Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Jacek Szlachta radny powiatowy podziękowanie wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Dobra Wola. Pijany kierowca uciekł przed patrolem do lasu


Do zdarzenia doszło w niedzielę, o godz. 11:00  w miejscowości Dobra Wola, gm. Lipowiec Kościelny. Podczas działań policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.

Słoneczne ogrody Mława

Kierujący vw passatem, 40-letni Paweł Sz., mieszkaniec pow. mławskiego, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając przed patrolem zjechał z drogi do lasu i porzucił samochód. Został zatrzymany i osadzony w areszcie. Nietrzeźwy kierujący miał w organizmie ponad 1,90 promila alkoholu. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Zgodnie z Kodeksem karnym, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem innego środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na okres 3 lat oraz kara grzywny w wysokości od 5 tys. zł.  Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę przed patrolem grozi natomiast kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Art. KK 178b. stanowi: Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

źródło: st. asp. Anna Pawłowska/KPP Mława

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

14
KOMENTARZE

1500
Anonim

Jemu nie nalezy sie odwyk tylko wiezienie bo jak przejechal by Ci dziecko pijany to inaczej bys pisal

Pan

Znam go nie od dziś i powiem tyle że jak wypije to zupełnie inny człowiek. Jak trzeźwy to do rany przyłóż ale jak wypije to agresor mu się włącza. Jemu nie więzienie a odwyk potrzebny.

Anonim

On juz jezdzi pijany

gosc [wymoderowano]

Smieszne jest to ze policja juz go puscila a on juz jezdzi pijany tylko zmienil srodek transportu z auta na traktor.

Anonim

Święte słowa znęcanie sie nad rodzina damski bokser tyle zgłoszeń a policja nic z tym nie robiła mam nadzieje ze prawo istnieje i dostanie to na co zasłużył

Pietrek W.

Maria mówisz ze to dobry chłopak?? no nie wiem skąd taka opinia ja uważam wręcz przeciwnie.
No i nareszcie Zona i dzieciaki beda miały spokój jak wsadzą Go.

REALIA

Czy o państwa rodzinie ktoś się wypowiada na forum i ocenia….kogo to obchodzi chyba tych którzy nie mają własnego życia jesteście zenujący,artyku łdotyczy pijanego kierowcy a nie jego sytuacji rodzinnej- plotkarze.

Anonim

Znam go i to nie pierwszy raz tyle zgłoszeń nareszcie i na tego [wymoderowano] znalazła sie kara

Maria

Bardzo dobry chłopak. A wypić każdemu się należy. Powinno się darować kare bo jest chory na cukrzycę.

Julia

W tej gminie policji to nie widać w ogóle!

piotr

Dlaczego nie ma posterunku policji w Lipowcu Kościelnym…

informator

ponieważ nigdy nie było, posterunek był w Turzy Małej

Julia

To trzeba go przywrócić. W całej Polsce otwierają posterunki a w powiecie mlawskim nic.

leon

Prawda