Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nowy blok komunalny jest gotowy. Pierwsi lokatorzy odebrali klucze


mieszkania na ul. Komunlanej ulica Komunalna Mława Przy ulicy Komunalnej (odnoga ulicy Płockiej w pobliżu oczyszczalni ścieków) powstaje osiedle parterowych budynków wielorodzinnych, komunalnych i socjalnych. Pierwszy z nich jest już gotowy, wczoraj z rąk burmistrza lokatorzy odebrali klucze do mieszkań.


W budynku przy ulicy Komunalnej 5 zamieszka 14 rodzin. Lokatorzy przydzielone mają lokale o powierzchni od 28 do 40 metrów kwadratowych,  jedno i dwupokojowe z aneksami kuchennymi, łazienką i przynależnym do lokalu pomieszczeniem gospodarczym z oddzielnym wejściem. Mieszkania wykończone są „pod klucz”, co oznacza, ze praktycznie gotowe są do zamieszkania. W pomieszczeniach ułożone są płytki i panele, łazienki posiadają urządzenia sanitarne, armaturę i kabiny prysznicowe.

Każdy lokal ogrzewany jest odrębnie za pomocą pieco – kuchni. W projekcie rozważany był wariant alternatywny ogrzewania, w którym istniejący system ogrzewania rozbudowany byłby o panele słoneczne. Ostatecznie jednak, ze względu na koszty pozostawiony został system ogrzewania piecami węglowymi.

Miasto za budowę dwóch pierwszych budynków wielorodzinnych, o łącznej powierzchni użytkowej 961 metrów kwadratowych, zapłaci wyłonionemu w przetargu wykonawcy -żuromińskiemu Przedsiębiorstwu Budowlanemu  „DOMEX”  kwotę 2 953 501,47 zł. Oddanie do użytku drugiego z budowanych budynków, w którym zamieszka również 14 rodzin  zaplanowane jest na wrzesień br.

Na uroczystość wręczania kluczy do nowych mieszkań, oprócz lokatorów zaproszeni zostali  członkowie komisji przyznających lokale, radni, prezes TBS Andrzej Więckiewicz oraz pracownicy ratusza zaangażowani w realizację przedsięwzięcia, a także wykonawca inwestycji.

Niejako w „komplecie” z kluczami, lokatorzy otrzymali szczegółową informację na temat obowiązków lokatorów, a do tego: kalendarze, kubki i torby z tkaniny na zakupy.

– To, jak będzie się Państwu mieszkało na tym osiedlu, zależy tylko od was. Już dziś proszę Was o budowanie dobrych relacji sąsiedzkich – apelował burmistrz Sławomir Kowalewski, wręczając klucze mieszkańcom. Złożył też deklarację dalszego zagospodarowania terenu osiedla.

– Ta ulica (Komunalna – red.), jej nawierzchnia będzie dokończona, będzie oświetlenie,  plac zabaw i niezbędna infrastruktura, żeby na tym osiedlu mieszkać i czuć się dobrze. Pod koniec roku będzie uruchomiona nowa oczyszczalnia ścieków, która nie będzie generowała odorów tak jak obecna. Mając to na względzie zdecydowałem, że ten teren będzie przeznaczony do takiej zabudowy – dodał burmistrz Kowalewski.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
64 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec WML
Mieszkaniec WML
4 lata temu

Zofia ty chyba nie masz co robić bo wszędzie cię pełno na forach, jak byś miała zajęcie to nie zajmowałabyś się głupotami.

Zofia
Zofia
4 lata temu

Szukałam ul ,,komunalnej”.. i wyświetlił mi się ten chwalebny dla miasta artykuł. Zgadzam się z przedmówcami. Rozbraja mnie też widok spartaczonej rury do kuchni. Istny film Barei !! A można było tym samym KOSZTEM ! estetycznie ją ukryć.

Elf
Elf
4 lata temu
Reply to  Zofia

Ta rura nie jest od zasilania zlewu, tylko jest to rura ściekowa ze zbiornika wyrównawczego… I teraz – nie wiadomo, czy to dobrze, czy źle… bo jeśli ją odprowadzić bezpośrednio do kanalizacji, to ktoś nawet nie będzie wiedział, że zbyt mocno rozpalił w piecu i mu się woda przelewa…
Co do pieca – też nie wiadomo, czy to dobrze czy źle… prąd w naszym kraju do najtańszych nie należy… gaz… nie jest najgorzej, ale drewno i węgiel jedna są bardziej ekonomiczne…
A co do smogu… jeśli w miastach nie ma ścisłej zabudowy i są korytarze powietrzne, to smogu nie ma…
Mława, to nie Londyn… Tutaj co najwyżej z kurnika jakiegoś od czasu do czasu zajedzie – ale i tak się nikt nie skarży, bo jest praca – i to jest „ekologiczne”…
A wszyscy, którzy liczą koszty, powinni też policzyć, że nie jest to mieszkanie w stanie deweloperskim gdzie trzeba kupić płytki, armaturę, panele podłogowe, drzwi, a potem miesiącami umawiać się z „fachowcami” i pilnować, żeby przyszli, a potem i tak się okaże, że ktoś wcześniej „tak panu tak spier… że nie da się zrobić” i potrwa to dłużej i nie tak jak się umawialiśmy, tylko drożej…
Podobnie i z kupnem mieszkania z rynku wtórnego… trzeba wszystko wywalić (koszt) i robić samemu (koszt) – bo raczej nikt nie sprzedaje mieszkania po remoncie…

Elf
Elf
4 lata temu
Reply to  Zofia

Tutaj ludzie dostali mieszkanie pod klucz. Można przywozić meble i się wprowadzać.
Jeszcze kilka lat temu, gdy zaczynałem dorosłe życie i nie miałem nic – bardzo bym im tego zazdrościł. Dziś cieszę się, że i oni mają. Nie wszyscy mają w życiu tyle siły ile miałem ja i tyle szczęścia – ile miałem ja… choć nie da ukryć się, że są i tacy, którym jest lepiej 😉
Cieszmy się, że mimo tych niespełna dwudziestu lat od wyjścia ze słusznie minionej epoki żyje nam się tak, jak moglibyśmy wtedy pomarzyć.

Wszystkim beneficjentom życzę udanego mieszkania 🙂

Obywatel
Obywatel
4 lata temu

Do „Jaaa” bardzo dobry komentarz. Poza tym nie ma co się oburzać bo oprócz ludzi, których dotknęło jakieś nieszczęście widzę na zdjęciach ludzi nigdy i nigdzie niepracujących i co im też my wszyscy powinniśmy fundować mieszkania. Tak my bo miasto to my a nie jakiś stwór posiadający pieniądze.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Obywatel

Wiesz co znaczy słowo EMPATIA?
Szkoda sobie języka strzępić.
Pomyśl tylko jak byś się poczuł czytając taki wpis gdybyś był np tą Panią bez nogi czy innym nieszczęśnikiem, no ale Ty przecież nie potrafisz sobie tego wyobrazić, ale tak jak napisał staton, życie płata różne figle, obyś nigdy tam nie trafił do tych czworaków przy ul. Cmentarnej, tfu… Komunalnej.

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Niestety w każdym środowisku są ludzie i ludziska, i tak jest w naszym mławskim środowisku, że są takie okazy jak P. Jaaa, czy Obywatel, myślę że to są niewielkie wyjątki, i przedstawiciele tej zmiany która buduje tak tanie mieszkania??

staton
staton
4 lata temu
Reply to  Obywatel

Jak jesteś taki pazerny tych pieniędzy to nie stawaj przeciwko ludziom którzy ich potrzebują…..stań przeciwko tym którzy je roztrwaniają. Wtedy Ci przyklasnę. A tak to jesteś po prostu następnym małostkowym człowieczkiem któremu żal ściska pewną część ciała. Każdy cywilizowany kraj, a pragnę wierzyć że w takim żyję, dba o tych którzy mają trudniej. Wszędzie zdarzają się tacy którzy to wykorzystują i zgodzę się że to powoduje pewne oburzenie. Ale czy to znaczy że ludzie mają umierać z zimna pod wiaduktem? Czasami wystarczy choroba w rodzinie, wypadek, kalectwo…..ułamek sekundy i zdrowy zaradny człowiek może potrzebować pomocy. Nikomu tego nie życzę i obyś tego również nie doświadczył.

Jaaa
Jaaa
4 lata temu

A ja bym proponowała (jeżeli obdarowanym lokatorom się nie podobają mieszkania), iść do pracy, zarobić uczciwie i wziąć kredyt na 30 lat. Wtedy można sobie kupić luksusowy apartament z podziemnym garażem i zagospodarowanym terenem wokół. Ja pracuję, zarabiam i nikt mi mieszkania za darmo nie daje, muszę wynajmować i płacić, bo na kredyt mnie nie stać

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Jaaa

Tu nie o to chodzi i nie piszą ludzie obdarowani.
Tu chodzi o to, że za taki koszt m2 czyli ponad 3000zł /1m2 można było rzeczywiście wybudować porządny blok, a nie jakieś kurniki. W Przasnyszu mogli to zrobić tańszym kosztem – mogli, a dlaczego w Mławie nie mogli??
Kto sobie kieszenie nabił przy tej okazji?
UM za działkę nie płacił, deweloper płaci i mieszkania są prawie w tej samej cenie, a więc jak to jest?

staton
staton
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Dziękuję, że tą ekonomiczną część naszych całościowych rozważań wyjaśnił Pan tej Pani „Jaaa” za mnie. Pozwolę sobie tylko spuentować: nie każdy umie czytać ze zrozumieniem nawet jeżeli ma wykształcenie, pracę i zarabia i jest na tyle wiarygodny dla banku że dał mu kredyt. Cóż ludzie małostkowi zazwyczaj mało widzą i mało rozumieją…..stąd określenie „małostkowy”.

staton
staton
4 lata temu
Reply to  Jaaa

Napisałem już jedną odpowiedź poniżej co myślę o takim podejściu do tematu jak Pani i liczyłem że żaden sfrustrowany zazdrośnik już tu nic w tym stylu nie napisze….cóż…widocznie nie dotarło więc mam dla Pani inną ciut odpowiedź.
Nie życzę Pani, Pani rodzinie ani nikomu z Pani bliskich aby znalazł się w takiej sytuacji jak chociażby ta Pani bez nogi. Nie życzę Pani aby nikt Pani wtedy nie chciał zatrudnić. Nie życzę Pani by musiała Pani wystawać w kolejkach po zasiłek w MOPsie. Nie życzę Pani by musiała Pani dostać takie ohydne mieszkanie na odludziu i w śmierdzącej okolicy. Nie życzę Pani by miała Pani w pokoju taki piec który może zatruć Panią lub Pani dzieci. I nie życzę Pani aby ktoś napisał w stosunku do Pani osoby takie słowa jakie Pani napisała powyżej. Cóż……pozostaje mi tylko życzyć Pani dużo zdrowia dla Pani i Pani rodziny, dobrej pracy, zadowolenia, dużo uśmiechu dla bliźnich i odrobinę pokory i empatii …..i tego aby los nie okazał się przewrotny, a życie pisze różne scenariusze.
Pozdrawiam (ale wyrazów szacunku nie załączę).

Jaaa
Jaaa
4 lata temu
Reply to  staton

Nie zna Pan mojej sytuacji ani zawodowej ani zdrowotnej, więc nie Panu to oceniać. Do tej pory ci ludzie chyba gdzieś mieszkali, prawda? Owszem, potrzebującym należy pomagać, ale ta pomoc powinna być doceniana, a nie krytykowana. Zgodzę się, że te mieszkania nie są najwyższych standardów, ale najwyraźniej do tej pory warunki mieszkaniowe tych ludzi, którzy je otrzymali nie były lepsze.

staton
staton
4 lata temu
Reply to  Jaaa

Ale ja nawet jednym słowem nie oceniłem sytuacji zawodowej ani zdrowotnej Pani/Pana „Jaaa”. Proszę zacytować chociaż jedno zdanie w którym tej oceny dokonałem. No cóż…..oprócz braku empatii i życzliwości brakuje też umiejętności czytania ze zrozumieniem. Współczuję…..
Pozdrawiam.

Renia
Renia
4 lata temu

Dobrze że ludzie dostali nowe domy, no ale powiedzmy sobie szczerze, zarówno te zabudowy mieszkalne jak i adres nie mają pozytywnego przekazu. Brak wrażliwości, żeby coś takiego wykoncypować.

staton
staton
4 lata temu
Reply to  Renia

dostali….nowe baraki….a raczej czworaki

Xawery
Xawery
3 lata temu
Reply to  staton

Z deszczu pod rynnę, myślę ze komentujący, pamiętają TAKIE baraki,byly przy Torfa Zaleskiego, ktore przeweotnie nazywano” Oswiecim”,’z tymi bedzie tak samo.

Z R ..
Z R ..
4 lata temu

To miasto dawno przestało byc własnością mieszkańców przeanalizujcie radnych sprawdzcie gdzie pracuja. Po co im ta wladza ? nasze sprawy w wiekszosci interesuja ich tyle co opady sniegu w roku 2007 bycie radnym jest im potrzebne bo tam obowiazuje zasada kto za burtą ten tonie. A jedna tonaca osoba ciagnie za soba inne .
Czy x ki /ka ma szansę dostac intratne stanowisko …..patrz konkurs opisany w innym portalu
Mowicie to miedzy soba po cichu moze zaczniemy troche głośniej

I know
I know
4 lata temu
Reply to  Z R ..

Tak. Ustawiony konkurs. Do tego rzeczniczka miasta powiązana z jednym ze stowarzyszeń, w którym Barbara Z. jest prezesem.
Malo tego to burmistrz jest w fundacji, ktora tez ma zwiazki z Barbara Z, plus Przewodniczscy Rady Miasta tez w fundacji, powiazanej z osoba pani Z.
Same przypadki, dziwne konkursy.

Xawery
Xawery
3 lata temu
Reply to  I know

I know. Cos taki tajemniczy, czy ta Barbara Z. To ma jskies SPRAWY w prokuraturze, ze nie wymieniasx nazwiska,a moze.sam boisz się zdemaskowania.

staton
staton
4 lata temu
Reply to  Z R ..

proponuję się nie denerwować….zapewne zaraz jakiś radny/radna postawi wniosek o zablokowanie komentarzy pod artykułem o bloku komunalnym. No cóż…..są mieszkania z lat 70tych, może być też cenzura z tego samego okresu……a w dalszej kolejności to już trybuna i dziękowanie sobie nawzajem za dobro które uczyniliśmy… Chyba przegiąłem…wszak to ostatnie już funkcjonuje

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  staton

staton—tu nie o nerwy chodzi tylko o fakty, do których jak najszybciej, dziennikarze winni dotrzeć, i przedstawić je nam mieszkańcom, pokazując z nazwiska tą RATUSZOWĄ SZLACHTĘ piszesz o Radnych, to oni to akceptowali, dali na mocy uchwał przyzwolenie na takie inwestycje, a dziś siedzą cichutko jak myszy pod miotło, bo to jest także ich wina, oni wszyscy łącznie z Włodarzami trąbią w jedną trąbę, bo 2.000 tys. co m-c drogą nie chodzi. Nic a nic nie przegiąłeś, po prostu opisałeś stan faktyczny, bo taka a nie inna jest mławska rzeczywistość!!!!!!!

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

Ratusz uszczęśliwił tych ludzi.
Nie dość, że błocko do kolan, smród z oczyszczalni, to jeszcze wszędzie daleko, ale
może ratusz załatwi tym ludziom postawienie „Biedronki” – będą mieli choć blisko do sklepu (tam nawet chleba nie ma gdzie kupić).
Nie wspominam już o tym co pisał „staton”.
Tak, pobudowano kołchoz, a może czworaki na miarę XXI wieku, urągające godności ludzkiej i to za jaką cenę.
Ludzie chyba sami widzicie, że to już przekracza wszelkie granice i dość tego TWA.

I know
I know
4 lata temu

W tym mieście to najlepiej wychodzi władzom mianowanie Dyrektorow bez odpowiednich kwalifikacji.

Ogr
Ogr
4 lata temu

Ciekawe dlaczego budynki są parterowe, a nie pietrowe? zawaliłyby się, czy co? A może w mieście jest za dużo działek budowlanych? No i druga sprawa. ratusz zachęca i daje dotację, żeby wymieniać piece węglowe na ekologiczne, to może tu też od razu przyznać dotacje, niech sobie ludzie wymienią. Jak zamontowane opiece węglowe ( a pewnie za opał posłużą też inne śmieci) mają się do uchwalonego przez tego samego burmistrza planu gospodarki niskoemisyjnej? to może lepiej było podłączyć do PEC?

staton
staton
4 lata temu
Reply to  Ogr

Odpowiem Pani na to pytanie i aczkolwiek będą to tylko moje dywagacje jestem gotów się założyć że tak właśnie było jak opiszę. Wiec zaczynam…..na początku była jakaś koncepcja……później jakiś urzędniczyna (inaczej go nazwać nie można) miał przygotować przetarg na projekt budynku. By się nie narobić….poszukał w istniejących w urzędzie dokumentacjach, planu budynku który odzwierciedlał jego oczekiwania….pechowo znalazł jakiś plan adaptacji hali produkcyjnej z lat 60-70tych. Skserował, uszczegółowił oczekiwania na piśmie (chociażby takie że piec ma być węglowy, wszak projekt wziął z lat 70tych, hehehe) i ogłosił przetarg na projekt. A dalej poszło prosto….projektant zaprojektował, wykonawca wybudował i…..powstało takie gówno. A dlaczego parterowy……no cóż z jednej strony bo tańszy (tu się zgadzam tylko jakoś dostrzec tej taniości w kosztach nie widzę), z drugiej strony…..no cóż…..a widziała Pani gdziekolwiek piętrowe kurniki?
A tak na marginesie….dla JK…..może warto by napisać artykuł na temat…..”historia powstania bubla na Komunalnej”. Wszak zapewne są dokumenty przetargowe i w postaci uchwał rady i……zapewne wielu czytelników chciało by wiedzieć jakie konkretnie nazwiska stoją za tym bublem. Kto zaakceptował by to g…..pobudować, kto ogłaszał, zatwierdzał, nadzorował itp.

Nikt
Nikt
4 lata temu
Reply to  staton

Mam nadzieję ze projektu nie robił im ten ubezwłasnowolnony he he

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  staton

Ciekaw jestem czy Szanowny Pan J.K napisze artykuł HISTORIA POWSTANIA BUBLA NA KOMUNALNEJ, i przedstawi na podstawie dokumentów fakty. Swego czasu pisałem aby ADMIN zainteresował się tym sfałszowanym konkursem na Dyr. Muzeum, minęło kilka dni i nic cicho sza./widocznie temat nie wygodny dla portalu/

Anka
Anka
4 lata temu

Rozumiem. Sa mieszkancy ktorzy naprawde potrzebuja pomocy. Ale czy czasami nie sa tam tez kombinatorzy z zawodu bezrobotni na wiecznym socjalu co zlomem i starymi oplami handluja?! Zasada jest jedna. Daj czlowiekowi wedke a nie rybe. Czy w Mlawie jest jakis projekt wyciagania ludzi z dolka? Chyba nie. Ktos moze „wygodnie” sie ustawic.

staton
staton
4 lata temu
Reply to  Anka

Tak Pani Aniu….w Mławie jest doskonały projekt…. Polega na tym by wszystkich ludzi skomasować w jednym miejscu……przy ulicy Komunalnej. Projekt iście szatański i….odważę się tu z pełną świadomością użyć słowa…..debilny zarazem. Projekt urągający podstawą socjologi i psychologi bo tak jak Pani słusznie zauważa należy dać wędkę. A tą wędką jest chociażby umieszczenie rodzin z problemami społecznymi wśród mieszkańców mogących stanowić przykład i dających chęć do działania, itp. Tymczasem tworzenie enklawy ludzi potrzebujących pomocy w jednym miejscu do niczego dobrego nie prowadzi. Ale cóż….. szlachta z ratusza wie lepiej, wszak nie takie durnowate szkoły jak my kończyła. A jakie ratusz ma podejście do tych ludzi to widać po tym jak dba o budynki w których mają mieszkać.
Cholera…..powiem krótko tak….gdybym miał z uśmiechem wręczać ludziom klucze do takich gównianych mieszkań i udawać że to ma im służyć, to bym się ze wstydu własną pięścią zabił. Może dlatego nigdy nie byłem i nie będę politykiem. Mam szacunek do siebie. Dzieki Ci za to tato!!!

JFK..
JFK..
4 lata temu

Tu niema czym sie chwalic tu trzeba sie wstydzic

dzidek
dzidek
4 lata temu

Staton—-kapitalne posty i fachowe oceny tej miejskiej inwestycji, zobaczyłem przeczytałem i sam się zastanawiam, jak to jest możliwe,że w pobliskim Przasnyszu, mogli wybudować 48 mieszkań, za 4 miliony, a Mławie 28 mieszkań za około 3 miliony, czyżby firma DOMEX z ŻUROMINA, która od wielu już lat tak się zasiedziała w mieście że nie ma żadnej konkurencji, i może w samych kosztach tej miejskiej inwestycji, leży przyczyna tak wysokich cen, chyba powinno się to sprawdzić, nie tylko te budowy ale wszystkie które wykonuje firma DOMEX, no i te piece węglowe, w ramach walki ze smogiem. No ale jak się ma takiego fachowca jak szef TBS Więckiewicz, który nie potrafi napisać wniosku o dofinansowanie na remont rozwalających się kamienic– to wszystko jasne. A następny budynek będzie oddany przed samymi wyborami,— myślę że dość już tych przypadków Panie Burmistrzu. Nie chcę krakać, ale w Pułtusku do tej pory też wszystko było bardzo dobrze i nagle Burmistrz Pułtuska wyjechał na wczasy do Białegostoku na długie 3-m-ce, odpocząć od miejskich problemów.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  dzidek

Nie od dziś wiadomo, że ratusz mławski wspiera niektóre firmy – przykłady? – proszę bardzo:
1. „Zacisze” – wkupiono lokal, który przez pewnie koło 10 lat stał pusty, wykupiono bez żadnego planu co do wykorzystania, po prostu chciano pomóc SM „Zacisze”
Inny przykład:
2. Policzcie ile ratusz wykonał projektów na różne przedsięwzięcia:
-remont MDK, jeden (przynajmniej jeden) projekt się przedawnił, trzeba było robić nowy, obecny na II etap tejże inwestycji pewnie też już zdążył się zdezaktualizować (wszak ma już kilka lat), projekt wiaduktu na Kościuszki
– KILKA projektów centrum handlowego czy też zintegrowanego
– Projekt zagospodarowania czy też rewitalizacji Seracza
Jednym słowem ratusz wspiera projektantów.
3. Ratusz wspiera Mobilis chylący się do upadku, bo Mobilis tak wysondował ceny biletów PKS, że nikt nie chce jeździć autobusami.
Itp. itd.
a cała ta działalność charytatywna z naszych pieniędzy.
Ciekawe ile burmistrz daje ze swojej własnej kieszeni na pomoc innym?

I know
I know
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Ustawiony konkurs na Dyrektora.

PoNo
PoNo
4 lata temu

To w Mławie jest taka ulica ? W którym miejscu ?

JFK..
JFK..
4 lata temu
Reply to  PoNo

150 metrow od głownego zbiornika oczyszczalni sciekow

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
4 lata temu

My wadza mamy sukces my wybudowalismy nam brawa nam tyle ze obdarowani chyba liczyli na cos innego a pieniadze nie małe na to poszły oj niemałe

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
4 lata temu

Trzebabylo czyms przykryc. sukces radnych z tunelem wiec. Byle co byle gdzie byle jak byle być i pokazac ze to my ster czymawa

mławianin 1
mławianin 1
4 lata temu

Na realizację tego sukcesu Radnych, poczekasz jeszcze ładnych parę lat, a ta ich informacja to celowa agitka przed wyborcza. Wracam z komentarzem uduchowiony, po tym jak pewna Pani za mnie się modliła, dziękuje wyszło mi to na zdrowie, i mogę już używać swego nicku.

Troglo
Troglo
4 lata temu

Na tej reklamie wyglądają te budynki jak obóz koncentracyjny

Czytelniczka
Czytelniczka
4 lata temu

Jeśli ktoś sam kupuje mieszkanie, za własne pieniądze, niekiedy na długi czas zadłużając się ma większą możliwość wyboru gdzie je chce zakupić.. A jak to się mówi „darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby”. Trudno oczekiwać żeby to były luksusowe apartamenty. Z tego co widzę są tak urządzone, aby każdy mieszkaniec sam dbał o ciepłą wodę i ogrzewanie. Jest to jakiś pomysł aby nie produkować dłużników w spółdzielniach. A teren może pomału urządzą. jak stanie reszta obiecanych socjali. Ewentualnie przed najbliższymi wyborami samorządowymi …

staton
staton
4 lata temu
Reply to  Czytelniczka

Szanowna Czytelniczko czy jak coś jest darowane to musi być od razu brzydkie, nieekonomiczne i drogie? Przepraszam za tak ostrą krytykę ale ja patrzę na to inaczej…..tak po ludzku…i uważam że te mieszkania są po prostu brzydkie, źle zaprojektowane, źle wybudowane, niebezpieczne (piece w pomieszczeniu mieszkalnym) i nie z tej epoki, za to tak drogie jakby tam były klamki ze złota.
No cóż…..widocznie ratusz ma takie same poglądy jak Pani. Szkoda bo może warto popatrzeć jak robią to inni. Przykład….proszę bardzo….Przasnysz – 48 mieszkań socjalnych za nieco ponad 4 miliony zł. I jakie ładne.(by nie być gołosłownym link na dole komentarza). Czyli można taniej i ładniej i lepiej. Noooo….ale za to w Mławie jest większe zadowolenie takich jak Pani. Powiedzenie o zachowaniu jak „pies ogrodnika” pasuje tu idealnie.
No i jeszcze ta nazwa ulicy – Komunalna. Może droga Czytelniczka powinna mieszkać przy Zazdrośników, a odpowiedzialni za ten budynek przy Partaczy?

http://www.eostroleka.pl/przasnysz-nowe-mieszkania-socjalne-oddane-do-uzytku-wideo,art58424.html

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  staton

Staton masz dużo racji w swych postach , warto aby się wreszcie ktoś tym zainteresował, jak to jest że za 4 mil, można wybudować 48 mieszkań /Przasnysz/, a w Mławie za 28 mieszkań firma zgarnia około 3 mil, do tego te piece węglowe—-PARANOJA. Uważam że w naszym Ratuszu dzieje się bardzo zle. W pewnym mieście blisko nas było pięknie, a dziś jego włodarz jest na wczasach w Białymstoku.

Bolek
Bolek
4 lata temu
Reply to  dzidek

To w Pultusku tez Megitza im spiewala?!

Bolek
Bolek
4 lata temu
Reply to  staton

staton to Ci sie udalo! Teraz to dales do pieca (nie tego z Komunalnej) 🙂

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Czytelniczka

Co znaczy darowane to cos zostało wykonane za nasze pieniadze i ma czemus służyć puki co wiemy ze jest drogo
To sugerujesz ze ma byc jeszcze byle jak

pixi
pixi
4 lata temu

no tak rurka co się kończy nad zlewem jest mocna. Może trzeba do niej coś podłączyć 😉

Mietek
Mietek
4 lata temu
Reply to  pixi

To pod zimny prysznic dla nowego lokatora

Nn..
Nn..
4 lata temu

niemal 3100 za. Metr. A dzialka miasta no ladnie

Miki
Miki
4 lata temu
Reply to  Nn..

Ladnie to ktos na tym zarobil.

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  Miki

I to jest cała prawda w tych kilku słowach, o tym budynku o firmie, o „fachowcach z Ratusza, tylko dobrze by było aby jeszcze można było w tym całym gąszczu informacji ochów i achów odnalazł się ten KTOŚ.

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
4 lata temu

Ten piec weglowy to w ramach walki ratusza ze smogiem

Górnik
Górnik
4 lata temu

I tona koksu w prezencie…

staton
staton
4 lata temu

Piec węglowy w kuchni, naczynie rozszerzalne pod sufitem…też w kuchni, jakaś posrana rurka biegnąca wierzchem od sufitu w kierunku zlewu, połączenie rur miedzianych ze stalowymi (kto się zna wie o co chodzi), lamperia…..normalnie powrót do „wczesnego Gierka”. Do tego smród w okolicy i ogólny syf wokół (a gdzie zagospodarowanie terenu zgodnie z prawem budowlanym?).
I to wszystko za malutkie 3 melony…..czyli średnio 100tys zł za klitkę 30-40 metrów kwadratowych.
Średnia cena metra kwadratowego tego socjala wynosi więc 3 tysiące zł za metr kwadratowy. Jak popatrzeć na rynek mieszkań w Mławie to za cenę 3500 zł/metr można dostać nówkę mieszkanie z garażem w podziemiu gdzie na pewno żaden posrany piec w kuchni nie stoi. Więc coś tu chyba jest nie tak….. aaaaa……już wiem….to te luksusowe komórki tak cenę zawyżają.

Wacek
Wacek
4 lata temu
Reply to  staton

To sa stawki mlawskiego ratusza. Tak jak za naprawe przystanku. Pogiete trzy rurki, a koszt 20 tys zl.

JFK..
JFK..
4 lata temu

Autor zdjęć wykonał je z należytą rzetelnością brawo co tu dodać konczy się chodnik zaczyna bagno

Paweł
Paweł
4 lata temu

Spójrzcie na zdjęcie nr 3. Czy Wy też widzicie tam 5 kurników? 🙂

Paula
Paula
4 lata temu
Reply to  Paweł

Ha,Ha. Też przypominają mi kurniki….

Olka
Olka
4 lata temu
Reply to  Paula

To nie kurniki. Oto powstaje „mlawska praga”

prezes
prezes
4 lata temu
Reply to  Olka

Albo „mławski pgr”, bo gdy na to patrzę przypominają mi się pgr-owskie domki.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Czy mieszkańcy dostali w prezencie wraz z kluczami gumowce? – Przedostatnie zdjęcie jest super.
Zamiast kalendarzy i kubków powinno być odpowiednie obuwie konieczne do bezpiecznego dotarcia do nowego loku.

idios
idios
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Wszystko będzie w swoim czasie, a później będziesz narzekał, że robią tę ulicę a nie inną…. zawsze źle

Kamil
Kamil
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

To bardzo proste. Trzeba szybko przesiedlic ludzi. Nawet na plac budowy w bloto, bo kolejne dzialki w miescie trzeba szykowac juz dla developerow.

JFK..
JFK..
4 lata temu

– To, jak będzie się Państwu mieszkało na tym osiedlu, zależy tylko od was. Już dziś proszę Was o budowanie dobrych relacji sąsiedzkich – apelował burmistrz Sławomir Kowalewski, wręczając klucze mieszkańcom. Złożył też deklarację dalszego zagospodarowania terenu osiedla
I od tego jak bedzie pachniało z oczyszczalni
Miny mieszkancow no bezcenne nie trzeba nic wiecej komentować

64
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x