Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Dobra Wola. Pijany kierowca uciekł przed patrolem do lasu


Do zdarzenia doszło w niedzielę, o godz. 11:00  w miejscowości Dobra Wola, gm. Lipowiec Kościelny. Podczas działań policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.

Kierujący vw passatem, 40-letni Paweł Sz., mieszkaniec pow. mławskiego, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając przed patrolem zjechał z drogi do lasu i porzucił samochód. Został zatrzymany i osadzony w areszcie. Nietrzeźwy kierujący miał w organizmie ponad 1,90 promila alkoholu. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Zgodnie z Kodeksem karnym, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem innego środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na okres 3 lat oraz kara grzywny w wysokości od 5 tys. zł.  Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę przed patrolem grozi natomiast kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Art. KK 178b. stanowi: Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

źródło: st. asp. Anna Pawłowska/KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

14 - liczba komentarzy w artykule "Dobra Wola. Pijany kierowca uciekł przed patrolem do lasu"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Anonim
Gość

Jemu nie nalezy sie odwyk tylko wiezienie bo jak przejechal by Ci dziecko pijany to inaczej bys pisal

Pan
Gość

Znam go nie od dziś i powiem tyle że jak wypije to zupełnie inny człowiek. Jak trzeźwy to do rany przyłóż ale jak wypije to agresor mu się włącza. Jemu nie więzienie a odwyk potrzebny.

Anonim
Gość

On juz jezdzi pijany

gosc [wymoderowano]
Gość

Smieszne jest to ze policja juz go puscila a on juz jezdzi pijany tylko zmienil srodek transportu z auta na traktor.

Anonim
Gość

Święte słowa znęcanie sie nad rodzina damski bokser tyle zgłoszeń a policja nic z tym nie robiła mam nadzieje ze prawo istnieje i dostanie to na co zasłużył

wpDiscuz