjalnych. Pierwszy z nich jest już gotowy, wczoraj z rąk burmistrza lokatorzy odebrali klucze do mieszkań.

KSP Mława nabór

W budynku przy ulicy Komunalnej 5 zamieszka 14 rodzin. Lokatorzy przydzielone mają lokale o powierzchni od 28 do 40 metrów kwadratowych,  jedno i dwupokojowe z aneksami kuchennymi, łazienką i przynależnym do lokalu pomieszczeniem gospodarczym z oddzielnym wejściem. Mieszkania wykończone są „pod klucz”, co oznacza, ze praktycznie gotowe są do zamieszkania. W pomieszczeniach ułożone są płytki i panele, łazienki posiadają urządzenia sanitarne, armaturę i kabiny prysznicowe.

Każdy lokal ogrzewany jest odrębnie za pomocą pieco – kuchni. W projekcie rozważany był wariant alternatywny ogrzewania, w którym istniejący system ogrzewania rozbudowany byłby o panele słoneczne. Ostatecznie jednak, ze względu na koszty pozostawiony został system ogrzewania piecami węglowymi.

Miasto za budowę dwóch pierwszych budynków wielorodzinnych, o łącznej powierzchni użytkowej 961 metrów kwadratowych, zapłaci wyłonionemu w przetargu wykonawcy -żuromińskiemu Przedsiębiorstwu Budowlanemu  „DOMEX”  kwotę 2 953 501,47 zł. Oddanie do użytku drugiego z budowanych budynków, w którym zamieszka również 14 rodzin  zaplanowane jest na wrzesień br.

Na uroczystość wręczania kluczy do nowych mieszkań, oprócz lokatorów zaproszeni zostali  członkowie komisji przyznających lokale, radni, prezes TBS Andrzej Więckiewicz oraz pracownicy ratusza zaangażowani w realizację przedsięwzięcia, a także wykonawca inwestycji.

Niejako w „komplecie” z kluczami, lokatorzy otrzymali szczegółową informację na temat obowiązków lokatorów, a do tego: kalendarze, kubki i torby z tkaniny na zakupy.

– To, jak będzie się Państwu mieszkało na tym osiedlu, zależy tylko od was. Już dziś proszę Was o budowanie dobrych relacji sąsiedzkich – apelował burmistrz Sławomir Kowalewski, wręczając klucze mieszkańcom. Złożył też deklarację dalszego zagospodarowania terenu osiedla.

– Ta ulica (Komunalna – red.), jej nawierzchnia będzie dokończona, będzie oświetlenie,  plac zabaw i niezbędna infrastruktura, żeby na tym osiedlu mieszkać i czuć się dobrze. Pod koniec roku będzie uruchomiona nowa oczyszczalnia ścieków, która nie będzie generowała odorów tak jak obecna. Mając to na względzie zdecydowałem, że ten teren będzie przeznaczony do takiej zabudowy – dodał burmistrz Kowalewski.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

62 - liczba komentarzy w artykule "Nowy blok komunalny jest gotowy. Pierwsi lokatorzy odebrali klucze"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Mieszkaniec WML
Gość

Zofia ty chyba nie masz co robić bo wszędzie cię pełno na forach, jak byś miała zajęcie to nie zajmowałabyś się głupotami.

Zofia
Gość

Szukałam ul ,,komunalnej”.. i wyświetlił mi się ten chwalebny dla miasta artykuł. Zgadzam się z przedmówcami. Rozbraja mnie też widok spartaczonej rury do kuchni. Istny film Barei !! A można było tym samym KOSZTEM ! estetycznie ją ukryć.

Elf
Gość

Tutaj ludzie dostali mieszkanie pod klucz. Można przywozić meble i się wprowadzać.
Jeszcze kilka lat temu, gdy zaczynałem dorosłe życie i nie miałem nic – bardzo bym im tego zazdrościł. Dziś cieszę się, że i oni mają. Nie wszyscy mają w życiu tyle siły ile miałem ja i tyle szczęścia – ile miałem ja… choć nie da ukryć się, że są i tacy, którym jest lepiej 😉
Cieszmy się, że mimo tych niespełna dwudziestu lat od wyjścia ze słusznie minionej epoki żyje nam się tak, jak moglibyśmy wtedy pomarzyć.

Wszystkim beneficjentom życzę udanego mieszkania 🙂

Elf
Gość
Ta rura nie jest od zasilania zlewu, tylko jest to rura ściekowa ze zbiornika wyrównawczego… I teraz – nie wiadomo, czy to dobrze, czy źle… bo jeśli ją odprowadzić bezpośrednio do kanalizacji, to ktoś nawet nie będzie wiedział, że zbyt mocno rozpalił w piecu i mu się woda przelewa… Co do pieca – też nie wiadomo, czy to dobrze czy źle… prąd w naszym kraju do najtańszych nie należy… gaz… nie jest najgorzej, ale drewno i węgiel jedna są bardziej ekonomiczne… A co do smogu… jeśli w miastach nie ma ścisłej zabudowy i są korytarze powietrzne, to smogu nie ma…… Czytaj więcej »
Obywatel
Gość

Do „Jaaa” bardzo dobry komentarz. Poza tym nie ma co się oburzać bo oprócz ludzi, których dotknęło jakieś nieszczęście widzę na zdjęciach ludzi nigdy i nigdzie niepracujących i co im też my wszyscy powinniśmy fundować mieszkania. Tak my bo miasto to my a nie jakiś stwór posiadający pieniądze.

staton
Gość
Jak jesteś taki pazerny tych pieniędzy to nie stawaj przeciwko ludziom którzy ich potrzebują…..stań przeciwko tym którzy je roztrwaniają. Wtedy Ci przyklasnę. A tak to jesteś po prostu następnym małostkowym człowieczkiem któremu żal ściska pewną część ciała. Każdy cywilizowany kraj, a pragnę wierzyć że w takim żyję, dba o tych którzy mają trudniej. Wszędzie zdarzają się tacy którzy to wykorzystują i zgodzę się że to powoduje pewne oburzenie. Ale czy to znaczy że ludzie mają umierać z zimna pod wiaduktem? Czasami wystarczy choroba w rodzinie, wypadek, kalectwo…..ułamek sekundy i zdrowy zaradny człowiek może potrzebować pomocy. Nikomu tego nie życzę i… Czytaj więcej »
Jarząbek
Gość

Wiesz co znaczy słowo EMPATIA?
Szkoda sobie języka strzępić.
Pomyśl tylko jak byś się poczuł czytając taki wpis gdybyś był np tą Panią bez nogi czy innym nieszczęśnikiem, no ale Ty przecież nie potrafisz sobie tego wyobrazić, ale tak jak napisał staton, życie płata różne figle, obyś nigdy tam nie trafił do tych czworaków przy ul. Cmentarnej, tfu… Komunalnej.

dzidek
Gość

Niestety w każdym środowisku są ludzie i ludziska, i tak jest w naszym mławskim środowisku, że są takie okazy jak P. Jaaa, czy Obywatel, myślę że to są niewielkie wyjątki, i przedstawiciele tej zmiany która buduje tak tanie mieszkania??

Jaaa
Gość

A ja bym proponowała (jeżeli obdarowanym lokatorom się nie podobają mieszkania), iść do pracy, zarobić uczciwie i wziąć kredyt na 30 lat. Wtedy można sobie kupić luksusowy apartament z podziemnym garażem i zagospodarowanym terenem wokół. Ja pracuję, zarabiam i nikt mi mieszkania za darmo nie daje, muszę wynajmować i płacić, bo na kredyt mnie nie stać

staton
Gość
Napisałem już jedną odpowiedź poniżej co myślę o takim podejściu do tematu jak Pani i liczyłem że żaden sfrustrowany zazdrośnik już tu nic w tym stylu nie napisze….cóż…widocznie nie dotarło więc mam dla Pani inną ciut odpowiedź. Nie życzę Pani, Pani rodzinie ani nikomu z Pani bliskich aby znalazł się w takiej sytuacji jak chociażby ta Pani bez nogi. Nie życzę Pani aby nikt Pani wtedy nie chciał zatrudnić. Nie życzę Pani by musiała Pani wystawać w kolejkach po zasiłek w MOPsie. Nie życzę Pani by musiała Pani dostać takie ohydne mieszkanie na odludziu i w śmierdzącej okolicy. Nie życzę… Czytaj więcej »
Jaaa
Gość

Nie zna Pan mojej sytuacji ani zawodowej ani zdrowotnej, więc nie Panu to oceniać. Do tej pory ci ludzie chyba gdzieś mieszkali, prawda? Owszem, potrzebującym należy pomagać, ale ta pomoc powinna być doceniana, a nie krytykowana. Zgodzę się, że te mieszkania nie są najwyższych standardów, ale najwyraźniej do tej pory warunki mieszkaniowe tych ludzi, którzy je otrzymali nie były lepsze.

staton
Gość

Ale ja nawet jednym słowem nie oceniłem sytuacji zawodowej ani zdrowotnej Pani/Pana „Jaaa”. Proszę zacytować chociaż jedno zdanie w którym tej oceny dokonałem. No cóż…..oprócz braku empatii i życzliwości brakuje też umiejętności czytania ze zrozumieniem. Współczuję…..
Pozdrawiam.

Jarząbek
Gość

Tu nie o to chodzi i nie piszą ludzie obdarowani.
Tu chodzi o to, że za taki koszt m2 czyli ponad 3000zł /1m2 można było rzeczywiście wybudować porządny blok, a nie jakieś kurniki. W Przasnyszu mogli to zrobić tańszym kosztem – mogli, a dlaczego w Mławie nie mogli??
Kto sobie kieszenie nabił przy tej okazji?
UM za działkę nie płacił, deweloper płaci i mieszkania są prawie w tej samej cenie, a więc jak to jest?

staton
Gość

Dziękuję, że tą ekonomiczną część naszych całościowych rozważań wyjaśnił Pan tej Pani „Jaaa” za mnie. Pozwolę sobie tylko spuentować: nie każdy umie czytać ze zrozumieniem nawet jeżeli ma wykształcenie, pracę i zarabia i jest na tyle wiarygodny dla banku że dał mu kredyt. Cóż ludzie małostkowi zazwyczaj mało widzą i mało rozumieją…..stąd określenie „małostkowy”.

Renia
Gość

Dobrze że ludzie dostali nowe domy, no ale powiedzmy sobie szczerze, zarówno te zabudowy mieszkalne jak i adres nie mają pozytywnego przekazu. Brak wrażliwości, żeby coś takiego wykoncypować.

staton
Gość

dostali….nowe baraki….a raczej czworaki

wpDiscuz