Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dzierzgowo. Radni uchwalili budżet, będą inwestycje


28 grudnia radni gminy Dzierzgowo przyjęli uchwałę budżetową na rok 2018. Jej podjęcie poprzedziły dyskusje na wszystkich komisjach, co zaowocowało tym, że co do jej kształtu w trakcie sesji nie było uwag i różnicy zdań, choć jeden z radnych wstrzymał się od głosu.

 Łączne dochody gminy na rok 2018 zaplanowano na kwotę pona 14,5 mln, a wydatki na13,8 mln zł. Powstałą w ten sposób nadwyżkę budżetową gmina zamierza przeznaczyć na spłatę pożyczki w Banku Gospodarstwa Krajowego. Planowany na rok 2018 budżet jest nieco niższy po stronie dochodów i wyraźnie niższy po stronie wydatków, za to zamyka się nadwyżką, a nie jak w ubiegłym roku deficytem.

W wydatkach budżetowych znaczące pozycje to opieka społeczna, na którą zaplanowane jest ponad 5 mln zł, oświata z 4,3 mln wydatków. Przyjęty przez radnych plan finansowy zabezpiecza wszystkie potrzeby gminnych jednostek, ale również przewiduje nakłady na inwestycje. W 2018 roku gmina planuje wydać na nie ponad 1 mln zł.

Wśród nich znajdą się następujące pozycje:

– Przebudowa drogi gminnej Zawady – Rąbież, na odcinku 1,4 km., za kwotę 450 tys. zł.

– Wykonanie projektu przebudowy drogi gminnej w Dzierzgówku, za kwotę 5 tys zł

– Wykonanie projektu przebudowy ulicy Ks. Prymasa Mikołaja Dzierzgowskiego, za kwotę 15 tys zł.

– Wykonanie projektu przebudowy budynku Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie, za kwotę 80 tys zł

– Termomodernizacja i przebudowa budynku Urzędu Gminy w Dzierzgowie, za kwotę 460 tys. zł.

Jako ważne zamierzenia gminy wójt Rafał Kuciński wskazał m.in. konieczność przebudowy Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie. Zapowiedział, że od przyszłego roku szkolnego dzieci z klas IV będą pobierały naukę w gimnazjum. Przypomniał, że poprawa stanu tego budynku od wielu lat stanowi przedmiot zaleć sanepidu, a łazienki w tej szkole nie zmieniły się od kilkudziesięciu lat.

Odnośnie planów związanych z przebudową fragmentu ulicy Ks. Prymasa M. Dzierzgowskiego wójt podkreślił, że liczy tu na wspólne działania z powiatem.

Uchwalony przez radnych budżet jest w ciągu roku również przez radę wielokrotnie zmieniany. Nie jest więc wykluczone, że pojawią się w nim inne zadania, nie ujęte w jego obecnym kształcie.

JK

Zobacz także:

Powiatowy budżet niespełnionej obietnicy

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ktosik
Ktosik
2 lata temu

460 000 zł na budynek gminy i 80 000 na szkołę? Sprawiedliwie. Budynek gminy był chyba remontowany nie tak dawno, a skoro szkoła nie była remontowana przez kilkadziesiąt lat, to proporcje tych „inwestycji” powinny być odwrotne. Za 80 tys. to możecie sobie elewację zrobić, ale nie wiem czy wystarczy. A co chcecie przebudować za 5 tys. zł na drodze w Dzirzegówku? Przejście dla pieszych? Gdzie te szumnie zapowiadane inwestycje? Gdzie środki unijne? Wystąpiliście o takie dofinansowania? Wiecie jak się to robi?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu
Reply to  Ktosik

Mam kilkadziesiąt lat i nie pamiętam kiedy gmina ostatnio była remontowana, a jestem mieszkańcem . Dlatego jestem za! I dobrze że taki Ktosik – ma guzik do powiedzenia bo więcej w nim nienawiści niż mądrości.

Ktosik
Ktosik
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Mieszkasz koło Dzierzgowa i masz 37 lat? Nienawiść to raczej siedzi w tobie. Ja przedstawiłem argumenty. Odświeżę ci pamięć. Za Wójta Kołakowskiego był remont wewnątrz.

Ktosik
Ktosik
2 lata temu
Reply to  Ktosik

Nie ma konkretnej odpowiedzi? Pewnie niektórzy radni mają inne problemy.

Matka
Matka
2 lata temu

Szkoła przez lata malowane w środku ściany ktore wrecz szpecily a nie dekorowaly

Ojciec
Ojciec
2 lata temu
Reply to  Matka

Trzy lata rządów i jakoś pałacy nie widać.

Lili
Lili
2 lata temu

Wreszcie ktoś pomyślał o budynku urzędu gminy, to nasza wizytówka aż sie prosi o remont a widzimy w jakim jest stanie.

Kto tam?
Kto tam?
2 lata temu
Reply to  Lili

Używaj znaków interpunkcyjnych polonisto, bo ciężko się to coś czyta.

Mieszkanka gminy
Mieszkanka gminy
2 lata temu

Co do planowanych inwestycji dróg , to poprawcie to co w 2017 roku było źle zrobione bo płacimy podatki i dziury i doły jak były tak są tylko jeszcze większe , a droga jest gminna nie prywatna .!!!!!!! Brak słów w butach nie można przejść .

Agnieszka
Agnieszka
2 lata temu

Tak oczywiscie szkoła w Dzierzgowie na remonty dostaje ale szkoła w Rzegnowie musi radzić sobie sama. Sama znalazła sponsorów na wykonanie remontów łazienek i malowanie wraz z pomocą rodziców ktorzy wykonywali poszczególne prace

Kto tam?
Kto tam?
2 lata temu
Reply to  Agnieszka

Ho ho ho. Uważajcie z tym radzeniem sobie, bo komisja rewizyjna może was nawiedzić…