Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
kurs profesjonalny opiekun
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mława. Kombinował z kartą czasu pracy dostał ogromny mandat


Mławscy policjanci ruchu drogowego, podczas kontroli autokaru, którego kierowca miał wyjechać w trasę do Wrocławia, wystawili mandat w wysokości 2000 złotych. Kierowca, chcąc uniknąć problemów związanych z przekroczeniem czasu pracy , korzystał z karty innego kierującego. Autokary, w czasie ferii, są pod szczególnym nadzorem policji.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na terenie Mławy. Patrol ruchu drogowego skontrolował autokar marki Scania Touring, którego kierowca wykonywał kurs dla lokalnego przewoźnika. Podczas prowadzonych kontroli autokarów, policjanci zwracają szczególną uwagę na czas pracy kierowcy, zarejestrowaną prędkość jazdy oraz czas odpoczynku i aktywności kierującego- zarejestrowane na karcie. Jak się okazało podczas kontroli, 57-letni kierowca, mieszkaniec Mławy, chcąc uniknąć kłopotów, związanych z przekroczeniem czasu pracy, posługiwał się kartą kolegi z pracy.  Takie zachowanie, zgodnie z Ustawą o transporcie drogowym jest poważnym naruszeniem przepisów.

Zgodnie z Ustawą o transporcie drogowym, za  używanie tej samej wykresówki lub karty kierowcy przez kilku kierowców grozi grzywna w wysokości 2 000 zł. Poza wysoką karą pieniężną dla kierowcy, karta kolegi, którą się nielegalnie posługiwał, została zatrzymana i odesłana do Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, gdzie zostanie zniszczona.

Przestrzeganie czasu pracy kierowcy ma duże znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom, dlatego podczas kontroli autobusów policjanci zwracają na to szczególną uwagę. Wzmożone kontrole drogowe potrwają do końca ferii.

źródło: st.asp. Anna Pawłowska oficer prasowy KPP Mława.

Zobacz także…

Na drogach ślisko! Dachowanie na Marszałkowskiej

Potrącenie rowerzysty na ulicy Warszawskiej

Uwaga! Znów próby oszustw „na wnuczka”

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

6
KOMENTARZE

1500
Anonim

Odczepcie się od chłopaka. Nikogo nie przejechał, ani nie był pijany. Może policja by się w końcu zajęła łapaniem tych co trzeba? Spójrzcie na siebie, a nie oceniacie innych. Ile waszych rodziców, dzieci korzystało z usług tego przewoźnika i nic nikomu się nie stało, a jakie przestępstwo popełnił ten kierowca?

Observer

Masz tyle samo wyobraźni co ten 57-letni chłopak!!!!

Jedrek

Brawo policja. Kontrole policji i ITD powinny być co kilometr może rozumu to nauczy tych co kombinują. Do tego który napisał,, dajcie zarobić a nikt nie będzie kombinowa”to że pojedziesz na kilku kartach więcej zarobisz? Ciekawe czy szef będzie o Tobie pamiętał gdy spowodujesz wypadek i zamkną Cię. Pozdrawiam kierowca

Polak

Dajcie zarobić to dokończyć się kombinacje

Lysl

Przepisy są po to żeby ich przestrzegać dobrze mu. Więzie ludzi a nie kartofle było mu mandat Panowie policjanci z 100 tyś wypisać i dziada nauczyc

Jarząbek

Nawet gdyby woził kartofle, to jak zaśnie za kierownicą, to nigdy nie wiadomo czy uderzy w przydrożne drzewo czy w innego użytkownika drogi. Jeśli nie zareaguje odpowiednio szybką na jakąś nagłą sytuację drogową, to co wtedy? masakra, wszak to autokar do przewozu ludzi, a nie zabawka dziecięca na podłodze w mieszkaniu